Nawigacja

 • 18.02.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ostatki 2018.

 • Ostatki 2018

  We wtorek 13 lutego odbyła się dyskoteka ostatkowa klas IV i V. Tańce, głośna muzyka, karaoke, "gorące krzesło" - czego tam nie było... Czas umilały smaczne przekąski i pyszne soki.  Kto nie był, niech żałuje... 

  I. Kuncer, K. Mielniczuk

 • „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”

  Jeśli chcecie pozbyć się zepsutego sprzętu elektronicznego
  i elektrycznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie), tym samym przeciwdziałać zanieczyszczeniu przyrody, możecie razem z nami przyłączyć się do akcji ekologicznej „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”. Akcja jest prowadzona na terenie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach i trwać będzie do dnia 30 czerwca 2018 r. Wystarczy dostarczyć elektrośmieci
  do szkoły w godzinach od 8.00 do 16.00.
             Celem Akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat zasad postępowania
  z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi.
             Zachęcamy Wszystkich do przyłączenia się w zbiórkę zużytego sprzętu!

   

                                                                                                                        E. Wądołowska

 • KOREKTA PLANU LEKCJI

  09.02.2018

  W zakładce " O szkole" znajdują się uaktualnione i lekko poprawione plany lekcji. Obowiązują od 12.02.2018

 • Tłusty Czwartek w Oddziale Przedszkolnym

  W dniu 08.02.18 r. z okazji Tłustego Czwartku dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowywały gofry i z niecierpliwosicią czekały, aż będą mogły je zjeść z wybranym przez siebie dodatkiem. Wszystkie wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Gofry były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki. 

 • Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

   Drodzy Rodzice i Uczniowie!

    W dniu 4 marca 2018r. odbędzie się impreza ,,Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Jest to VI edycja największego biegu pamięci w Polsce, rozgrywającego się jednocześnie w wielu miejscowościach w Polsce. Wydarzenie będzie miało miejsce w Twierdzy Boyen w Giżycku. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegu i atrakcjach z nimi związanych. Udział w imprezie jest odpłatny- 15 złotych od osoby. Uczestnik za tę kwotę otrzyma: koszulkę, medal, opaskę odblaskową, ubezpieczenie i ciepły posiłek- grochówkę. Możliwy jest również udział bezpłatny- wówczas uczestnik nie otrzyma powyższych gadżetów i grochówki. Biec można ,,rodzinnie" na 1963m, pojedynczo - na dystans 5 lub 10 km. Zapewniamy bezpłatny transport. Zapisy do 20 lutego 2018r. w szkolnej bibliotece. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej szczytnej inicjatywie, dzięki której zostanie uczczona pamięć żołnierzy pomordowanych po II wojnie.

  Organizatorzy: Marta Samsel i Aneta Lesik

 • UWAGA!

  05.02.2018

  Zapraszamy do udziału w WALENTYNKOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM .

  Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować recytację wiersza o tematyce miłosnej. Chęć udziału należy zgłosić do 9.02.2018r. do p. Marty Samsel. Konkurs odbędzie się 12.02.2018r. w bibliotece szkolnej o godzinie 12.15.

  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz ocena celująca z języka polskiego!

  Organizatorzy

 • SZKOŁA NOCĄ

  Czy wiecie jak wygląda szkoła nocą? W miniony piątek mogły przekonać się o tym dzieci z klas 3   i 4 SP. Celem tej akcji była integracja uczniów oraz pokazanie szkoły od innej strony niż dotychczas. Wystarczyło wziąć ze sobą ulubioną poduszkę, śpiwór i dobry humor. W oddzielnych salach urządziliśmy sypialnię, salę kinową, kącik eksperymentów, kacik kodowania i oczywiście dyskotekę. Nie zabrakło także zajęć sportowych i pyszcego jedzenia, m.in. pizzy i frytek. Wspólnie obejrzeliśmy film pt. "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski", podczas którego przegryzaliśmy popcorn. Niektórym udało się położyć spać dopiero ok. godziny 3 nad ranem. Pobudkę mieliśmy o 7.00. Szybko posprzątaliśmy, zjedliśmy śniadanie i udaliśmy sie do domów. Podczas całej imprezy dzielnie pomagały nam mamy: p. Jolanta Sikora i p. Agnieszka Śniadach, którym serdecznie dziekujemy.

                                                                                                     Katarzyna Mielniczuk

                                                                                                     Marta Samsel

 • 24.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dnia 18.01.2018r. w  oddziale przedszkolnym zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie, Dziadkowie. 
  Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Nie zabrakło życzeń i upominków dla Babć i Dziadków oraz słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

                                                                                                                                    Monika Dębek
   

 • Uwaga ZMIANA PLANU LEKCJI!

  24.01.2018

  Nowe plany lekcji znajduja się w zakładce " O szkole".

 • Bal karnawałowy

  19.01.2018

  W piątkowe przedpołudnie, 19 stycznia, odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach - bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną smerfów, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animacyjna z Gwarka , którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie , chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez animatorów. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez wychowawców w klasach. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

  Marta Samsel
   

 • Noc Kodowania

  19.01.2018

  Uczniowie klas II-III Szkoły Podstawowej uczą się podstaw programowania z Fundacją  Orange i Stowarzyszeniem Mistrzów Kodowania. Zajęcia odbywają się w ramach projektu " Zaprogramuj Przyszłość". Trenerzy przygotowali nauczycieli do prowadzenia lekcji z programowania i wykorzystywania umiejętności cyfrowych w praktyce. Szkoła otrzymała zestawy do programowania atrakcyjnych zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety. W piątek 19 stycznia uczniowie klasy III spędzili noc w szkole pod hasłem " Kodowanie nocą". Wszyscy uczestnicy w trakcie takiego spotkania mieli okazję poznać podstawy programowania i rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem. Nauka programowania, oprócz nauki komend programistycznych, umożliwia dzieciom zdobycie także innych umiejętności niezbędnych na każdym etapie procesu edukacyjnego, takich jak trening umiejętności rozwiązywania problemów, rozwijanie myślenia praktycznego i abstrakcyjnego. Nauka skupiania uwagi i cierpliwości poszukiwania własnej drogi. Podczas ferii uczniowie  klasy trzeciej spotykają się w szkole na zajęciach programowania. Czeka nas fantastyczna zabawa!

  Marta Samsel

 • 21.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal choinkowy.

 • 21.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkoła nocą.

 • 21.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd na lodowisko klas 4-6.

 • Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu

  Dnia 17 stycznia 2018r. gościliśmy w naszej szkole młodzież z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Celem ich wizyty było przedstawienie dla uczniów klasy VII oraz II i III gimnazjum sztuki teatralnej pt. ,,Tango” Sławomira Mrożka.

  Sztuka rozpoczęła się sceną, w której Eugenia, Eugeniusz i Edek siedzą w zagraconym pomieszczeniu i grają w karty. Bohaterowie, poza Edkiem, wyglądają i zachowują się niestosownie do swojego wieku i statusu społecznego. Po chwili do pomieszczenia wychodzi Artur. Próbuje wygonić Edka, a Eugenii i Eugeniuszowi wymierza kary za złamanie wydanego wcześniej przez niego zakazu gry w karty.      

  Uczniowie tamtejszej szkoły zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale również powiedzieli kilka słów o szkole, w której się uczą i o tym, że przy wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej- po ukończeniu gimnazjum - warto rozpatrzeć ciekawą ofertę edukacyjną, jaką oferuje ta szkoła.

  E. Wądołowska

 • DO UCZESTNIKÓW ZIMOWISKA

  09.01.2018

  PODSTAWOWE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI PÓŁZIMOWISKA

  1. Dowóz dzieci z Korsz, Wandajn i Długiego Lasku.

  KORSZE – przystanek autobusowy , godz. 8.55

  WANDAJNY – przy krzyżu – 9.05

  DŁUGI LASEK – 9.10

  Uwaga, we środę inny rozkład: Korsze – 12.15, Wandajny 12.20, Długi Lasek – 12.25

  POWRÓT: po zakończeniu zajęć dzieci dowożone będą do miejsca zbiórki. Proszę zapewnić odbiór dziecka.

  2. Szczegółowy harmonogram półzimowiska

  data

  Czas trwania

  Rodzaj zajęć

  Wyżywienie

  22.01.2018 PONIEDZIAŁEK

  9.15 – 14.30

  Zabawy  integracyjne,                              zawody sportowe, festiwal eksperymentów oraz                                     konkurs tańca zumba; Ognisko.

  Pieczona  na ognisku kiełbaska, ciepła herbata, surówka; drożdżówki własnego wypieku

  23.01.2018

  WTOREK

  9.15 – 15.45

  10.00 – 11.00 Konsulat Św. Mikołaja w Kętrzynie

  11.30 – 12.30 – lodowisko

  13.00 – 15.00 kino „ Bajka Fernando”

  Spaghetti

  Ciepła herbata i drożdżówki w Kętrzynie

  24.01.2018

  ŚRODA

  12.30 – ok. 16.45

  13.30 – 15.30 – Termy Warmińskie

  Filet z kurczaka, ziemniaki i surówka,

  25.01.2018

  CZWARTEK

  9.00 – 16.00

  10.00 – 14.30 – pobyt w Gwarku – Piękna Góra

  Makaron z twarogiem i owocami.

  Rogalik i picie na drogę do Gwarka.

   

  26.01.2018

  PIĄTEK

  9.15 – 14.30

  10.00 – 14.30 – atrakcje cyrkowe, warsztaty mydlarskie, pokazy Light Show

  Zapiekanki z serem, pieczarkami, wędlina wedle uznania.

   

  PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ DOKUMENTY DO POBRANIA:

  1. REGULAMIN - proszę wydrukować, podpisać i najpóźniej w dniu rozpoczęcia półzimowiska, dostarczyć do szkoły.

  regulamin_polzimowiska.pdf

  2. HARMONOGRAM PÓŁZIMOWISKA - warto wydrukować dla dziecka.

  PODSTAWOWE_INFORMACJE_NA_TEMAT_ORGANIZACJI_POLZIMOWISKA.pdf

  Jest jeszcze kilka wolnych miejsc!

 • Ogłoszenie

  05.01.2018

  19 stycznia o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach odbędzie się bal karnawałowy. Imprezę poprowadzą animatorzy z Gwarka, którzy zabiorą nas w bajkowy swiat Smerfów i........zademonstrują czary. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału, gwarantujemy niezapomniane atkakcje. Zapisy do 15 stycznia u p. Marty Samsel w bibliotece szkolnej. Koszt balu 20 zł. Serdecznie zapraszamy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć