• Czym jest ceremoniał szkolny?

• Ceremoniał szkolny to opis przeprowadzenia uroczystości  z udziałem Sztandaru Szkolnego i samej celebracji sztandaru. Podkreśla on wysoką rangę uroczystości  szkolnych. Sztandar może brać udział w uroczystościach rocznicowych organizowanych przez administrację samorządową i państwową, uroczystościach religijnych  jak: uroczyste msze święte, uroczystości pogrzebowe  i w innych ważnych wydarzeniach dla społeczności lokalnej.

Ceremoniał szkolny jest bardzo ważnym elementem szkolnego programu wychowawczego. Jest pomocny w organizowaniu ślubowań, przyrzeczeń i innych uroczystości szkolnych. Stanowi integralną część z przyjętą tradycją szkolną i harmonogramem uroczystości i imprez szkolnych.