Nawigacja

 • Podsumowanie Rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej z WOŚW

  W tym roku po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej przez jak największą liczbę osób. W dniu "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" - 16 października - z całą polską chcieliśmy pokazać całej Europie, że polskie dzieci już w szkołach podstawowych uczą się podstawowych czynności ratujących życie!
  Po podliczeniu wszystkich zgłoszeń możemy powiedzieć, że w tym roku w biciu rekordu brało udział 85 010 osób! 
  Zdecydowana większość uczestników bicia rekordu to dzieci ze szkół podstawowych, w których od 11 lat prowadzone są zajęcia z pierwszej pomocy w ramach ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W akcji brali udział także pracownicy innych instytucji, prywatnych firm, a także wielu innych jednostek zaangażowanych w naukę i promocję pierwszej pomocy. Zasada była prosta - wystarczyło zarejestrować się na stronie internetowej i o godzinie 12:00 przez pół godziny prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Zapraszamy do udziału za rok 16 października 2018.

  Krzysztof Baten


   
   
 • 19.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii NOWE SZTUKI WIZUALNE 2.

 • Bądź VJEM!

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie "Nowe sztuki wizualne 2" organizowanym przez Fundację "Przestrzeń Sztuki Wizualnej" z siedzibą w Olsztynie, w ramach którego uczniowie w wieku od 8-15lat brali udział w darmowych zajęciach z tego zakresu. Zadanie to obejmowało zajęcia w szkole z  nowych technologii wizualnych, które wykorzystywane są w kulturze, sztuce- lekcje, prezentacje, konkurs wystawę w planetarium i konferncje prasową. Podczas zajęć dzieci nie tylko zapoznały się z historią tematu ale także zostały zaangażowane w proces tworzenia. Celem projektu było kształtowanie kompetencji cyfrowych -umiejętności posługiwania się programami do obróbki wizualnej, poznanie technik nowych mediów oraz stworzenia przestrzeni do ekspresji twórczej przy pomocy technologii.

  W dniu 31 października nastąpiło otwarcie wystawy pokonkursowej w Planetarium w Olsztynie, a nasza uczennica Sandra Tomczak zajęła II miejsce w konkursie"Vjw pracy". W czasie podsumowania projektu dzieci mogły się spotkac z gościem -artystą nowych mediów z Japonii VJ Sinarisama. 

  Vjing to forma sztuki współczesnej, której popularyzacją zajmuje się olsztyńska fundacja "Przestrzeń Sztuki Wizualnej" z siedibą w olsztyńskim planetarium , a założona zosała przez Jarosława Bałabańskiego,który od ponad 10 lat działa aktywnie w branży nowych sztuk wizualnych.

  A, Baten

   

 • SELFIE Z NATURĄ

  Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w dniu 15 listopada 2017r. ogłosiło wszystkim miłośnikom przyrody wyniki Otwartego Konkursu Fotograficznego "Selfie z naturą". Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły dwie osoby:Izabela Huryń z klasy VII i Sandra Tomczak z klasy VII. Tematyka konkursu fotograficznego dotyczyła przyrody i krajobrazu Regionu Wielkich Jezior Mazurskich.Zdjęcia mogły przedstawiać:faunę, florę,przyrodę nieożywioną,oraz krajobraz Regionu WJM. Możemy się pochwalić, że w otwartym konkursie "Selfie z naturą", do którego zgłoszono 49 zdjęć Izabela Huryń uzyskała największa liczbę polubień na facebooku i zdobyła Nagrodę Internautów oraz otrzymała wyróżnienie, również Sandra Tomczak za "Wycieczkę do lasu"została wyróżniona. 

  Wyniki SELFIE Z NATURĄ - http://jeziora.com.pl/n/index.php/2017/11/16/wyniki-selfie-z-natura/

   

  Wielkie Gratulacje!!!

  A.Baten

 • POLICZYLIŚMY BOBRY- UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM

         W dniach 14-15 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego - Bóbr. Uczestnicy rozwiązywali zadania odpowiednie dla swoich kategorii wiekowych: klasy IV-VI - Bóbr Benjamin, zaś uczniowie klas VII-III gim- Bóbr Junior. W kategorii klas IV-VI wzięło udział 3 zawodników: Wiktoria Gacoń, Zuzanna Zacharewicz i Franciszek Kragiel. Starsi uczestnicy konkursu to: Julia Czejdo, Julita Manista, Anna Ślubowska, Sandra Tomczak, Maciej Kozłowski, Aleksy Weiss, Emilia Fedczak i Kacper Gawrych. Uczestnicy mieli do rozwiązania 24 zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Charakter zadań konkursowych ma wpływa na zainteresowanie konkursem. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. Zadania są testowe. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

  A.L.

   

 • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

  W dniach 13.11. – 17.11.2017r. realizowaliśmy w naszej szkole działania z tytułu Tygodnia Tolerancji.Z tej okazji przez cały tydzień podczas zajęć świetlicowych, i nie tylko, promowaliśmy zachowania tolerancyjne. Odbywały się różnorodne zajęcia, mające na celu kształtowanie postaw godnych naśladowania, ale przede wszystkim budowanie postaw tolerancji i przełamywanie stereotypów; wzbudzenie u uczniów pozytywnych refleksji na temat odmienności, jak również poruszanie problematyki związanej z przeciwdziałaniem pogłębiającego się zjawiska nietolerancji. Uczniowie dyskutowali o tym, czym jest tolerancja, a także wypowiadali się o przejawach nietolerancji. W wyniku naszej dyskusji powstała ciekawa gazetka w postaci ,,drzewa tolerancji” wykonanego przez młodzież pod opieką Pani Katarzyny Mielniczuk. Na zajęciach świetlicowych pod kierunkiem Pana Krzysztofa Batena, Pana Macieja Stefańskiego i Pani Emilii Wądołowskiej przeprowadzono pogadankę na temat tolerancji - zakończoną wykonaniem gazetki zwanej ,,ścianka - łańcuch tolerancji”. W świetlicy szkolnej miała też miejsce projekcja i omówienie filmu o tolerancji pt.,,Urodziny Maćka”. Zrobiliśmy również papierowe serduszka dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły, które nosiliśmy przypięte do piersi w dniu 16 listopada - w Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Tego dnia na apelu podsumowaliśmy nasze działania.   Pan Krzysztof Baten ogłosił wyniki plebiscytu na najżyczliwszego ucznia w szkole. Takich uczniów u nas jest wielu, jednak wśród tych najżyczliwszych znaleźli się: Piotr Bieńkowski, Kacper Piwowarczyk, Karolina Wardak, Przemysław Kostek, Monika Bereda, Izabela Huryń, Marcel Bakiewicz, Ludwikowska Malwina, Julita Białkowska. Zwycięzcom konkursu Pani Dyrektor wręczyła dyplomy. Na zakończenie Tygodnia Tolerancji odbyły się bardzo ciekawe zajęcia z muzykoterapii zorganizowane przez Panią Martę Samsel. Uczniowie w ,,pociągu tolerancji” przemierzyli szkolne korytarze i sale lekcyjne, pozdrawiając uczniów i nauczycieli ,,przybiciem piątki”. Wszyscy uczniowie już wiedzą, czym jest tolerancja oraz to, że mówiąc o niej, należy jednak wyznaczać jej granice, gdyż nie można tolerować kłamstwa, przemocy czy agresji.

   

                                                                                                                     E. Wądołowska

 • Olimpiada Mitologiczna

  14 listopada odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs pod hasłem "Olimpiada Mitologiczna". W szranki stanęli uczniowie z klas: V (Wiktoria Gacoń, Franek Kragiel, Bartosz Marcinkiewicz i Zuzia Zacharewicz), VI (Dominika Rożenko) oraz III gimnazjum  (Maja Afrykańska, Emilia Fedczak, Kacper Gawrych i Kornelia Średzińska). Zmagali się z zadaniami, które dotyczyły zarówno bogów, jak i bohaterów antycznych. Niektóre pytania zaskoczyły uczestników, inne okazały się dla nich bardzo łatwe. Teraz pozostaje czekać na wyniki. Trzymamy kciuki!

  I. Kuncer

 • Pasowanie na uczia

  13.11.2017

  Dnia 13 listopada 2017 roku, pierwszoklasistów uroczyście przyjęto w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach. Uczniowie klas I-III pod okiem swoich Pań wychowawczyń: p. Joli Romańczuk, p. Zofii Chrzanowskiej, p. Marty Samsel przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Zebrani goście i społeczność szkolna zgodnie stwierdzili, że najmłodsi mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów dokonała Pani Dyrektor Marta Kragiel.

  Marta Samsel

 • Podsumowanie udziału w projekcie Nowe Sztuki Wizualne

         Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz II gimnazjum wzięli udział w dniu  5 października 2017r., w zajęciach warsztatowych w ramach projektu ,,Nowe Sztuki Wizualne". W czasie zajęć dowiedzieliśmy się czym jest VJING- obrazowanie muzyki za pomocą filmów wideo z wykorzystaniem mediów. Na projekt złożyło się oprócz zajęć lekcyjnych: prezentacje, konkurs plastyczny, wystawa prac konkursowych w olsztyńskim planetarium. Możemy pochwalić się wiadomością, że uczennica z naszej szkoły Sandra Tomczak z kl.VII zdobyła II miejsce w tym regionalnym konkursie. Gratulujemy! Sandra otrzymała w nagrodę program komputerowy Tagtool. Łącznie wpłynęły 33 prace. Ciekawie spedziliśmy czas w planetarium- 31 października, podczas którego gościł VJ z Japonii pan Sinarisama. Wyświetlał z projektora na dużym ekranie obrazy, które miksował na żywo do muzyki. Podczas wyjazdu integrowaliśmy się z uczniami z innych szkół: Purdy, Sątoczna, Grzędy, Dywit i Tuławek.

  A.L.

 • 12.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wieczornica patriotyczna.

 •  

  „Mówiąc, Ojczyzna…”

   

  Czym jest dla Polaka Ojczyzna? Niełatwo odpowiedzieć na to pytanie, gdyż patriotyzm może przybierać różne oblicza. W związku z 99 rocznicą odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły postanowili zastanowić się nad tą kwestią.

   

  W piątek 10 listopada lekcje zaczęły się bardzo nietypowo, ponieważ spotkaliśmy się dopiero o 9.40. Po planowych zajęciach, przed godziną 16,  udaliśmy się pod kościół, gdzie w miejscu pamięci oddaliśmy hołd podporucznikowi Filipowi Krasuckiemu, bohaterowi, który poświęcił życie za nasz kraj. Następnie wzięliśmy udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny.

   

  Po uroczystości wróciliśmy do szkoły, aby obejrzeć „Wieczornicę patriotyczną”. W jej przygotowanie zaangażowanych było wielu uczniów z prawie wszystkich klas – I, II, III, IV, V, VII i III gimnazjum.  Starali się pokazać, czym jest dla nich patriotyzm. Licznie zgromadzeni goście, mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz uczniowie i pracownicy szkoły mogli przez 45 minut zadumać się, wzruszyć i wspólnie pośpiewać. „Aktorzy” ze starszych klas przybliżyli zebranym historię rozbiorów i moment odzyskania przez Polskę niepodległości. Poruszyli recytacją utworów o Ojczyźnie. Mogliśmy usłyszeć teksty Skargi, Mickiewicza, Tuwima, Broniewskiego czy mocne słowa Karola Wojtyły, Papieża – Polaka. Niejednokrotnie podkreślano zdanie „Dumny jestem z tego, że jestem synem tej Ojczyzny”.

   

  Niesamowite wrażenie na wszystkich zrobiły pokazy najmłodszych dzieci. To one zebrały największe brawa za dostojny taniec, jakim jest polonez. Widzieliśmy łzy w oczach, gdy mała Zuzia recytowała słowa listu do swojego taty, żołnierza i gdy jej starsza koleżanka Ola śpiewała piosenkę „Rozkwitały pąki białych róż…”. Tyle samo emocji wywołało zakończenie uroczystości – niepowtarzalny taniec z flagami, który zaprezentowali uczniowie z klasy III. Nikt nie pozostał obojętny na to widowisko przygotowane pod okiem Pań Izabeli Kuncer i Marty Samsel.

   

  Gdy uciszyły się brawa, nastąpiło rozwiązanie szkolnych konkursów związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Autorki pytań, Panie Izabela Kuncer i Aneta Lesik, wręczyły nagrody Monice Beredzie z klasy VI i Emilii Fedczak z klasy III gimnazjum za wiedzę o symbolach narodowych oraz Izabeli Huryń z klasy VII za piękny plakat informujący o wieczornicy. Następnie głos zabrali Pani Dyrektor Marta Kragiel oraz kierownik Referatu Oświaty i Kultury w Korszach Pan Piotr Sańko. Podkreślili, jak ważne jest pamiętanie na co dzień o Ojczyźnie i podziękowali za możliwość udziału w uroczystości.

   

  Mamy nadzieję, że nikt z obecnych na wieczornicy nie wyszedł ze szkoły bez refleksji, że Ojczyzna powinna być dla nas jedną z najważniejszych wartości, a słowa Stefana Żeromskiego stanowić swoisty katechizm każdego Polaka: „Ciebie jedną kocham, cudowna rodzinna ziemio. Bądź błogosławiona, stworzona dla nas, abyś wspierała dusz naszych słabość, abyś powiększała uczuć małość – piękna, dobra, umiłowana.”

  I. Kuncer

   

   

   

 • Wyniki konkursów zwiazanych z Narodowym Świętem Niepodległości

  W związku z Narodowym Świętem Niepodległości w naszej szkole ogłoszono dwa konkursy skierowane do wszystkich uczniów. W pierwszym Panie Aneta Lesik i Izabela Kuncer sprawdzały wiedzę o symbolach narodowych. Wzięło w nim udział aż 16 uczniów z klas IV, V i VI oraz 6 uczniów z klasy III gimnazjum. Oto wyniki: 

  I miejsce w kategorii klasy IV-VI - Monika Bereda

  I miejsce w kategorii klasy VII, II - III gimnazjum - Emilia Fedczak.

  Drugi konkurs polegał na zaplanowaniu plakatu informującego o szkolnej wieczornicy. Pięcioro uczniów przygotowało swoje propozycje, ale bezkonkurencyjna była Izabela Huryń, której plakat zwyciężył. 

  Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się rywalizacji i gratulujemy zwycięzcom.

  I. Kuncer

   

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  Jak co roku dzieci z naszej szkoły ponownie brały udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Ma ona na celu uświadomić uczniom jak ważne w życiu każdego człowieka jest spożywanie pełnowartościowego i urozmaiconego śniadania. Taki właśnie posiłek, dzieciom z klas I-III, przygotowali rodzice. Dzieci miały okazję wspólnie zjeść śniadanie, na które składały się kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, naleśniki i produkty mleczne oraz przygotowane przez mamy domowe soki i kompoty. Jak co roku akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci. Bardzo im się podobało, że samodzielnie mogły dokonać wyboru i zjeść to na co akurat miały ochotę, jednocześnie jedząc zdrowy posiłek.

  W tym roku do akcji przyłączyły się dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami oraz uczniowie klas IV- VI. 

  W starszych klasach młodzież sama wspólnie przygotowywała śniadaanie w oparciu o przyniesione przez siebie produkty. 

  J. Romańczuk

 • Jesienne porządki przy Dębie Pamięci

  Młodzież naszej szkoły w tym roku szkolnym podjęła inicjatywę mającą na celu upowszechnienie idei pamięci narodowej związanej z opieką nad Dębem Pamięci upamiętniającym ppor. Filipa Krasuckiego. I z tego tytułu uczniowie klas VII sp i II – III gimnazjum pod opieką wychowawców udali się do miejsca pamięci, by odbyć tam jesienne sprzątanie.  Tegoroczne porządki miały miejsce 3 listopada. Uczniowie w pełni zorganizowani i zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt  i wodę pracowicie grabili liście i czyścili płytę pamiątkową. Wszyscy zadowoleni byliśmy z efektów naszej pracy. No i  uczniowie wiedzą, że sprzątanie podobnych miejsc jest ważnym elementem edukacji patriotycznej. Warto więc kontynuować takie inicjatywy.

  E. Wądołowska

 • ZAPRASZAMY NA WIECZORNICĘ

   

                             

 • Organizacja dowozów w dniu 10 listopada 2017

  07.11.2017

  Podaję orientacyjne godziny przywozu dzieci do szkoły:

  Rozkład dowożenia do szkoły na rok 2017/18

  BUS I

  Wyjazd do szkoły ( 9 osób)

   

   

   

  • Wygoda – 9.05
  • Trzeciaki – 9.10
  • Suśnik (Bogusz) 9.15

  BUS II

  Wyjazd do szkoły ( 7 osób)

   

   

  • Suśnik (gosp.) – 9.25
  • Suśnik (wieś)-  9.30

  BUS III

  Wyjazd do szkoły

   

  • Sarkajmy  – 9.40

   

  AUTOBUS I

  Wyjazd do szkoły

   

  • Wandajny – 9.15
  • Długi Lasek – 9.20

  AUTOBUS II

   

  • Dłużec Mały - 9.30
  • Kowalewo Duże - 9.35

   

   

   

   

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach odbędzie się 13 listopada o godz. 11.15. Uczniów SP obowiązuje strój galowy.

 • Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

  W bieżącymroku szkolnym 10 listopada uroczyście rozpoczniemy Rok dla Niepodległej. Tego dnia zmienia się organizacja pracy w naszej szkole. Oto szczegóły:

   

  ZARZĄDZENIE nr  12/2017

  Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika

  w Łankiejmach

  z dnia 26 października 2017 roku

  w sprawie  organizacji  pracy w dniu 10 listopada 2017 roku  w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika    w Łankiejmach .

  Podstawa prawna: §4 Rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017roku w sprawie organizacji roku szkolnego   (Dz. U. z 2017 r., poz.1603 ),

  zarządzam, co następuje:

  §1. 10 listopada 2017 wprowadza się  następujący rozkład zajęć:

  Nr lekcji

  godzina

  Czas przerwy

  0

  9.40 – 10.25

   

   

   

  10.25 – 10.30

  1

  10.30 – 11.15

   

   

   

  11.15-11.20

  2

  11.20 – 12.05

   

   

   

  12.05 – 12.10

  3

  12.10 – 12.55

   

   

   

  12.55 – 13.00

  4

  13.00 – 13.45

   

   

   

  13.45. – 14.00 OBIAD

  5

  14.00 – 14.45

   

   

   

  14.45 – 14.55 OBIAD

  6

  14.55 – 15.40

   

   

   

  15. 40 – 15.45

  7

  15.45 przejście ze sztandarem na mszę w intencji ojczyzny

   

  16.45 – 16.55 – PODWIECZOREK - WSZYSCY

  8

  17.00 – 18.00 WIECZORNICA

   

  Odwóz do domu po 18.00

  §2 Udział w wieczornicy jest obowiązkowy.  

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć