Nawigacja

 • Udział ogólnopolskim biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji oddechowo-krążeniowej Łankiejmy 2014

  Dnia 16.10.2014 r. od godziny 12.00 do 12.30 na sali gimnastycznej ZS Łankiejmy uczniowie z nauczycielami brali udział w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji oddechowo-krążeniowej. W biciu brali uczniowie klas IV  - VI SP i  I - III gimnazjum wraz z opiekunami. Liczymy że zeszłoroczny rekord zostanie pobity. W bicu brało udział 76 osób. Oglądajcie film na stronie: http://youtu.be/qKtO0r_0z1E     http://youtu.be/-d-G0gJPUrs

  Krzysztof Baten

   

 • 19.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Edukacji Narodowej 2014.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  "Człowiek jest wielki nie przez to,

  co posiada, lecz przez to ,kim jest;

  nie przez to, co ma,lecz przez to;

  czym dzieli się z innymi"

  J.Paweł II

  Dnia 14.10 .2014r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, święto tych którzy w szczególny sposób potrafią i chcą dzielić się tym, co najcenniejsze : wiedzą, troską o przyszłość dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że  trud ten  został doceniony i w imieniu  pana burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego nagrodę wręczył pan Piotr Sańko - pani dyrektor Marcie Kragiel oraz pani Janinie Zacharewicz .

  W dalszej części uroczystego apelu nagrodę z rąk pani dyrektor otrzymali również pracownicy szkoły.

  Życzymy wszystkim pracownikom naszej szkoły uznania społecznego dla wykonywanego zawodu oraz sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

  K. Baten

 • „Ratujemy i Uczymy Ratować”

  16.10.2014

  16.10.2016r. w naszej szkole od godziny 12.00 do 12.30 na sali gimnastycznej odbędzie się bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.  W ubiegłym roku w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji.Czy uda nam się pobić ten wynik?  W próbie bicia rekordu biorą udział klasy IV - VI SP i I - III Gimnazjum. Zapraszamy.                                                                                 Kierujący  - 

  Krzysztof Baten 

 • Konkurs "Język polski - lubię i rozumiem"

  Ogłaszam konkurs pod hasłem "Język polski - lubię i rozumiem". Regulmin i pierwsze zadania znajdziecie na gazetce informacyjnej znajdującej się między salami 206 i 207. Zachęcam do udziału! Nagrody czekają! 

  Izabela Kuncer

 • KONKURS MIĘDZY PRZEDMIOTOWY DLA GIMNAZJALISTÓW

  15 PAŹDZIERNIKA 2014 w godz. 19.00 - 23.30 odbędzie sie pierwsza sesja konkursowa. Szczegóły w zakładce KONKURSY. ZACHĘCAM DO LOGOWANIA I ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ!

  Organizator Marta Kragiel

 • 14.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Otrzęsiny kl. I gimnazjum.

 • Otrzęsiny uczniów klasy I gimnazjum

  W poniedziałek, 13 października,w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet gimnazjalistów uczniów klasy I. Imprezę przygotowali ich starsi koledzy i koleżanki z klasy II, a nad oprawą muzyczną czuwał Michał Zwierzyński z klasy III. Zabawę, pod bacznym okiem wychowawczyń, p. D. Dębkowskiej, p. I. Kuncer i p. J. Lubowieckiej, prowadzili Paulina Bakiewicz i Jakub Sylwester Kowalski. Najmłodsi w tym gronie zostali poddani wielu próbom: musieli zaprezentować scenkę pt. "Wlazł kotek na płotek", zatańczyć z miotłą, wziąć udział w pokazie mody, rozpoznać potrawy, których smakowali z zasłoniętymi oczami, namalować karykaturę wychowawczyni ( nie widząc niczego z powodu szalików zawiązanych na oczach). Najciekawszymi konkurencjami okazały się jednak: tradycyjne picie "mikstur" o tajemniczym składzie, dodać trzeba że nie wyglądały one zachęcająco, smakowanie mleka  z solą oraz wykonanie przez chłopców makijażu dziewczynom, z zastrzeżeniem, że ów ma być zrobiony tylko naturalnymi składnikami... W ruch poszły więc dżem, krem czekoladowy, mąka, cynamon... Było na co popatrzeć. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Uczniowie klasy I zdali wzorowo swój egzamin i w nagrodę otrzymali dyplomy gimnazjalistów oraz drobne upominki. Po tych wyczerpujących konkurencjach przyszła pora na krótki odpoczynek i dyskotekę. W wyśmienitych nastrojach bawiono się do 19.30. Nikt już teraz nie powie o uczniach klasy I, że są kotami... Chrzest bowiem przeszli bojowy...

  I. Kuncer

 • WYBORY DO SAMORZĄDU

  Dnia 30.09.2014r. odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Każdy uczeń naszej szkoły mógł wziąć w nich udział i oddać głos na wybranego przez siebie kandydata umieszczonego na liście wyborczej. Głosowały dzieci z klas I-VI i młodzież gimnazjalna. Cieszymy się, że w naszej społeczności szkolnej dzieci i młodzież mogą rozbudzać w sobie patriotyczną postawę i  rozijać poczucie odpowiedzialności za dokonywanie pierwszych wyborów. 

  W wyniku głosowania do Rady Szkolnego Samorządu Uczniowskiego weszli:

  1.Wiktor Kragiel IIg.

  2.Paulina Bakiewicz IIg.

  3. Angelika Mazanek IIg.

  4.Izabela Huryń IV.

   

  Gratulujemy !

  A. Baten

 • Mały Mistrz

  Nasz szkoła od początku roku szkolnego realizuje program Mały Mistrz. Program ten  jest realizowany w  I klasie SP przez panią Z. Chrzanowską (wych. klasy) i Krzysztofa Baten (n-la wychowania fizycznego). Celem programu jest wspólne prowadzenie ciekawszych, atrakcyjniejszych lekcji wychowania fizycznego i wychowanie przyszłych mistrzów sportu.

  Krzysztof Baten

 • Certyfikat WF Z KLASĄ dla naszej szkoły

   

  Mamy miłą wiadomość dla miłośnków naszej szkoły. Została ona wyróżniona i  otrzymała certyfikat programu WF z klasą. Wychowanie fizyczne jest prowadzone na takim poziomie, że mogliśmy otrzymać certyfikat jakośći zajęć wychowania fizycznego.

  Krzysztof Baten.

 • Naszym dziewczynom zabrakło szczęścia do mistrzostwa.

  e

  W Korszach 03.10 odbyły się Mistrzostwa Gminy PN Gimnazjum.  Uczniowie z Łankiejm zajęli - dziewczęta II miejsce, a chłopcy IV. Dziewczętom zabrakło szczęścia by zostać Mistrzami Gminy. W meczu z Garbnem nie wykorzystały rzutu karnego, co zadecydowało, że nie zostały Mistrzyniami.

  Krzysztof Baten

 • 08.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu DYSKOTEKA SP IV - VI 30.09.14.

 • " Wyginam śmiało ciało! "

  Dnia 30 września dziewczęta klas IV –VI SP pod bacznym okiem opiekunów: p. Emilii, p. Agaty, p. Anety i p. Krzysztofa zorganizowały chłopcom dyskotekę z okazji ich święta - Dnia Chłopaka. Od początku imprezy w tańcu bawili się wszyscy uczniowie. Z tej okazji odbyły się również zabawy i konkursy taneczne, między innymi: zabawa w lustro, taniec przy krzesłach, najciekawiej tańcząca para, a także konkurs na najmocniej spoconego tancerza lub tancerki. Spotkanie to było dobrą okazją do integracji uczniów kl. IV ze starszymi kolegami i koleżankami z klas V i VI . Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki młodzieżowej, ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Trzy godziny wspaniałej zabawy minęły w mgnieniu oka i wszyscy w wesołych nastrojach wrócili do domu. Z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę. Możemy śmiało powiedzieć, że cel integracyjny został w pełni osiągnięty.

  E. Wądołowska

 • 22.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu OGNISKA JUŻ.

 • 22.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu SPRZATANIE ŚWIATA Z II G.

 • 22.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu WARZYWNE CUDA Z DARÓW OGRODU.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć