Nawigacja

 • Ciekawe zajęcia z wiedzy o społeczeństwie w klasie III gimnazjum

     Czy zastanawialiście sie kiedyś, jaki werdykt mógłby zapaść gdyby przed sądem stanął...Adolf Hitler? Inscenizację przebiegu takiej rozprawy przedstawiła młodzież najstarszej klasy gimnazjalnej. Obszerna wiedza merytoryczna, wysokie walory teatralne i rzetelne podejscie do tematu dało ciekawy efekt całości. Zajęcia tego typu zostały przeprowadzone w ramach lekcji  wos-u, jako praca metodą projektu. Dzięki temu uczniowie nabyli nową wiedzę oraz nauczyli się jak w praktyce mogą ją wykorzystywać.

                                                                                                                          A.L.

 • Z wizytą w Muzeum Historii Żydów Polskich

       Uczniom naszej szkoły nie stanowią problemu duże odległości do miejsc, tak ważnych dla lepszego poznania historii  naszego państwa. Dnia 23 października 2014r. gościliśmy w Muzeum Historii Żydów Polskich – muzeum, które znajduje się w Warszawie. Jego zadaniem jest dokumentowanie tysiącletniej historii Żydów w Polsce. Wizytę odbyliśmy wirtualnie. Uczestniczyliśmy w lekcji na żywo wprost z muzeum.  Zarówno młodsi uczniowie klas IV-VI oraz młodzież gimnazjalne z dużym zainteresowaniem śledziła koleje losu polskich Żydów. Poznawaliśmy ich obyczaje, religię, dzieje na przestrzeni wieków. Dowiedzieliśmy się jak wielki wkład mieli dla kultury i państwa polskiego.

  A.L.

 • Dzień zabaw kulinarnych w oddziele przedszkolnym i klasach I-III SP

  21.10.2014

  Wtorek był dniem zabaw kulinarnych w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-III SP. Dzieci poznawały wartości odżywcze warzyw i owoców,a następnie wykonywały szaszłyki z owoców i sałatki owocowe.Najmłodsi wykonali prace plastyczne , które można obejrzeć na korytarzu oddziału przedszkolnego.

  Z.Chrzanowskasmiley

 • Udział ogólnopolskim biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji oddechowo-krążeniowej Łankiejmy 2014

  Dnia 16.10.2014 r. od godziny 12.00 do 12.30 na sali gimnastycznej ZS Łankiejmy uczniowie z nauczycielami brali udział w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji oddechowo-krążeniowej. W biciu brali uczniowie klas IV  - VI SP i  I - III gimnazjum wraz z opiekunami. Liczymy że zeszłoroczny rekord zostanie pobity. W bicu brało udział 76 osób. Oglądajcie film na stronie: http://youtu.be/qKtO0r_0z1E     http://youtu.be/-d-G0gJPUrs

  Krzysztof Baten

   

 • 19.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Edukacji Narodowej 2014.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  "Człowiek jest wielki nie przez to,

  co posiada, lecz przez to ,kim jest;

  nie przez to, co ma,lecz przez to;

  czym dzieli się z innymi"

  J.Paweł II

  Dnia 14.10 .2014r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, święto tych którzy w szczególny sposób potrafią i chcą dzielić się tym, co najcenniejsze : wiedzą, troską o przyszłość dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że  trud ten  został doceniony i w imieniu  pana burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego nagrodę wręczył pan Piotr Sańko - pani dyrektor Marcie Kragiel oraz pani Janinie Zacharewicz .

  W dalszej części uroczystego apelu nagrodę z rąk pani dyrektor otrzymali również pracownicy szkoły.

  Życzymy wszystkim pracownikom naszej szkoły uznania społecznego dla wykonywanego zawodu oraz sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

  K. Baten

 • „Ratujemy i Uczymy Ratować”

  16.10.2014

  16.10.2016r. w naszej szkole od godziny 12.00 do 12.30 na sali gimnastycznej odbędzie się bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  W ubiegłym roku w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji.Czy uda nam się pobić ten wynik?  W próbie bicia rekordu biorą udział klasy IV - VI SP i I - III Gimnazjum. Zapraszamy.                                                                                 Kierujący  - 

  Krzysztof Baten 

 • Konkurs "Język polski - lubię i rozumiem"

  Ogłaszam konkurs pod hasłem "Język polski - lubię i rozumiem". Regulmin i pierwsze zadania znajdziecie na gazetce informacyjnej znajdującej się między salami 206 i 207. Zachęcam do udziału! Nagrody czekają! 

  Izabela Kuncer

 • KONKURS MIĘDZY PRZEDMIOTOWY DLA GIMNAZJALISTÓW

  15 PAŹDZIERNIKA 2014 w godz. 19.00 - 23.30 odbędzie sie pierwsza sesja konkursowa. Szczegóły w zakładce KONKURSY. ZACHĘCAM DO LOGOWANIA I ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ!

  Organizator Marta Kragiel

 • 14.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Otrzęsiny kl. I gimnazjum.

 • Otrzęsiny uczniów klasy I gimnazjum

  W poniedziałek, 13 października,w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet gimnazjalistów uczniów klasy I. Imprezę przygotowali ich starsi koledzy i koleżanki z klasy II, a nad oprawą muzyczną czuwał Michał Zwierzyński z klasy III. Zabawę, pod bacznym okiem wychowawczyń, p. D. Dębkowskiej, p. I. Kuncer i p. J. Lubowieckiej, prowadzili Paulina Bakiewicz i Jakub Sylwester Kowalski. Najmłodsi w tym gronie zostali poddani wielu próbom: musieli zaprezentować scenkę pt. "Wlazł kotek na płotek", zatańczyć z miotłą, wziąć udział w pokazie mody, rozpoznać potrawy, których smakowali z zasłoniętymi oczami, namalować karykaturę wychowawczyni ( nie widząc niczego z powodu szalików zawiązanych na oczach). Najciekawszymi konkurencjami okazały się jednak: tradycyjne picie "mikstur" o tajemniczym składzie, dodać trzeba że nie wyglądały one zachęcająco, smakowanie mleka  z solą oraz wykonanie przez chłopców makijażu dziewczynom, z zastrzeżeniem, że ów ma być zrobiony tylko naturalnymi składnikami... W ruch poszły więc dżem, krem czekoladowy, mąka, cynamon... Było na co popatrzeć. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Uczniowie klasy I zdali wzorowo swój egzamin i w nagrodę otrzymali dyplomy gimnazjalistów oraz drobne upominki. Po tych wyczerpujących konkurencjach przyszła pora na krótki odpoczynek i dyskotekę. W wyśmienitych nastrojach bawiono się do 19.30. Nikt już teraz nie powie o uczniach klasy I, że są kotami... Chrzest bowiem przeszli bojowy...

  I. Kuncer

 • WYBORY DO SAMORZĄDU

  Dnia 30.09.2014r. odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Każdy uczeń naszej szkoły mógł wziąć w nich udział i oddać głos na wybranego przez siebie kandydata umieszczonego na liście wyborczej. Głosowały dzieci z klas I-VI i młodzież gimnazjalna. Cieszymy się, że w naszej społeczności szkolnej dzieci i młodzież mogą rozbudzać w sobie patriotyczną postawę i  rozijać poczucie odpowiedzialności za dokonywanie pierwszych wyborów. 

  W wyniku głosowania do Rady Szkolnego Samorządu Uczniowskiego weszli:

  1.Wiktor Kragiel IIg.

  2.Paulina Bakiewicz IIg.

  3. Angelika Mazanek IIg.

  4.Izabela Huryń IV.

   

  Gratulujemy !

  A. Baten

 • Mały Mistrz

  Nasz szkoła od początku roku szkolnego realizuje program Mały Mistrz. Program ten  jest realizowany w  I klasie SP przez panią Z. Chrzanowską (wych. klasy) i Krzysztofa Baten (n-la wychowania fizycznego). Celem programu jest wspólne prowadzenie ciekawszych, atrakcyjniejszych lekcji wychowania fizycznego i wychowanie przyszłych mistrzów sportu.

  Krzysztof Baten

 • Certyfikat WF Z KLASĄ dla naszej szkoły

   

  Mamy miłą wiadomość dla miłośnków naszej szkoły. Została ona wyróżniona i  otrzymała certyfikat programu WF z klasą. Wychowanie fizyczne jest prowadzone na takim poziomie, że mogliśmy otrzymać certyfikat jakośći zajęć wychowania fizycznego.

  Krzysztof Baten.

 • Naszym dziewczynom zabrakło szczęścia do mistrzostwa.

  e

  W Korszach 03.10 odbyły się Mistrzostwa Gminy PN Gimnazjum.  Uczniowie z Łankiejm zajęli - dziewczęta II miejsce, a chłopcy IV. Dziewczętom zabrakło szczęścia by zostać Mistrzami Gminy. W meczu z Garbnem nie wykorzystały rzutu karnego, co zadecydowało, że nie zostały Mistrzyniami.

  Krzysztof Baten

 • 08.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu DYSKOTEKA SP IV - VI 30.09.14.

 • " Wyginam śmiało ciało! "

  Dnia 30 września dziewczęta klas IV –VI SP pod bacznym okiem opiekunów: p. Emilii, p. Agaty, p. Anety i p. Krzysztofa zorganizowały chłopcom dyskotekę z okazji ich święta - Dnia Chłopaka. Od początku imprezy w tańcu bawili się wszyscy uczniowie. Z tej okazji odbyły się również zabawy i konkursy taneczne, między innymi: zabawa w lustro, taniec przy krzesłach, najciekawiej tańcząca para, a także konkurs na najmocniej spoconego tancerza lub tancerki. Spotkanie to było dobrą okazją do integracji uczniów kl. IV ze starszymi kolegami i koleżankami z klas V i VI . Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki młodzieżowej, ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Trzy godziny wspaniałej zabawy minęły w mgnieniu oka i wszyscy w wesołych nastrojach wrócili do domu. Z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę. Możemy śmiało powiedzieć, że cel integracyjny został w pełni osiągnięty.

  E. Wądołowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć