Nawigacja

 • Warsztaty profilaktyczne dla rodziców

  07.02.2016

  Szanowni Rodzice! Mieszkańcy Łankiejm i okolic! W imieniu Rady Rodziców, pedagoga szkolnego i własnym zapraszam Państwa na warsztaty profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom dzieci i młodzieży ( głownie uzależnienia od dopalaczy), które odbędą się w naszej szkole w czwartek 11 lutego o godz. 15.30. Warsztaty poprowadzą edukatorzy z Małopolskiego Centrum Profilaktyki "Dialog" . Udział w zajęciach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszam.

  Marta Kragiel

 • Niezapomniane wspomnienia....

  05.02.2016

  Czy znacie takie powiedzenie? Wszystko co dobre ,szybko się kończy ? Otóż właśnie dzisiaj zakończyliśmy nasze ,, Zimowe igraszki'' , czyli półzimowisko 2016...ale od początku...W naszej szkole w drugim tygodniu ferii zimowych rozpoczęło się półzimowisko właśnie pod nazwą ,, Zimowe igraszki ''. Mimo, iż pogoda spłatała nam figla i zrobiło się trochę wiosennie , to nie smuciliśmy się zbytnio, ponieważ nasz pięciodniowy plan ferii pękał w szwach od atrakcji.Pierwszy dzień półzimowiska był dniem poświęconym integracji grupy. Poznawaliśmy się wzajemnie, pracowaliśmy wspólnie przy wykonywaniu bałwanka z plastikowych kubeczków. ( Nasze dzieło można zobaczyć na holu szkolnym na parterze.) Po ukończonej pracy rozgrywaliśmy mecz w piłkę nożną i unihokeja.Drugi dzień naszego półzimowiska powitał nas bardzo nieprzyjemnaą aurą. Mało tego, że padało to wiał jeszcze silny wiatr.Zgodnie z planem wybraliśmy się do Kętrzyna do kina na film pt. ,, Fistaszki ''. Niestety z powodu warunków pogodowych nie udało nam się wybrać na lodowisko. Po powrocie do szkoły okazało się , że Pani Dyrektor ma dla nas niespodziankę i w środę wyjeżdżamy na kryte lodowisko do Bartoszyc.Wszyscy z entuzjazmem przyjęli tę miłą wiadomość.Kolejny dzień - czwartek był dniem, który spędzaliśmy w Termach w Lidzbarku Warmińskim.Zabawy wodne trwały dwie godziny. Po powrocie czekał na nas smaczny posiłek i kolejna niespodzianka przygotowana przez Panią Dyrektor....,,Dzień Jaskiniowca ''. Aby zjeść posiłek łyżką należy ją wykupić śpiewając piosenkę lub wykonując dowolne ćwiczenie.I tu chętnych do zabawy nie brakowało :) Ostatni dzień ferii spędziliśmy w Pięknej Górze k. Giżycka.Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach ; Intel show , Mistrza Kuchni oraz grze terenowej ,, Dwie flagi.'' Zmęczeni, ale i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. No tak ...Wszystko co dobre , szybko się kończy....Zapraszamy za rok do wspólnej zimowej zabawy :)    

                                                                                                       A. Pająk  

                                                                                                       Z. Chrzanowska

 • 22.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka w OP.

 • Wędrując z wierszem

  Kolejna uroczystość w naszej szkole- Dzień Babci i Dzień Dziadka skłoniła nas do sięgnięcia z księgozbioru biblioteki szkolnej po kolejną porcję poezji. Tym samym życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom w ich święta wszystkiego najlepszego, niech wiedzą , że Oni są wzorem dla swoich wnucząt.

   

  Anna Kamieńska

   

  Babcia

  Babcia to sa miłe ręce

  Ksiązka, herbata słodka

  śmieszne słowa w dawnej piosence,

  Suknie dla lalki i szarlotka

   

  Babcia to bajka , której nie znamy,

  Pudełeczka, perfumy włóczka,

  Babcia to mama mojej mamy,

  A jajestem jej wnuczka 

   

  Wanda Chotomska

  Dzień Dziadka

  Kto ci opowie o dawnych latach?

  Tych lat naoczny świadek.

  Jak kraj nasz rośnie,

  jak ludzie rosną,

  opowie ci - twój dziadek.

   

  Otworzy serce,

  kieszeń otworzy,

  podsunie czekoladę,

  z twoich sukcesów

  zawsze się cieszy.

  Kto? No, wiadomo - dziadek!

   

  Więc wnuki proszą

  żeby w kwiaciarniach

  kwiatów nie chować pod ladę.

  Dziadek ma święto!

  Kwiaty dla dziadka!

  Wiwat, niech żyje dziadek!

   

  kl.Ig

   

 • 19.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nasza zima zła?.

 • Nasza zima zła?

  "Hu hu ha , hu hu, ha nasza zima zła

  szczypie w uszy, szczypie w nosy 

  mroźnym śniegiem w oczy pruszy 

  wichrem w polu gna 

  nasza zima zła..."

   

  Dnia 18.01.2016r. klasy I, II i III gimn. naszej szkoły pojechała na lodowisko do Kętrzyna. Wyjeżdżając spod szkoły o godz. 10.10, czuliśmy ostry przeszywający mróz i piękne grzejące słońce. Zapowiadała się świetna zimowa zabawa. Gdy zajechaliśmy na miejsce nasza grupa wypożyczyła łyżwy i czym prędzej popędziła  na lodowisko. Bałam się,ale jak wjechałam na lodowisko poczułam jakbym już tu była .Wywróciłam sie kilka razy, ale nic się nie stało. Okazało się , że potrafiłam szybko jeździć i świetnie skręcać. Bardzo podobał mi się wyjazd. Zastanawia mnie tylko, dlaczego wcześniej nie jeździłam. Zapewne częsciej będę jeździć na łyżwach.

  Zima wcale nie jest zła !

  A. Mazanek kl. IIIg

 • I MARATON EKPERYMENTALNY

  14.01.2016

  15 stycznia 2016 zapraszam gimnazjalistów na I MARATON EKSERYMENTALNY. Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom z optyki i mam nadzieję, że wielokrotnie naukowo uda mi się Was zaskoczyć. W programie, m.in. mleczne drogi światłą, zabawa z cieniem, reżyserka oraz wiele ciekawych odkryć związanych z barwami światła. 

  Zapraszamy na zajęcia od godziny 16.00. Zakończenie ok. 18. 30.

  Wstęp wolny!

  Marta Kragiel

 • 14.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa choinkowa dla O- III.

 • "Zapobiegajmy pożarom"

  Dnia 11 stycznia 2016r. , w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom szczebla powiatowego w Ogolnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". Naszą laureatką została Klaudia Bereda z kl. III gimnazjum. Bardzo się cieszymy z jej wyróznienia i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojwódzkim, ponieważ wszystkie wyróżnione prace zakwalifikowały się do wzięcia udziału w eliminacjach wojewódzkich. Gratulujemy!

  A. Baten

 • II etap konkursów polonistycznych

  II etap konkursów polonistycznych ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień" i ,,Z ortografią na co dzień" już za nami! W dniach 11 -12.01.2016r. uczniowie zmagali się bardzo trudnymi zadaniami sprawdzającymi poprawność językową oraz ortograficzną. W konkursie ortograficznym uczestniczyli uczniowie: Franciszek Kragiel, Wiktoria Gacoń, Zuzanna Zacharewicz, Izabela Huryń, Wiktor Kragiel. W konkursie poprawnej polszczyzny: Julia Czejdo, Przemysław Kostek, Jakub Kowalski. Wszystkim konkursowiczom gorąco kibicujemy i mamy nadzieję, że wśród nich znajdą się reprezentanci naszej szkoły w III etapie w/w konkursów.

  E.W.

 • Czas karnawału trwa

  07.01.2016

  Zgodnie z tradycją naszej szkoły w karnawale odbywa się zabawa dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I - III SP. W tym roku odbędzie się ona 14 stycznia  w godzinach od 10.00 do 12.00. Zabawę podobnie jak w poprzednim roku poprowadzą profesjonalni animatorzy . Ostatnie lata pokazały, iż taka forma zabawy cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci i ich rodziców.

  Zapraszamy również do wspólnej zabawy dzieci w wieku 3-5 lat, które nie chodzą do naszego oddziału przedszkolnego. (Zapisy u pedagoga szkolnego. Koszt uczestnictwa w zabawie wynosi 10 zł)

 • Zapraszamy na półzimowisko! Szczegóły w pliku

 • Spotkania bożonarodzeniowe

  Spotkania bożonarodzeniowe w naszej szkole, w tym roku  przyjęły różne formy działania i trwały od 04.12.2015r. do 22.12.2015r. Rozpoczęły się ogłoszeniem konkursów szkolnych - klasowym na najładniejszą "Gwiazdę Betlejemską" oraz konkursem indywidualnym na ilustrację do kolędy "Cicha noc".

  W wyniku konkursu klasowego

  Imiejsce zajęła kl.IIISP

  II miejsce zajęła kl. VISP

  IIImiejsce zajęła kl. Igimnazjum 

  Gratulujemy!

  W wyniku konkursu indywidualnego na ilustrację do kolędy "Cicha noc " wyróżnienie otrzymała praca Natalii Stanisławczyk z kl.VI SP

  Gratulujemy!

  W ramach spotkań bożonarodzeniowych kl.IIIgimn. upiekła przesmaczne ciastka piernikowe na zajęciach technicznych, a kl. V wykonała przepiękne ozdoby choinkowe o zapachu cynamonu i pierniczka świątecznego. W dniu 14.12.2015r.odbyła się wystawa - kiermasz ozdób, smaków, zapachów piernikowych, która mogła zainspirować czym i jak można ozdobić choinkę świąteczną.

  W dniu 18.12.2015r. odbyły się wigilie klasowe, a 22.12.2015r w ostatnim dniu nauki szkolnej podczas przerw świątecznych wysłuchamy kolęd polskich, pastorałek i piosenek świątecznych. 

  Dziękujemy wszyskim, ktorzy wspierali nasze działania bożonarodzeniowe i całej społeczności szkolnej za zaangażownie.

  Życzymy Wesołych Świąt!

   

  A. Baten

  Z. Chrzanowska

 • 20.12.2015

  Uczniowie klasy trzeciej doskonalą technikę czytania, a także wdrazają do obcowania z książką dzieci z Oddziału Przzedszkolnego. Codziennie po kolei każdy z uczniów czyta po jednym utworze ze zbioru wierszy Jana Brzechwy wypożyczonych w szkolnej bibliotece. Po wysłuchaniu starszego kolegi lub koleżanki przedszkolaki odpowiadają na zadane przez niego pytania dotyczące trści utworu oraz oglądają ilustracje. Trzecioklasiści bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem podjęli się tego zadania. 

 • 20.12.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedszkolaki :).

 • Wędrując z wierszem

  W ramach projektu klasa I gimnazjum od dziś tj. 18.12.2015r. przeprowadzi nas przez święta i uroczystości szkolne z wierszem. Korzystając z zasobów biblioteki szkolnej zamieszczamy pierwsze wiersze , które otzrymały największą ilość sympatii klasy.

   

  Wigilia 

  (Jadwiga Hocuba)

  Ta pierwsza gwiazda,

  co żółtym światłem płonie,

  jest małym pajączkiem

  zawieszonym przez noc.

   

  Patrz-

  spuszcza się prosto

  w nasze dłonie!

  Zawiesimy ją na choince,

  niech przynosi szczęście

  na ten nowy rok.

   

  A teraz

  czeka na nas stół,

  nakryty obrósem świeżym

  i skrzypią krzesła niecierpliwe-

  już czas,

  już czas,

  siadajcie do wieczerzy.

   

  A na stole

  barszcz, chleb i ryba.

  Nad opłatkiem białym,

  naszej mamy ciepły uśmiech.

  Szkoda, że nie wszyscy są z nami

  że jedno miejsce jest puste.

   

  Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia

  (Jan Twardowski)

  Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

  Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

  Dlaczego śpiewamy kolędy?

   

  Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

  Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

  Dlatego, żeby usmiechać się do siebie.

  Dlatego, żeby sobie przebaczać.

   

   

   

 • PIERNIKOWE SMAKI ZAPACHY OZDOBY

   

  Święta tuż, tuż i już wielu z nas myśli ,co tu upiec,albo jak przygotować pięknie dom aby pachniał świętami. Dla tych , którzy nie mają pomysłów, albo szukają niespotykanych inspiracji do działania, albo są bardzo zapracowani zapraszam na wystawę i kiermasz pt: "Piernikowe smaki, zapachy i ozdoby", który odbędzie się 14.12.2015r od godz.9.30 w naszej szkole na parterze. Będzie pięknie i smacznie.

  Serdecznie zapraszam !

  A. Baten

   

   

   

 • 06.12.2015

                  Nasi najmłodsi wychowankowie z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy 1  wybrali się  na wycieczkę do salonu zabaw dla dzieci  BAJKOWA KRAINA  w Kętrzynie. Dzieci mogły tam pobawić się tymi zabawkami, których nie mają na co dzień ale również był to dla nich sprawdzian umiejętności współpracy i współdziałania w dużej grupie bardzo zróżnicowanej wiekowo, bo najmłodsi mieli 3 latka a najstarsi prawie 7.  Na koniec z całym przekonaniem można stwierdzić, iż wyjazd ten był trafionym prezentem                                                mikołajkowym , gdyż dzieci wracały do szkoły szczęśliwe i uśmiechnięte. laughcheekywink

       Na pewno to powtórzymy yes A.P.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć