Nawigacja

 • 18.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprzątamy wokół miejsc pamięci.

 • ODDALIŚMY HOŁD OFIAROM ZBRODNI KATYŃSKIEJ

       W dniu 13 kwietnia 2018r. uczniowie klasy VII i III Gimnazjum złożyli kwiaty pod dębem pamięci, który upamiętnia mord na  oficerach, żołnierzach i innych obywatelach polskich, którzy wiosną 1940r. zostali zabici na rozkaz najwyższych władz ZSRR. Uczcili ofiary wśród, których również był podporucznik Filip Krasucki. Jemu właśnie został poświęcony dąb w Łankiejmach, w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Katyń...ocalić od zapomnienia". Wyjście uczniów, aby uczcić ofiary, zostało poprzedzone lekcją z wychowania patriotycznego oraz przygotowaniem gazetki tematycznej w kąciku patriotycznym. Uczennice: Izabela Huryń i Julita Manista przygotowały informacje o wydarzeniach z kwietnia 1940r. oraz wiersz pt,,Rejestr katyński".

  Jan Olechowski

  "REJESTR KATYNIA"
  Przeczytaj rejestr katyński
  Imiona... martwe wyrazy
  I zmów litanię za wszystkich
  Bez ust, bez oczu, bez twarzy

  Cyfra kamieniem milczenia.
  Śmierć przywaliła okrutną.
  O usta, których już nie ma
  Jakże wam krzykiem wybuchnąć!...

  Oczy wyżarte cierpieniem
  W noc pogrązone, nieme,
  Jakimże strasznym spojrzeniem
  Przyszło wam żegnać tę ziemię

  W dni nasze kruche i drżące
  Niech wspólny los nasz uniesie
  Ostatni gest konających
  Zdradzonych w Katyńskim Lesie

  Wiatr groby rozdarte liże
  Ślad zasypuje morderców...
  Módlmy się, smutni, pod krzyżem
  O prawo do własnej śmierci.

  A.Lesik

 • " GOŚCIE CZYTAJĄ, DZIECIAKI SŁUCHAJĄ!"

  17.04.2018

  W ramach realizowanych w naszej szkole czytelniczych spotkań stolikowych, aktywnie włączyliśmy społeczność lokalną. Goście chętnie przyjmują zaproszenie do głośnego czytania bajek, opowiadań i wierszy. Dzisiejszym gościem była p. Agnieszka Bakiewicz przewodnicząca Rady Rodziców, która przygotowała baśń arabską " O mówiącym ptaku". Na koniec spotkania dzieci wykonały ilustrację oraz odpowiadały na pytania ułożone przez starszych kolegów i koleżanki, dotyczące lektury. Uczniowie przebywający na świetlicy z niecierpliwością czekają na kolejn4e spotkanie. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania, a w przyszłości stanie się to ich pasją. 

  Marta Samsel

 • UDZIAŁ W UROCZYSTOŚĆI POŚWIĘCONEJ KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ

     Dnia 10 kwietnia 2018r. przypadła 8 rocznica katastrofy smoleńskiej.  Z tej okazji  poczet sztandarowy szkoły w składzie: Emilia Fedczak, Marta Banaszkiewicz i Przemysław Kostek wraz z opiekunem ks. Wiesławem Pątkiewiczem udał się na uroczystość do Wilamowa koło Kętrzyna. 

  i oficerom pomordowanym przez Sowietów. W katastrofie zginęło 96 osób, na czele z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim. Delegacja ta była w drodze do Katynia, aby oddać hołd naszym żołnierzom   

  Uroczystość w Wilamowie miała podniosły charakter. Zgromadzili się przedstawiciele władz lokalnych, poczty sztandarowe, młodzież ze szkół i mieszkańcy. W czasie uroczystości odczytano listę poległych i oddano salwę honorową ku ich pamięci. Odbyła się również modlitwa ekumeniczna w intencji wszystkich, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Na zakończenie oficjalnej części, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem, na którym znajduje się na płycie lotniska w Wilamowie.   

  Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym, tradycyjnym posiłkiem- bigosem. Udział w tej uroczystości był dla nas wszystkich wielkim przeżyciem emocjonalnym.

  Ks. Wiesław Pątkiewicz

 • Pogoń za Wielkanocnym zającem

  28.03.2018

  28 marca uczniowie klas 0-III udali się do Gwarka koło Giżycka na fascynującą przygodę " Pogoń za wielkanocnym zającem". Uczestnicy odwiedzający futrzaka, poznali tradycje Wielkanocne w zupełnie innej odsłonie. Podczas aktywnych zajęć z animatorami, dzieci samodzielnie komponowały herbatkę, sprawdzały czy savoir vivre jest w pigułce, pomagały kurczakom odbudować ich kurnik, zdobywały marchewki w interaktywnych teleturniejach. Nie było miejsca na nudę. Wielkanocny zając wniósł do naszych serc wiosenne ciepło i świąteczną atmosferę. 

  Marta Samsel

 • DNI MATEMATYKI

  Od 12 marca 2018r do 16 marca 2018r w naszej szkole obchodziliśmy Dni Matematyki.

  W poniedziałek wykonano gazetkę informacyjną z ważnymi datami związanymi z matematyką.

  Od wtorku 13 marca 2018r trwały Mistrzostwa Szkoły w Rozwiązywaniu Sudoku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V- VI i II – III gimnazjum. Zwycięzcami zostali: Zuzanna Zacharewicz i Bartosz Marcinkiewicz  - oboje z klasy 5 oraz Przemysław Kostek z klasy 2 gimnazjum. Uczniowie klasy 4 obchodzili Święto Liczby Π. Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne „Jak wyobrażam sobie liczbę Π?”

  W czwartek 15 marca 2018r odbył się konkurs „ Kangur Matematyczny”.

  Najmłodsi uczniowie z klas 0 – III rozwiązywali łamigłówki i zagadki matematyczne w piątek 16 marca 2018r.

  Organizatorki:

  Danuta Dębkowska i Agnieszka Liman.

 • Konkurs na babkę wielkanocną rozstrzygnięty!

  26 marca 2018r. już od rana w szkole pachniało świętami, a wszystko za sprawą konkursu na najpiękniejszą babkę wielkanocną. Konkurs był skierowany do uczniów i ich rodziców. W słodkim pojedynku mogła wziąć udział tylko jedna babka z każdej klasy. Do konkursu stanęło osiem  wypieków, których oceny dokonała komisja konkursowa. Liczyła się dekoracja wypieku, oryginalność i pomysłowość. Najpiękniejszą babkę wielkanocną wykonała klasa V – I miejsce; II miejsce zajęła klasa ISP, a III m. – klasa IIISP. Po ogłoszeniu wyników konkurencji można było zakupić smakołyki. Pozyskane w ten sposób pieniądze zasiliły fundusz klas zwycięskich. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tej słodkiej rywalizacji.

   

                                                                                                                                  E.W.

   

 • Podaruj pluszaka dla Dzieciaka

                  Zbieramy maskotki dla Dzieci z Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego w Polanach. Zabawki mogą być NOWE lub UŻYWANE - w bardzo dobrym stanie (wyprane, zadbane).

  Zainteresowanych prosimy o przynoszenie pluszaków do dnia 20 kwietnia do pań: D. Dębkowskiej i E. Wądołowskiej.

  Jeśli chcesz sprawić Dzieciom radośc, przyłącz się do naszej akcji.

                                                                                                   E.W.

 • 26.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NOC SÓW 2018.

 • NOC SÓW 2018

  23 marca odbyło się ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne NOC SÓW zorganizowanej przez stowarzyszenie Ptaki Polskie we współpracy z Nadleśnictwem Srokowo. W tegorocznej akcji uczestniczyli uczniowie ze szkolnego koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu działającego przy naszej szkole oraz nasi koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sątocznie. Na zaproszenie p. Ireny dziadoń udaliśmy się do Wilczego Szańca w Gierłoży. Nasze spotkanie zaczęliśmy od prezentacji dotyczącej gatunków sów występujących w Polsce, ich miejsc występowania oraz cech charakterystycznych. Nauczyliśmy sie także rozpoznawać sowy po wydawanych przez nie odgłosach. Za zakończenie zajęć teoretycznych wspólnie rozwiazaliśmy quizz zwiazany z tymi tejemniczymi ptakami. Kiedy zrobiło się już ciemno wyruszyliśmy na spacer. Naszym zadaniem było usłyszenie sów i rozpoznanie ich po wydawanym dźwięku. Wieczorny spacer pośród bunkrów i odgłosów nocy dostarczył nam sporych wrażeń. Ekscytująca była również następna część spotkania. Po powrocie z zajęć terenowych czekało już na nas ognisko, przy którym rozgrzaliśmy się i upiekliśmy kiełbaski. Chętne osoby mogły także odbyć nocną wycieczkę leśnymi ścieżkami pojazdem prowadzonym przez pracownika Wilczego Szańca. Do domów wróciliśmy dosyć późno, jednak cieszyliśmy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak interesujacej akcji.

  Katarzyna Mielniczuk

 • Rozstrzygnięcie konkursu "Z polszczyzną za pan brat"

  W marcu 2018r. młodzież kl. VII, II i III gimnazjum w związku obchodami Miesiąca Języka Ojczystego wzięła udział w szkolnym konkursie "Z polszczyzną za pan brat". Celem konkursu było między innymi rozbudzanie zainteresowań pięknem naszego języka i poszanowania mowy ojczystej. Nasi konkursowicze rozwiązali test dotyczący zagadnień teoretycznoliterackich i językowych oraz skonstruowali krótką wypowiedzi stylistyczną na podany temat.

  Oto wyniki konkursu:

  I miejsce – Emilia Fedczak, kl. III gim

  II miejsce – Kornelia Średzińska, kl. III gim

  III miejsce – Izabela Huryń, kl. VII

  Opiekunowie: Emilia Wądołowska, Izabela Kuncer

 • Dzień kolorowych skarpetek

  21 marca świętowaliśmy nie tylko nadejście wiosny, ale i Światowy Dzień Zespołu Downa. Dlatego dzień wcześniej niemal wszyscy uczniowie wzięli udział w akcji Samorządu Uczniowskiego pod hasłem "Dzień kolorowych skarpetek". Fotorelacja w galerii.

 • Laboratorium

  Nasz szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do programu Laboratorium - Program Wspierania Uczniów w Wyborze Zawodu. Zachęcam do obejrzenia prezentacji z pierwszej wycieczki zawodoznawczej, którą odbyliśmy do Olsztynka. 

  Wystarczy kliknąć a prezentacja zostania pobrana →   laboratorium_prezentacja(1).pptx

   

  A. Baten

 • POWITALIŚMY WIOSNĘ I PRZYPOMNIELIŚMY OBRZĘDY WIELKANOCNE

       Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty...

  Takimi słowami i wieloma innymi hasłami powitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Słońce świeciło mocno, a uczniowie  z opiekunami przemaszerowali ulicami Łankiejm. Barwny korowód z transparentami i instrumentami powiadomił mieszkańców wsi, że właśnie zmieniła sie pora roku. To nie były jedyne atrakcje w tym dniu. Wszystko zaczęło się od pierwszej lekcji, podczas której uczniowie klas I-III SP mieli zajęcia z bajkoterapii, które prowadziła pani Marta Samsel. Dzieci z oddziału przedszkolnego, mieli zajęcia na wesoło wraz z uczniami klasy IV pod kierunkiem pana Macieja Stefańskiego. W tym czasie uczniowie starszych klas SP i Gim mieli zajęcia na wesoło, w czasie których wybrani uczniowie mogli prowadzic lekcje w ramach zabawy ,,zamiana ról", uczniami kierowała pani Aneta Lesik. Na godzinie drugiej i trzeciej odbyły się warsztaty plastyczne, na których byli obecni rodzice.  Mamy pokazały uczniom różne metody plastyczne na wykonanie ciekawych ozdób wielkanocnych. Zostały również wykonane tradycyjne palmy wielkanocne o długości 3 metrów. W tym czasie uczniowie klasy II SP pod kierunkiem pani Jolanty Romańczuk wzięli udział w lekcji otwartej dla rodziców, gdzie pokazali zebranym umiejętności z zakresu kodowania w edukacji wczesnoszkolnej. W tym dniu w ramach zajęć świetlicowych uczniowie mieli zajęcia z robotyki i eksperymentów, prowadzone przez panie Emilię Wądołowską, Katarzynę Mielniczuk i pana Krzysztofa Batena.

  To jeszcze nie koniec atrakcji wielkanocnych. W dniu 26 marca czeka nas ,,Turniej z jajem" dla klas I-III SP oraz konkurs na najładniejszą babkę wielkanocną. Uczniowie również w ramacj zajęć z wychowawcą wykonają kartki świąteczne i udekoruja nimi hol szkolny.

  Aneta Lesik

 • Dokarmianie zwierząt z Kołem Łowieckim Wiewiórka

  6 marca 2018 roku uczniowie klas 3 - 4 SP na udali się do lasu. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie dzieci na potrzebę dokarmiania zwierząt leśnych w okresie zimowym.                                                     W lesie czekał już przedstawiciel Koła Łowieckiego „Wiewiórka”           p. Sławomir Siwek, który serdecznie nas przywitał. Po wysłuchaniu opowieści o lesie i jego mieszkańcach przeszliśmy do paśnika. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabrali się do dokarmiania zwierząt. Następnie nasz przewodnik pokazał nam ślady zwierząt leśnych. Nauczyliśmy się również w jaki sposób odróżnić tropy sarny od tropów dzika.  Zadbano także o nasze żołądki i zorganizowano dla nas tradycyjne pieczenie kiełbasek. 

   Serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Siwkowi, przedstawicielowi Koła Łowieckiego „Wiewiórka”, z którym nasza szkoła współpracuje od wielu lat.  

  Katarzyna Mielniczuk

 • Lekcja otwarta

  07.03.2018

  W środę 7 marca uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach, mieli okazję gościć nauczycielki ze szkól w gminie Korsze, które licznie odpowiedziały na zaproszenie. Na specjalnie przygotowanej dla nich lekcji, której głównym tematem było programowanie i kodowanie w edukacji wczesnoszkolnej. Programowanie         i kodowanie jako język przyszłości, który pozwala nie tylko korzystać, ale rozumieć jak działają nowe technologie, które nas otaczają. Uczniowie pracowali różnymi metodami i formami, wykorzystując w swojej pracy wcześniej zdobyte umiejętności. Pokazaliśmy możliwość pracy z robotami nie tylko na zajęciach matematycznych czy komputerowych,  ale również na przedmiotach humanistycznych. Uczenie się równolegle z dziećmi pozwala zaobserwować kilka rozwiązań jednego problemu. To bardzo cenne. Przybyłe nauczycielki bacznie obserwowały zajęcia by móc w swojej pracy wykorzystać zaobserwowane umiejętności.

  Marta Samsel

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć