Nawigacja

 • Dożynkowe Pożegnanie Lata

  18.09.2014

  13 września 2014 w Łankiejmach na Wesołej Polanie odbyło się Dożynkowe pozegnanie lata. Jak przystało na pożegnanie lata, pogoda nam bardzo sprzyjała. Zgodnie z ludowym obrzędem Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przyniosły przepiękny wieniec dożynkowy, który został poświęcony przez ks. proboszcza. Następnie wystapiły dzieci z klasy V i VI, które zaśpiewały ludowe piosenki. Dzieci zostały przygotowane przez panią Agatę Baten. Kolejnym punktem naszej uroczystości był Dożynkowy konkurs rodzinny, przygotowany przez panie Agatę Baten i Zofię Chrzanowską. W konkursie wzięło udział 5 drużyn, z których najlepsza okazała się drużyna Gabrysi Gawrych i Oliwki Makarewicz. Podczas festynu panie z Rady Rodziców sprzedawały kiełbaskę " nie - sołtysa" oraz " kaszankę szefowej". Dziłała również Kulinarna Histeria - czyli kram z ciastami przygotowanymi przez nauczycieli, przyjaciół i pracowników szkoły. Podczas zabawy zaśpiewały nam panie z zespołu ANI BABKI. Punktem kulminacyjnym była dyskoteka na Wesołej Polanie, którą poprowadził dj Sławek. Na dożynkowym pożegnaniu lata wszyscy dobrze się bawili!

  Dochód z imprezy został przeznaczony na zorganizowanie Gimnazjalnej Strefy Ciszy. Na ten cel zebrano 1500,00 zł.

  Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

  Fotorelacja z dożynek w Albumie.

 • MŁODZI PIŁKARZE GÓRĄ

  Z okazji DOŻYNEK ŁANKIEJMY 2014 odbył się mecz piłki noźnej między seniorami  Łankiejmy a  reprezentacją Gimnazjum. Lepszymi okazali się zawodnicy Gimnazjum, którzy wygrali 11 : 6. Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Dawid Afrykański, który strzelił 6 bramek.                                                                                                                                                                        K.Baten

  .

 • Informacja dla gimnazjalistów

  Eduseja - internetowy, edukacyjny tygodnik gimnazjalistów do bezpłatnego pobrania ze strony  http://aleklasa.pl/. Co poniedziałek nowy numer z powtórkami z epok literackich, lektur, gramatyki, angielskiego, testami do egzaminu gimnazjalnego z polskiego, historii i WOS. W każdym numerze porady dotyczące interpretacji wierszy, obrazów, pisania wypracowań i ortografii. Numer 1 jest już dostępny, numer 2 od 15 września.

  Zapraszam na  http://aleklasa.pl/

  Redaktor naczelny

  Zbigniew Drogi 

   

  Wydawnictwo Młoda Polska

  04-359 Warszawa

  ul. Kobielska 34/16

 • Obrzędy Tradycje Zwyczaje

  W piątek 12.09.14r mieliśmy okazję- dzieci klas IV, V i VI zobaczyć na własne oczy , jak wyplatany jest  wieniec dożynkowy dzięki uprzejmości paniom z Koła Gospodyń  Wiejskich w Łankiejmach. Najbardziej zachwyciły nas szczegóły, które wymagały wręcz jubilerskiej precyzji wykonania. Myślę, że sam Oskar Kolberg - badacz polskiej kultury ludowej, ktorego rok 2014 jest nazwany jego imieniem byłby zachwycony. Dziękujemy  wszystkim paniom, ktore uchyliły nam rąbka tajemnicy wyplatania wieńca dożynkowego. Życzymy im  zwycięstwa w konkursie powiatowym i wojwódzkim na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Oglądaj zdjęcia w albumie fotograficznym.

  A. Baten

 • 15.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu DUCHOWA UCZTA.

 • Duchowa uczta

  Dnia 12,09.2014r, dzieci klas IV, V i VI SP wybrały się na oglądanie  poplenerowej wystawy malarstwa, która dostępna była do zwiedzania w MOK , w Korszach. Miały okazję podziwiać  prace wykonane przez artystow z różnych krajów.Wystawa "Korszeńskie żywioły", to z kolei XVI plener międzynarodowy , który odbył się w czasie wakacji. Podobała się nam najbardziej różnorodność technik malarskich oraz rozmaitość podejmowanych tematów. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy chociaż przez chwilę pobyć w "innej przestrzeni", tak dzisiaj mało docenianej a jakże ważnej. 

  A. Baten

   

 • Robimy zwierzątka na konkurs dożynkowy.

  11.09.2014

  W czwartek uczniowie klasy I  z niecierpliwością oczekiwali na przyjście rodziców do szkoły . Czekało ich bowiem  nie lada wyzwanie - konkurs na wykonanie dwóch zwierzątek z płodów rolnych. Rodzice spisali się na medal , przynieśli  niezbędne warzywa i owoce do wykonania zwierzątek. Dzieci wraz z rodzicami ochoczo zabrały się do pracy. Każde z dzieci wykonało zwierzątko według własnego pomysłu.Najciekawsze prace zostaną wystawione do konkursu.

       Z.Chrzanowska

          

 • Dostał Jacek Elementarz!

  09.09.2014

  5 września w bibliotece w Łankiejmach odbyło sie uroczyste wręczenie podręcznika " Nasz Elementarz" uczniom klasy I Szkoły Podstawowej w Łankiejmach. Uroczystość przygotowała i popraowadziła pani Anna Konopka. Dzieci wraz z wychowawczynią i panią dyrektor wysłuchały piosenki na powitanie. Następnie Pani dyrektor Marta Kragiel omówiła dzieciom i rodzicom zasady korzystania z podręczników. Radość najmłodszych uczniów była wielka! Zapraszamy do fotorelacji w Albumie.

 • DOŻYNKOWE POŻEGNANIE LATA

 • Życzenie z okazji Nowego Roku Szkolnego!

  Drodzy Uczniowie i Rodzice, 
  Szanowni Nauczyciele, 
  Drodzy Pracownicy Szkoły,

        po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku wracacie do szkoły pełni energii i zapału do pracy. Przed Wami nowy rok szkolny. Rok, w którym czekają nas zadania związane z kolejnym etapem wprowadzania zmian - w klasach pierwszych witamy wielu sześciolatków, dla klasy VI życzymy powodzenia podczas nowej formuły sprawdzianu.

  Nowy rok szkolny to także kontynuacja wielu dotychczasowych działań. Będziemy więc nadal realizować wiele naszych stałych działań. Więcej uwagi poświęcimy też indywidualnemu podchodzeniu do potrzeb uczniów, wciąż odkrywając ich uzdolnienia i zainteresowania.

  W każdym uczniu drzemie bowiem jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje. Chcemy te pasje rozbudzać i rozwijać. Niezbędna jest do tego pomoc rodziców - współtwórców szkoły blisko z nią współpracujących. Potrzebni są także nauczyciele z pasją, którzy potrafią umiejętnie wykorzystać różne możliwości wzbudzenia zainteresowania uczniów. Bo szkoła to nie tylko lekcje, to także różne inne formy działań, dzięki którym uczniowie mogą uczyć się współpracy, zaangażowania, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Szkoła, która potrafi tego nauczyć, odpowiednio motywować uczniów, rozwijać ich talenty, to prawdziwa SZKOŁA WSPÓLPRACY.

       W nowym roku szkolnym 2014/2015 uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły życzę samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów. Mam nadzieję, że w rozpoczynającym się roku szkolnym pedagodzy przygotują dla swoich uczniów ciekawą i bogatą ofertę edukacyjną, dzięki czemu nauka w szkole będzie dla nich szczególnie interesująca i pasjonująca.

  Marta Kragiel - dyrektor ZS w Łankiejmach

 • Uwaga! W zakładce DOKUMENTY SZKOŁY znajdują się aktualne i prawidłowe listy podręczników na rok 2014/15. Proszę o sprawdzenie wykazów, które otrzymaliście w czerwcu, niestety były w nich pomyłki, za które najmocniej przepraszam.

 • "Razem chcemy zobaczyć więcej!" - byliśmy w Trójmieście...

  Od stycznia bieżącego roku Grupa Wycieczkowa przygotowywała się do realizacji głównego celu projektu pod hasłem "Razem chcemy zobaczyć więcej!", czyli kilkudniowego wyjazdu. 17 i 18 czerwca po raz pierwszy udało nam się wyjechać na dwa dni do Trójmiasta. Wycieczka zaczęła się mocnym akcentem - jeden z uczniów pomylił miejsce zbiórki i spóźnił się na pociąg do Olsztyna. Na szczęście udało Mu się dotrzeć na czas do Olsztyna, skąd wyruszyliśmy w dalszą drogę. W przedziałach było bardzo wesoło - słyszano nie tylko śmiech, ale i śpiew. Po godzinie 9 byliśmy już w Gdańsku, który przywitał nas pięknym słońcem. Pojechaliśmy do schroniska PTTK, aby zostawić tam bagaże i zaczęliśmy swoją przygodę z Trójmiastem. Zobaczyliśmy piękny port gdyński z dumnie prezentującymi się żaglowcami i statkami marynarki wojennej. Bardzo sympatyczny pan przewodnik opowiedział nam o historii ORP Błyskawica, pokazał najciekawsze miejsca na niszczycielu i zauroczył swoim poczuciem humoru niejedną dziewczynę wink Byliśmy także w niezwykłym miejscu - Akwarium Gdyńskim, gdzie urzekły nas niespotykane gatunki morskich stworzeń. Po obiedzie wróciliśmy do schroniska, by uzupełnić nasz ubiór - zaczęło mocniej wiać i zrobiło się chłodniej, a co niektórzy musieli ratować swoje stopy... Obtarcia udowodniły tylko, jak wiele tego dnia chodziliśmy. Nie pozwoliło to jednak na zmianę planów - późnym popołudniem odwiedziliśmy Sopot. Co tam się działo! Spacerowaliśmy po słynnym "Monciaku", dziwliliśmy się konstrukcji Krzywego Domku, wdychaliśmy jod na Molo. No i oczywiście moczyliśmy nogi w zimnym morzu laugh.

  Na drugi dzień czekały na nas zabytki Gdańska. Po zostawieniu bagaży w przechowalni, poszliśmy do Centrum. Wdrapaliśmy się na wieżę Kościoła Mariackiego, by podziwiać piękną panoramę miasta - w oddali widać było stocznię, morze, stadion PGE Arena oraz zabytkową architekturę. Zmęczeni wchodzeniem i schodzeniem z ponad 400 schodów udaliśmy się na lody i... zakupy. Po godzinie 12 ropoczęliśmy wizytę w znanym gdańskim "Żurawiu" - słuchaliśmy opowieści o dawnym Gdańsku, jego historii i potędze. Dopełnieniem wycieczki stał się na pewno rejs po Motławie w kierunku Westerplatte. Płynąc statkiem, oglądaliśmy stare chaty rybackie, pocztę morską, stocznię, twierdzę Wisłoujście oraz historyczny półwysep. Ten ostatnie zrobił szczególne wrażenie, w skupieniu oglądaliśmy muzealne eksponaty dokumentujące pierwsze chwile II wojny światowej.

  Do Centrum powróciliśmy tą samą drogą - statkiem wycieczkowym. Głodni i spragnieni udaliśmy się do restauracji na obiadokolację, a następnie na dworzec, by wsiąść do pociągu do Olsztyna. Do domów wróciliśmy tuż przed północą, zmęczeni, ale pełni wrażeń. Ta wycieczka na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

  I. Kuncer

 • UROCZYSTE POŻEGNANIE ZE SZKOŁĄ

  Dnia 24.06.2014r. klasa III gimnazjum przygotowała wieczorek uroczysty na którym pożegnała się z nauczycielami i pracownikami szkoły.

 • Rajd rowerowy - poznajemy znaczenie energii wiatrowej.

         Dnia 23.06.2014 roku  sprzed ZS w Łankiejmach wyruszył rajd rowerowy. Nasze jednośladowce skierowaliśmy w stronę gminy Reszel, przejeżdzając przez gminę Korsze. Większość drogi towarzyszyły nam nasze wiatraki firmy EDP Renewables. Następną atrakcją było zwiedzanie rynku reszelskiego. Następnie zobaczyliśmy zabytkowy most z XV wieku. Póżniej spacerkiem udaliśmy się na dziedziniec zamku Biskupów Warmińskich i weszliśmy na wieżę. Z wieży zamkowej podziwialiśmy piękno przyrody i upiększające krajobraz wiatraki. Ostatnią atrakcją było wejście na wieżę koścoła pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Niestety w drodze powrotnej mieliśmy małą niespodziankę, a mianowicie z wielkim hukiem wystrzeliła opona w jednym z rowerów. Wszystko skończyło się dobrze.

  K.Baten i Wiktor Kragiel

 • Rejs katamaranem po Łynie

  24.06.2014

  We wtorek uczniowie  klas I i II SP pojechali autokarem do Stopek, by tam przesiąść na katamaran i rzeką Łyną udać się na granicę Polsko - Rosyjską.  Rejs wszystkim się bardzo podobał.Dzieci miały okazję zapoznać się z oznaczeniami na granicy państwa. Podziwiały też piękno otaczającej przyrody. Dużą atrakcją okazało się towarzystwo łodzi motorowej, na której odbywał się patrol połączonych służb Policji i Strazy Granicznej. Po powrocie do Stopek najpierw pobawiły się na brzegu rzeki, po czym posiliły  się kiełbaską z grila . Dzieci mogły tak miło spędzić czas dzięki zaangażowaniu nie tylko nauczycielek, ale także jednego z rodziców - pana Mariusza Kragiela, który wycieczkę zorganizował.

 • 16.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu WYCIECZKA DO OLSZTYNA 13.06.2014.

 • 16.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2014.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć