Nawigacja

 • Konkurs na najładniejsza palmę rozstrzygnięty!

  Tegoroczne palmy oceniało jury w składzie: dyr. Marta Kragiel, Zofia Chrzanowska i Krzysztof Baten. 

  Wszystkie klasy wykonały kolorowe palmy z uzyciem tradycyjnych materiałów. Zgodnie z założeniami konkursu, palmy były wykonane estetycznie i bardzo kolorowe. Za najładniejsza palmę uznano te, którą wykonały dzieci i rodzice z oddziału przedszkolnego. II miejsce zajęła palma klasy I sp, a III - palma klasy V. Nagrody pieniężne na fundusz klasowy ufundował ks. Wiesław Pątkiewicz i dyr. Marta Kragiel. Gratulujemy wszystkim klasom i dziękujemy za kultywowanie tradycji.

 • Nasze Sukcesy!

          Dnia 4 kwietnia 2014 roku, w słoneczne piątkowe przedpołudnie, odbył się XXXII Konkurs Recytatorski ,,Spotkania z Poezją -2014” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Na uroczystości zgromadziło się 12 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Korsze. W tegorocznych eliminacjach miejsko-gminnych naszą szkołę  reprezentowały tradycyjnie dziewczęta: Dominika Rożenko z kl. II, Roksana Galin i Marta Banaszkiewicz z klasy IV szkoły podstawowej oraz uczennice gimnazjum: Kamila Szandor – kl.II oraz Milena Kozłowska –kl.III. Konkursowiczki wykazały się wielką wrażliwością poetycką, a w szczególności Marta Banaszkiewicz, której członkowie jury przyznali II miejsce w kategorii klas IV -VI szkoły podstawowej. Marta już 20 maja zaprezentuje naszą szkołę na szczeblu powiatowym w Kętrzynie. Pozostałe uczestniczki zdobyły III m., równie zaszczytne. Nie pozostały także bez nagród, ponieważ zabrały do domu dyplomy oraz książki, jak również wielki bagaż wrażeń i dobrego humoru. Śmiało możemy powiedzieć, że nasz wyjazd do Korsz zakończył się pełnym sukcesem! Oby tak dalej! Serdecznie gratulujemy naszym artystkom!

  E. Wądołowska

 • Zapraszamy!

 • GREETINGS FROM OXFORD

  If you want to know more, you will have to wait until my coming back home.
 • 01.04.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień otwarty.

 • Dzień otwarty

  Dnia 26 marca 2014 r.w naszej szkole odbył się "Dzień otwarty" dla rodziców z oddziału przedszkolnego i dzieci młodszych. Celem było zaprezentowanie umiejętności dzieci z klas I-III i pokaz wykorzystania multimediów w edukacji wczesnoszkolnej.          

  Klasa III zaprezentowała taniec z wykorzystaniem X-BOX-a, natomiast koło przyrodnicze wykonało doświadczenia pod tytułem "Ciecze nienewtonowskie" i "Czy mleko jest białe?". W doświadczeniu brały udział dzieci nie tylko z koła przyrodniczego, ale również z oddziału przedszkolnego.                                                                                                                                            

  Koło teatralne z klas I-III SP, które prowadzi pani Janina Zacharewicz przedstawiło baśń pt. "Królowa Śniegu". Następnie odbyły się zajęcia z terapii pedagogicznej dla dzieci 5-6 letnich                                                                                                                  

  Pani Jolanta Romańczuk zaprezentowała fragmenty lekcji z wykorzystaniem multimediów oraz przygotowała wystawkę podręczników do klasy pierwszej.                                                                                                                                            

  Dzień otwarty kończyły sportowe zajęcia integrujace dzieci i rodziców, które odbyły się w sali gimnastycznej.                          

  Frekwencja rodziców dopisała. Wykazali oni duże zainteresowanie zajęciami oraz służyli pomocą przy niektórych zadaniach.

                                                                                                                Janina Zacharewicz, Zofia Chrzanowska

   

   

 • 25.03.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wiosenna rewia mody:).

 • KONKURS ,,Lekcje o Funduszach Europejskich 3"

    W związku z faktem, że zbliża się 10 rocznica przystapienia Polski do UE, uczniowie klasy III gimnazjum mieli okazję wziąć udział w ciekawym konkursie ,,Lekcje o Funduszach Europejskich 3". Zanim uczniowie przystąpili do wypełniania kart konkursowych zapoznali się z informacjami o Funduszach Europejskich, które były zawarte w komiksie. Uzupełniali także karty pracy. Do współzawodnictwa przystapiło 13 uczniów, najlepsi z nich to: Paulina Kaczmarska (I miejsce), Klaudia Dzierlatka (II miejsce), Patryk Grzegorczyk (III miejsce). Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody: pendrive, przybornik i długopis. Wszyscy uczniowie otrzymali na własność materiały dydaktyczne z zajęć, na których pracowali.

  A.L.

   

 • Jak zrobić kwiaty z bibułki?

  Jak zrobić kwiaty z bibułki ? Na to pytanie pomogła nam odpowiedzieć pani Anna Wrona , która  dnia 04.03.2014r w naszej szkole na zajęciach koła plastycznego uchyliła nam rąbek swej tajemnicy robienia kwiatów. W ciekawy sposób pokazywała kolejne etapy pracy , aby powstały piekne mniszki lekarskie, krokusy, kaczeńce. Od tych kolorów i kwiatów było można dostać wiosennego zawrotu głowy. Dzieciom bardzo podobaly się wskazówki miłej i bardzo cierpliwej pani Ani Wrony. Wynikiem tego uroczego i pracowitego spotkania były "prawdzwie" kwiaty z bibułki.  Bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.smiley 

  A. Baten

 • Uczniowie z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach walczą o spełnianie marzeń!

  Od niedawna w szkole działa grupa, której głównym celem jest uzbieranie środków na wspólną, kilkudniową wycieczkę krajoznawczą do Trójmiasta. W ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tytan” młodzież realizuje projekt pt. „Razem chcemy zobaczyć więcej”, który finansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności zgodnie z wymogami programu Równać Szanse. Jednak środki, jakie uczniowie otrzymali w projekcie, nie mogą być przeznaczone na zorganizowanie samej wycieczki. Fundusze te należy przeznaczyć tylko na papier potrzebny do drukowania i wykonywania prac plastycznych, ulotki, aparat czy też bilety do teatru. 

  Piętnaścioro uczniów podjęło się tego wyzwania, organizując różnie akcje, w których mogli zarobić choć parę groszy, np. sprzedaż ciasta czy sprzątanie okolicy.  Grupa działa prężnie, wspólnie udało się  stworzyć własne logo oraz wydrukować plakaty, które są rozwieszone w okolicznych miastach i  wsiach.  Młodzi ludzie wzięli również udział w szkoleniu pt.  „Jak pozyskać sponsora”.

   Powszechnie wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić na wycieczkę, dlatego podjęto decyzję, aby wspólnie zacząć działać - spróbować spełnić marzenia swoje oraz kolegów i koleżanek.  Znalezienie sponsora jest dla nich trudnym wyzwaniem, dlatego liczą na każdą finansową pomoc. Są zdeterminowani do pracy, na pewno łatwo się nie poddadzą, będą walczyć do końca o realizację swych celów.

  Liczą na to, że dzięki temu artykułowi zgłosi się do nich osoba, która jest w stanie im pomóc.  Każdy grosz w tej sytuacji jest potrzebny, dlatego zainteresownych projektem prosimy o kontakt z opiekunką grupy, panią Izabelą Kuncer, tel. 89 754 33 63.

   

  Klaudia Bakiewicz, Izabela Kuncer

   

   

 • Ale cyrk! Szok!

  Dnia 25 lutego 2014r. uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I –III i IV – VI SP mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia     w naszej szkole widowiska z udziałem artystów z cyrku ,,Szok”. W tym celu zebrali się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie swoje figle rozpoczął wesoły klaun, żonglując obręczami i piłeczkami. Artyści zaprezentowali również swoje akrobatyczne umiejętności na jednokołowym rowerze. Cyrkowcy rozśmieszali publiczność swoimi żartami i sztuczkami, a także angażowali chętnych do zabawy. Uczniowie kilka razy grali w piłkę z klaunem na szczudłach, brali udział w pokazach magii, próbowali jeździć na małym rowerku, a nawet zakładali kostium podobny do tego, który miał na sobie artysta. Największych emocji dostarczył wszystkim występ z udziałem węża. Najodważniejsze dzieci mogły go dotknąć lub pozwolić owinąć go sobie wokół szyi. Jednogodzinna zabawa z cyrkowymi artystami  dostarczyła wiele śmiechu i radości nie tylko dzieciakom, ale również ich rodzicom. Spotkanie z cyrkiem ,,Szok” to na pewno ciekawe i pełne nowych doświadczeń wydarzenie. Czekamy na kolejną dawkę niesamowitych emocji!

  E. Wądołowska

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W I TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO W KORSZCH

  25.02.2014

  Dnia 15.02.2014 r. odbył się turniej tenisa stołowego w MOS Korsze w którym zdobyli dyplomy i medale nasi uczniowie. Wyniki:

  1 kategoria do 13 lat
  I miejsce MATEUSZ ZARĘBIŃSKI (ZS Sątoczno)
  II miejsce SZYMON RUKSZAN(ZS Łankiejmy)
  III miejsce JAKUB KOWALSKI(ZS Łankiejmy)

  IV miejsce ŁUKASZ OŁDAK (ZS Sątoczno)

  2 kategoria od 14 do 16 lat
  I miejsce KAMIL PADOŁ (ZS Sątoczno)
  II miejsce DAWID AFRYKAŃSKI (ZS Łankiejmy)
  III miejsce MATEUSZ PAWELCZYK (ZS Sątoczno)
  IV miejsce REMIGIUSZ PAWELCZYK (ZS Sątoczno)

  W zawodach brali udział jeszcze Dawid Manista, Bartek Bakiewicz, Klaudia Bakiewicz - która brała udział w kategorii chłopców  z braku dziewcząt.

                                                                                 K. Baten

 • Ogłoszenie z MOK w Korszach

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć