Nawigacja

 • Z wizytą w muzeum

  04.05.2016

  Dnia 19 kwietnia uczniowie klasy II i III SP wybrali się do Muzeum im. Wojciecha Ketrzyńskiego  w Kętrzynie na zajęcia pt. ,, W mazurskiej chacie.''Dzieci oglądały film ukazujący wygląd starych mazurskich chat. Miały możliwość obejrzenia sprzętów gospodarstwa domowego w jakie wyposażone były owe chaty. Na zakończenie przewodnik oprowadził dzieci po sali , gdzie zgromadzono dokumenty , zabytki archeologiczne , meble, dzieła sztuki, przedmioty związane z kilkusetletnią historią miasta. Lekcja historii w muzeum na długo pozostanie w pamięci uczniów. 

           Z. Chrzanowska   J. Romańczuk

 • Maraton w Warszawie

  Narodowe Święto Biegania to Orlen Warsaw Marathon , w którym uczestniczyło ok. 20000 osób. Możemy sie pochwalić, ze 24. 04. 2016r.   zawodniczka UKS "Tytan" Łankiejmy Agata Baten pokonała pierwszy w swoim życiu maraton , a tym samym dystans królewski 42,195km. Cieszymy się bardzo i życzymy dalszych sukcesów.

  K.Baten

 • KONKURS O PATRONIE SZKOŁY

  28.04.2016

  W dniach 5 - 15 maja przyjdź do szkolnej biblioteki i rozwiąż krzyżówkę o Mikołaju Koperniku. Spośród prawidłowo rozwiązanych krzyżówek wylosujemy 5 i nagodzimy podczas święta szkoły. Zapraszamy!

   Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich chętnych - uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

  Organizatorem konkursu są panie Aneta Pająk i Marta Kragiel

 • Konkurs dla śpiewających uczniów!

  28.04.2016

  W związku ze zbliżającym się Świętem Szkoły ( 23 maja) ogłaszam konkurs na najładniejsze wykonanie hymnu szkolnego. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych uczniów. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się do dnia 10 maja 2016r.  do pani Agaty Baten. Każdy chętny wykonawca powinien samodzielnie odśpiewać hymn ( dwie zwrotki i refren) do akompaniamentu, który można pobrać od pani Baten. Finał konkursu odbędzie się 19 maja 2016r. Jury konkursu ( p. Marta Kragiel, p. Agata Baten i p. Agnieszka Bakiewicz) wyłoni i nagrodzi 3 najładniej śpiewające osoby. 

  ZAPRASZAMY!

 • STAROPOLSKI SARMATYZM I EPOKA SZLACHECKA-SPOTKANIE Z ŻYWĄ LEKCJĄ HISTORII

  Po raz drugi w tym roku, grupa Rekonstrukto odwiedziła szacowne mury naszej szkoły. Wszyscy uczniowie wzięli udział w pokazie, który tym razem przeniósł nas do czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej. Zgodnie z programem zaprezentowano: tradycyjny strój sarmaty, broń i metody walki, wyjaśniono jaka była geneza i ideologia sarmatyzmu, przeprowadzono proces czarownicy połączony z walką w obronie niewinności białogłowy, zaprazentowano inkwizycyjne krzesło do tortur, przeprowadono lekcję szermierki oraz opowiedziano wiele ciekawostek omawianego okresu. Wszyscy zebrani na występie bawili się wyśmienicie. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, zapraszamy grupę Rekonstrukto na następne pokazy.

  A.Lesik

  KONKURS DLA AMBITNYCH:

  Poniżej znajduje się, obraz z przykładowym strojem sarmackim.  Na kartce, wpisz swoje imię i nazwisko, a nastepnie cyfry: jedna pod drugą od 1 do 6.  Nazwij kolejno elementy stroju sarmaty. Pierwsza osoba, która prawidłowo wykona zadanie otrzyma nagrode-niespodziankę. Zadanie jest kierowane do uczniów klas IV-VI. Konkurs trwa do 29 kwietnia 2016r., kartkę należy oddać do rąk p.A.Lesik, najpóźniej do godziny 9.30.

   

 • SZKOLNA BIBLIOTEKA

  Biblioteka szkolna, zaprasza członków rodzin uczniów oraz wszystkich chętnych do bezpłatnego korzystania z jej zbiorów.

     "Kto czyta ksiazki żyje podwójnie"-Umberto Eco

   

   

   

 • REKRUTACJA GIMNAZJUM

  Harmonogram czynności  w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2016/2017 do klas pierwszych publicznych gimnazjów województwa warmińsko – mazurskiego.

   

  L.p

     Rodzaj czynności

  Termin  w postępowaniu 

  rekrutacyjnym

  Termin w postępowaniu

  uzupełniającym

  1.

  Złożenie wniosku o przyjęcie do gimnazjum wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

   

  5 maja -

   – 22 czerwca   2016 r.

  11-12 lipca 

      2016 r.

  2.

  Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do gimnazjum świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz o zaświadczenie o wynikach sprawdzianu.

  24 -28 czerwca

  2016 r.

   

  3.

  Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do gimnazjum i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

  Do 30 czerwca

  2016 r.

  Do 18 lipca

  2016 r.

  4.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

  1 lipca 2016 r.

  4 sierpnia 2016 r

  5.

  Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu , o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu  wniosku o przyjęcie do gimnazjum.

  Do 6 lipca 

     2016 r.

  Do 17 sierpnia

    2016 r.

  6.

  Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do gimnazjum lub informacji o liczbie wolnych miejsc.

  8 lipca 2016 r.

  Do 31 sierpnia 

  2016 r.

   

 • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO OLSZTYNA

  25.04.2016

  25 kwietnia odbędzie się wycieczka edukacyjna do Olsztyna do Zespołu Szkół Chemiacznych. W planie zajęcia laboratoryjne dla gimnazjalistów. Koszt 29 złotych od osoby. Chętnych gimnazjalistów proszę o kontakt z panią dyrektor.

 • nowy plan lekcji!

  18.04.2016

  Przypominam,że od dnia 18 kwietnia obowiązuje nowy plan lekcji!

 • 18.04.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Mazurolandii.

 • Wycieczka do Mazurolandii

   

  14 kwietnia 2016r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce do Mazurolandii.     Czekało na nas wiele atrakcji – pełne wrażeń spotkanie z Panią Wiosną, tajemniczym Leśnym Czarodziejem, zajęcia przyrodnicze z panią leśnik, przejażdżka wozem militarnym oraz zwiedzanie miniaturowych zabytków z regionu Warmii i Mazur.

  W chacie Leśnego Czarodzieja, stylizowanej na starą wiejską chatę,  rozpoznawaliśmy odgłosy ptaków, poznaliśmy leśne zwierzęta budzące się ze snu, odkrywaliśmy ślady zwierząt i rozpoznawaliśmy rodzaje drzew. Niektóre zagadki były łatwe, a inne sprawiły nam trochę trudności. Za aktywny udział w tej lekcji wszyscy otrzymaliśmy certyfikaty „Tropiciela Przyrody”. Każda klasa stworzyła też swoje magiczne drzewo na cześć wiosennego przebudzenia w Mazurolandii.

  Po zajęciach z Leśnym Czarodziejem czekała na nas niespodzianka - przejażdżka „Sztabowozem”, którym kierował Pan Jarek „Sztaba” Sztabiński.                       Nasz przewodnik jest entuzjastą militariów. Na co dzień pracuje w Wilczym Szańcu- byłej kwaterze Adolfa Hitlera. Tam, łącząc pasję z pracą zawodową, oferuje turystom  przejażdżki swoimi  pojazdami wojskowymi po terenie Kwatery i jej najbliższych okolicach. Niezapomniane wrażenie zrobił na nas Pojazd Opancerzony „Jesterka” (Jaszczurka), który jest wynalazkiem Czechosłowackich inżynierów lat ’50. Podczas przejażdżki, przeplatanej lekcją historii i przyrody, zwiedziliśmy niektóre bunkry z okresu II wojny światowej oraz mogliśmy poczuć „wiatr we włosach”. I to dosłownie ;).

  Czas spędzony w Mazurolandii minął bardzo szybko, a wycieczka bardzo nam się podobała.

                                                                    Katarzyna Mielniczuk

  Aneta Lesik

   

 • 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

          Chrzest Polski – tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich. Niekiedy uważa się go również za symboliczne wydarzenie, które było początkiem państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. Datuje się go zazwyczaj na rok 966, chociaż nie jest to pewne, gdyż źródła średniowieczne różnią się zarówno w opisie okoliczności, w jakich doszło do chrztu, jak też podają różne daty tego wydarzenia. Chrzest księcia Mieszka I nie był jedynie wydarzeniem religijnym, włączył bowiem rodzące się państwo polskie w krąg polityczno-kulturowy Europy łacińskiej. Wraz z przybyciem pierwszych misjonarzy rozpoczął się proces przejmowania zachodnich wzorców politycznych i kulturowych – struktury politycznej i administracyjnej państwa, systemu prawnego, obyczajów, pisma, łaciny jako języka urzędowego itp. Proces ten trwał wiele lat, a w konsekwencji doprowadził do przystosowania Polski do modeli i wzorców zachodnich

  W związku z powyższym zapraszam do wzięcia udziału w konkursach okolicznościowych:

  -Szkoła Podstawowa uczniowie klas IV-VI- Konkurs z GWO ,,Chrzest, czyli początek"-praca plastyczna formatu A4 dowolną techniką, termin oddania 20 maja 2016r.

  -Gimnazjum uczniowie klas I-III- Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy EDI ,,Początki państwa polskiego-1050-ta rocznica chrztu Polski"- termin 26 kwietnia 2016r.

        

  Obraz autorstwa Jana Matejki ,,Chrzest Polski"

  A.L.

 • KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

    Dnia 30 marca 2016r. odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy ,,Obliczenia kalendarzowe i czasowe" dla uczniów Szkoły Podstawowej. Wyniki Konkursu: I miejsce: Maciej Kozłowski-klasa V, Przemysław Kostek, Patryk Bakiewicz-klasa VI, II miejsce: Aniela Skomorok-klasa IV, Izabela Huryń, Szymon Rasała-klasa V, Piotr Baten, Piotr Bieńkowski-klasa VI, III miejsce- Julia Czejdo-klasa V, Igor Marcinkiewicz-klasa VI.

  Gratulujemy laureatom

  Organizatorki: nauczycielki matematyki i przyrody

 • 03.04.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

 • CORAZ BLIŻEJ DO WAKACJI...

  03.04.2016

  Uczniowski Klub Sportowy Tytan w Łankiejmach otrzymał dofinansowanie od Burmistrza Korsz na organizację półkolonii pod hasłem " Zdrowe i bezpieczne wakacje". Półkolonię wspólorganizuje nasza szkołą. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 8 - 16 lat do udziału w dziesięciodniowej przygodzie, która odbędzie się w terminie 1-14 lipca 2016 roku. W ramach półkolonii odbędą się wyjazdy na wycieczki i zajęcia stacjonarne. Uczestnicy mają zapewniony posiłek - obiad. Koszt uczestnictwa w półkolonii wynosi 90 zł. Uczestnikiem może zostać w pierwszej kolejności mieszkaniec gminy Korsze. Zapisy u kierownika półkolonii, pani dyrektor Marty Kragiel. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

  M.K.

 • FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

  03.04.2016

  W roku szkolnym 2015/16 do gron finalistów konkursów przedmiotowych,  organizoanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty dołączyli:

  1. Jakub Sylwester Kowalski - finalista Konkursu Matematycznego

  2. Wiktor Kragiel - finalista Konkursu Biologicznego

  Serdecznie gratulujemy!

 • „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

  16 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły spotkali się  z pracownikami KRUS. Celem wizyty było przedstawienie dzieciom zagrożeń występujących w czasie letnich wakacji na wsi. Animowany  film edukacyjny w bardzo ciekawy sposób ukazał występujące w gospodarstwach rolnych niebezpieczeństwa. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, że lekkomyślne postępowanie bardzo często prowadzi do wielu przykrych wypadków.  Dzieci poznały między innymi zagrożenia wynikające z kontaktu z substancjami chemicznymi czy zwierzętami przebywającymi w gospodarstwach. Zobaczyły, jak tragiczne skutki może przynieść przebywanie w pobliżu maszyn rolniczych oraz urządzeń i pomieszczeń gospodarczych. Liczne przykłady z pewnością uświadomiły uczestnikom spotkania, że wiejskie podwórko stanowi spore zagrożenie dla beztrosko bawiących się tam dzieci. W czasie wspólnej pogadanki organizatorzy zachęcili uczniów do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”. 

                                                                                     Katarzyna Mielniczuk

 • Odkrywanie tajemnicy Wielkanocnego Zajączka.

  21.03.2016

  21 marca klasy I - III SP wraz z OP wyruszyły do Pięknej Góry na odkrywanie tajemnicy Wielkanocnego Zajączka.Dzieci uczestniczyły w zabawach i zajęciach interaktywnych mających na celu przybliżenie tradycji i obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocymi. 

         Z. Chrzanowska i J.R

   

 • Wędrując z wierszem

  Wędrując z wierszem - to już ostatnie nasze  spotkanie z poezją . Na zakończenie  naszego klasowego projektu dzielimy się wierszem z okazji Powitania Wiosny.

   Józef Ratajczak

  Spotkanie

   

  Spotkałem wiosnę. Wieńcem

  oplotła mi zaraz ręce.

   

  We włosy wplotła mi zioła 

  i trawy, co rosną dokoła.

   

  W oczy rzuciła stokrotki, 

  pod nogi - bystre strumienie,

  czekając, aż w szumną wiosnę

   i ja się w końcu przemienię.

   

   

  Jan Kasprowicz

   

  Powróciły do domu bociany

  Powróciły do domu bociany,

  z zamorskiej powróciły ziemi.

  Słonko skrami grzeje promiennymi,

  kwiat po łąkach lśni się rozsypany.

  Dźwięczą srebrne rzeki,

  szumi bór daleki,

  żywyczne śląc zapachy na rozległe łany.

   

  Mamy nadzieję, że dzięki naszemu skromnemu zaangażowniu, chociaż trochę przybliżyliśmy urok, piękno poezji. Dziękujemy wszystkim , którzy czytali nasze wiersze.

  Pozdrawiamy klasa IG.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć