Nawigacja

 • 01.12.2015

       W ostatni poniedziałek listopada nasi najmłodsi wychowankowie mieli okazję poznać niektóre tradycje związane z andrzejkami oraz wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło przy tym tańca , zabaw i oczywiście  Cyganek , które wróżyły dzieciom i szeptały magiczne zaklęcia " Pokus, pokus- mary-dary, niech się spełnią andrzejkowe czary...".

   Dziękujemy Cygankom za zabawę i z niecierpliwością czekamy na spełnienie wróżb .winksurprise

 • 30.11.2015

  W klasie III mamy przygotowały dzieciom Andrzejkowe Wróżby . Na czele całego przedsięwzięcia stanęła Dobra Wróżka, która machając czarodziejską różdżką, przepowiadała wszystkim dzieciom, co je  spotka w przyszłości tej najbliższej i dalszej. Oczywiście nie mogło się obyć bez lania wosku przez magiczny klucz, a potem wspólnego odszyfrowywania wróżby zaklętej w czarodziejskim cieniu. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły i brały czynny udział we wszystkich wróżbach. Na zakończenie zabawy otrzymały od Dobrej Wróżki słodki poczęstunek. 

  Dziękujemy mamom za wspaniałą zabawęsmileysmileysmiley.

 • Z wizytą w teatrze i w galerii

  Dnia 24.11.2015r klasy I-III gimnazjum uczestniczyły w przedstawieniu opartym o książkę pt:  "Pamiętnik narkomanki" napisanego przez Rosiek Barbarę. Przedstawienie oparte o prawdziwe notatki dziewczyny i ukazanie jej piętnastu lat życia na krawędzi. Młodzież mogła posłuchać osoby, która do końca życia walkę prowadzi z nałogiem aby móc żyć. Mogła zobaczyć do czego prowadzą narkotyki ale również wysłuchała, czym są dopalacze.

  Następnie obejrzeliśmy wystawę fotografii "Pejzaż polski ", która zachwyciła niezwykłością ujęć "zwykłych" miejsc naszego regionu. 

  A. Baten

 • 23.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkursy polonistyczne.

 • "Z poprawną polszczyzną na co dzień" i "Z ortografią na co dzień" - to nasza tradycja.

  Po raz kolejny uczniowie z klas III-VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum wzięli udział w I etapie konkursów polonistycznych dotyczących używania poprawnej polszczyzny oraz stosowania zasad ortograficznych. Mierzyli się z bardzo trudnymi zadaniami, np. musieli wskazać prawidłowo odmienioną nazwę miejscowości Jabłonna czy też myśleć o znużonej Żanecie. Czekamy teraz niecierpliwie na wyniki. Mamy nadzieję, że już niedługo dowiemy się, kto zakwalifikował się do kolejnego etapu. Trzymajcie kciuki! 

 • "Szkoła Współpracy" - certyfikat w naszych rękach!

  W zeszłym roku szkolnym przedstawiciele Rodziców, Uczniów i Nauczycieli uczestniczyli w projekcie systemowym pod hasłem "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". W  jego ramach zaplanowano mnóstwo zadań, które miały jeszcze bardziej wzmocnić nasze dotychczasowe działania. Efektem tego było np. stworzenie jadłospisu i strefy ciszy czy niezapomniane jasełka. 

  Informujemy, że właśnie otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający udział w tym projekcie. Można go zobaczyć na gazetce Szkolnego Centrum Informacji na I piętrze.

 • NA 11 LISTOPADA I HOMONIM SIĘ SKŁADA

     W dniu 10 listopada 2015r. odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z obchodami 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Całość odbyła się pod hasłem ,,Na 11 listopada i homonim się składa- czyli mazurek razy 3" i była podsumowaniem działań, które prowadziły panie Emilia Wądołowska i Aneta Lesik. Składało sie na nie: warsztaty z rodzicami uczniów klas V-VI, w dniu 28 października, na których wykonano patriotyczne elementy do strojów, kiermasz ciast i ozdób patriotycznych w dniu 9 listopada,  konkurs na rozetkę patriotyczną skierowany do  uczniów klas I-VI, część artystyczną w wykonaniu uczniów z klasy V i VI, złożenie kwiatów w miejscu ,,Dębu katyńskiego" przez uczniów klasy III gim. oraz posadzenie ,,drzewka z życzeniami dla Ojczyzny". Po uroczystości wszyscy mogli poczęstować się mazurkami upieczonymi przez mamy i babcię z kl.V i VI. Za trud i poświęcenie, wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach BARDZO DZIĘKUJEMY. Najpiękniejsze rozetki patriotyczne wykonało dwoje uczniów, którzy zostali zwycięzcami konkursu: Alan Słaby z klasy I sp oraz Dominika Rożenko z klasy IV. Zarówno Alan jak i Dominika otrzymali dyplomy oraz nagrody. GRATULUJEMY! Zapraszamy do galerii.

  E.Wądołowska

  A.Lesik

 • 22.11.2015

  POLECAMY PRZECZYTANIE STRONY 114

  70_lat_WMZPN.pdf

 • Święto niepodległości w Górowie Ilawieckim

  Samorząd Uczniowski Gimnazjum im. M. Kopernika w Łankiejmach został zaproszony przez Dyrekcję, wychowawców i uczniów na uroczystośćwręczenia Aktów Mianowania uczniom klas mundurowych,która odbyła się 13.11.2015r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górowie Iławieckim.

  Na tę uroczystość zostaliśmy zaproszeni, ponieważ nasza absolwentka Kamila Szandor jest wyróżniającą się uczennicą w szkole. Podczas pobytu wysłuchaliśmy montażu słowno- muzycznego z okazji Dnia Niepodległości, byliśmy świadkami uroczystego nadania Aktów Mianowania oraz obejrzeliśmy prezentację multimedialną klas mundurowych , a na koniec skorzystaliśmy z poczęstunku przygotowanego przez ZS w Górowie Iławieckim.

  Cieszymy się, że nasi absolwenci doskonale sobie radzą na dalszym etapie edukacyjnym, co potwierdza fakt, że fundamenty kształcenia są najważniejsze.

  Życzymy wszystkim naszym absolwentom takich sukcesów i pozdrawiamy.

  K.Baten

 • 19.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada.

 • 15.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TENISOWE MISTRZOSTWA.

 • Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym, Łankiejmy

     W dniu 12.11.2015r. w Zespole Szkół w Łankiejmach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych i Gimnazjum. W zawodach wzięły udział dwie szkoły z Sątoczna i Łankiejm. W kategorii gimnazjum dziewcząt zwyciężyły i zakwalifikowały się na rozgrywki powiatowe do  Srokowa (24.11.2015r.) dziewczęta z Łankiejm   Weronika Pryszczepko i Samanta Kruszka. Życzymy powodzenia na zawodach powiatowych w Srokowie.

  K. Baten 

 • Nowości dla uczniów klas IV - VI SP

  15.11.2015

  Zachęcamy do odwiedzenia szkolnej biblioteki! W czytelni czeka na Was fantastyczny dwutygodnik - " Junior". Polecamy i zapraszamy!

 • Nowości dla uczniów klas I - III SP

  15.11.2015

  W szkolnej bibliotece jest dostępny dwutygodnik "Kumpel". Zachęcamy najmłodszych uczniów do odwiedzin szkolnej czytelni. Gazeta jest bardzo kolorowa i ciekawa!

 • Informacja o szkole prezentowana na sesji Rady Miejskiej w Korszach w dniu 30.10.2015

  Zespół Szkół w Łankiejmach tworzą: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika  w Łankiejmach wraz z oddziałem przedszkolnym oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach. Obecnie do naszych szkół uczęszcza 127 dzieci. W szkole pracuje 19 nauczycieli, w tym 3 zatrudnionych na niepełnym etacie. Ponadto współpracuje z nami 9 pracowników obsługi i administracji.

  Nasza szkoła posiada bardzo dobrą bazę dydaktyczną, która każdego roku w miarę możliwości finansowych, jest poszerzana. Szkoła jest przestronna i przyjazna uczniom.

  Od 1 września 2015 roku po 25 latach wróciła do szkoły biblioteka szkolna, która jest naszą czytelniczą wizytówką. Pomieszczenie jest niewielkie, ale uczniowie mają możliwość odrobienia lekcji, wypożyczenia książki czy też poczytania młodzieżowej i dziecięcej prasy. Cały księgozbiór jest obsługiwany przez system informatyczny, co zdecydowanie ułatwia pracę oraz wskazuje na nowoczesność stosowanych  rozwiązań.

  Młodzież szkolna stanowi jeden Samorząd Uczniowski, na czele którego stoi Szkolna Rada Uczniowska reprezentowana przez uczniów SP i gimnazjum. Młodsi uczniowie współpracują ze starszymi i na odwrót. Obie grupy uczą się od siebie nawzajem. Z przeprowadzanych przez szkołę wewnętrznych badań wynika, że uczniowie czują się w szkole bezpiecznie, lubią swoja szkołę oraz mają świadomość zdobywania nowych wiadomości i umiejętności.

  Od najmłodszych lat dzieci wdrażane są do samodzielnej nauki, współpracy w zespole, umiejętności porozumiewania się w języku ojczystym i obcym.

  Dzieci w oddziale przedszkolnym realizują bardzo różnorodne przedsięwzięcia – od muzyki ludowej, ochrony przyrody poprzez działania na rzecz promocji bezpieczeństwa po pracę metodą projektu edukacyjnego z zakresu przedsiębiorczości. Ten ostatni projekt to nasze nowe dzieło, które będziemy realizować z Fundacją im. A. Komeńskiego.

  W klasach I – III SP dzieci otoczone są indywidualną opieką podczas zajęć . Dzięki temu możemy dość szybko zdiagnozować dysharmonie w rozwoju oraz wesprzeć uzdolnienia. Wśród najmłodszych jeden uczeń realizuje indywidualny program z matematyki, gdyż jego umiejętności znacznie przewyższały umiejętności pozostałych dzieci. Na zajęciach pozalekcyjnych dzieci mogą rozwijać swoje pasje przyrodnicze – działa kółko przyrodnicze i kółko Eksperymenty Małego Naukowca.  Dzieci uzdolnione plastycznie mogą brać udział w zajęciach koła plastycznego. W ubiegłym roku działały też koła taneczne i teatralne , do których zamierzamy powrócić w drugim okresie.

  W klasach starszych uczniowie maja wiele możliwości na rozwój – kółko plastyczne, kółko przyrodnicze, matematyczne i zajęcia sportowe. Dodatkowo w tym roku rozpoczęło działalność koło „ Kopernik w pudełku „ w ramach którego młodzież odbywa wieczorne obserwacje nieba oraz wykonuje obserwacje i eksperymenty optyczne. Szkoła posiada stosowne wyposażenie.  Jak przystało na szkoły im. Mikołaja Kopernika – nasi uczniowie osiągają dobre wyniki z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. W roku ubiegłym mieliśmy stypendystów Marszała Województwa Warmińsko – Mazurskiego  i stypendystów Burmistrza Korsz właśnie z dziedzin matematyki. W ubiegłym roku nasza szkoła osiągnęła sukces na arenie międzynarodowej, gdyż nasi dwaj uczniowie – Wiktor Kragiel i Jakub Sylwester Kowalski zajęli pierwsze i drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym „ Lwiątko” organizowanym w Polsce i Ukrainie. Warto też podkreślić, że wśród ubiegłorocznych stypendystów Burmistrza Korsz był uczeń z niepełnosprawnością intelektualną, który odnosił znaczące sukcesy w sporcie.

  To tylko kolejny dowód jak bardzo wspieramy rozwój dziecka i jak każde dziecko może w naszej szkole osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

  Uważamy, że z roku na rok coraz lepiej udaje nam się przygotować uczniów do egzaminów zewnętrznych w gimnazjum. Pracujemy nad poprawą wyników w szkole podstawowej i przy tym zadaniu nie wyobrażamy sobie współpracy z naszymi rodzicami.

  W naszej szkole na uwagę zasługuje realizacja wychowania fizycznego. Nasi uczniowie sami zdecydowali, co chcą ćwiczyć na jednej godzinie WF. W efekcie część uczniów tańczy zumbę, część chodzi z kijkami i biega przełaje, a pozostali trenują siatkówkę, piłkę nożną, unihokej lub koszykówkę.

  Szkoła bardzo mocno osadzona jest w środowisku. Jest nie tylko miejscem nauki dzieci, ale również miejscem przyjaznym dla rodziców. To tu odbyło się pierwsze wydanie Szkoły dla Rodziców, gdzie swoje kompetencje wychowawcze doskonaliło 10 rodziców. To w szkole odbywają się zebrania sołeckie, spotkania informacyjne, imprezy okolicznościowe, festyny i zabawy. Jesteśmy dumni ze współpracy z Biblioteką w Łankiejmach, grupą wieńcową czy Kołem Gospodyń Wiejskich. Wspólnie przygotowujemy Bożonarodzeniowe spotkania ze sztuką, które co roku odbywają się 6 stycznia w dzień wolny od pracy.

  Szkoła wraz z zaprzyjaźnionymi osobami prowadzi stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „ Tytan” w Łankiejmach. Dzięki współpracy i zaangażowaniu członków zarządu wspólnie realizujemy wiele projektów i przedsięwzięć. Najważniejszym dla mieszkańców jest oczywiście działalność sekcji piłki nożnej i rozgrywki drużyny w B klasie. Ponadto realizujemy projekt na zajęcia pozalekcyjne z gimnastyki akrobatycznej – takich zajęć nie prowadzi żadna szkoła w powiecie! Prowadzimy zajęcia dla seniorek z gimnastyki relaksacyjnej na piłkach oraz z nordic walking. Uczniowie mogli wyjechać na basen w Mikołajkach i na dwudniową wycieczkę do Gdańska. Kilka lat temu udało nam się zorganizować Olimpiadę w Łankiejmach i Europejskie Dni Sportu. Wydawaliśmy gazetę i organizowaliśmy półkolonię. Są to przedsięwzięcia, które nas wyróżniają i które nie kosztowały naszej gminy, gdyż większość środków pozyskaliśmy od Ministerstwa PRACY I Polityki Społecznej, Fundacji Rozwoju Wolontariatu, Narodowej Agencji Programu Młodzież w Działaniu.

  Prowadzimy stronę internetową, na której na bieżąco informujemy, co się u nas dzieje. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej szkoły!

   

 • MŁODZI GŁOSUJĄ- wybory parlamentarne 2015

     19 października 2015r. był dniem szczególnym dla uczniów z Gimnazjum im.Mikołaja Kopernika w Łankiejmach. Kolejny raz wzieliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ..Młodzi głosują" skierowanej do uczniów szkół ponadpodsatwowych. Akcja jest organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym roku wzięło w niej udział ponad 1614 gimnazjów, w tym nasze. ,,Młodzi głosują" to program edukacji wyborczej, który zachęca do rozmowy z młodzieżą na tematy publiczne, aby ułatwić jej świadomy wybór przy urnie. ,,Młodzi głosują" to poza tym działanie w grupie, praca metodą projektu, ćwiczenie umiejętności organizacyjnych. Uczniowie dokonali wyboru spośród komitetów wyborczych:

  Komitet Wyborczy Prawa i sprawiedliwości- 10 osób

  Komitet Wyborczy KORWIN- 9 osób

  Komitet Wyborczy Partia Razem- 5 osób

  Komitet Wyborczy Wyborców ,,Kukiz'15"- 5 osób

  Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP- 2 osoby

  Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica - 2 osoby

  Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni - 2 osoby

  Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru- 1 osoba

  Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe- 0 osób

  Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi- 0 osób

  Uprawnionych do głosowania gimnazjalistów - 41. Głosów oddanych - 36, w tym wszystkie ważne.

  A.Lesik

   

 • Bawimy się ucząc - czyli zajęcia Małych Naukowców

  13.10.2015

  Na ostatnich zajęciach ,, Eksperymenty Małego Naukowca '' dzieci miały możliwość poznać co mają ze sobą wspólnego balon i ciastko? Okazało się , że jedno i drugie można nadmuchać za pomocą proszku do pieczenia.Co się za tym kryje? Żeby sie tego dowiedzieć trzeba uczęszczać na zajęcia koła :) 

  Kolejny eksperyment dotyczył wykonania balonowej rakiety z balonu. Wystarczyło nadmuchać balon i wypuścić go z rąk...ale ale dzięki pewnemu trikowi sam zdecydujesz , w którą stronę będzie on lecieć. Czy już wiesz jak należy to zrobić?

  Z.Ch

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć