Nawigacja

 • "Niebiański przewrót" w Łankiejmach

  6 stycznia obchodziliśmy święto Trzech Króli. Szliśmy do kościołów, spotykaliśmy się przy żłóbkach, śpiewaliśmy kolędy, a po południu … Byliśmy w szkole w Łankiejmach! Tego właśnie dnia, już po raz trzeci, odbyły się Bożonarodzeniowe Spotkania ze Sztuką. W tym roku uroczystość miała nietypową oprawę. W ramach projektu „Szkoła Współpracy” grupa ponad 20 osób przygotowała jasełka pt. „ Niebiański przewrót”. Wśród aktorów byli przede wszystkim dorośli: rodzice i babcie uczniów, przyjaciele szkoły, nauczyciele oraz sama Pani dyrektor, Marta Kragiel. Pomagała im grupa kilkorga uczniów z gimnazjum i dwoje trzecioklasistów. Nad powodzeniem przedsięwzięcia czuwały Panie Janina Zacharewicz i Izabela Kuncer, nauczycielki z ZS w Łankiejmach.

  Świat przedstawiony opowieści podzielono na dwie przestrzenie – nieba, w którym trwają przygotowania do narodzenia Jezusa oraz piekła, gdzie diabły pod kierunkiem Lucyfera planują popsucie poczynań aniołów. Wysyłają swojego szpiega, aby doniósł im, po co na ziemi tyle zamieszania. A tymczasem w niebie święty Piotr przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną z tymi, którzy chcieliby wejść spokojnie do nieba… Wiele się działo. Było i śmiesznie, i strasznie, i wzruszająco. Niech żałują ci, którzy nie przyszli.

  Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że udało nam się przygotować przedstawienie z tak zróżnicowaną grupą. Dzięki zaangażowaniu każdego aktora odnieśliśmy sukces. Jego miarą były rozbawione miny gości oglądających jasełka, słowa podziękowania i uznania widzów. A było ich wielu… Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: burmistrz Korsz, Pan Ryszard Ostrowski z wraz z Małżonką, dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach, Pani Jadwiga Hajduk, sołtysi Kraskowa i  Łankiejm, Pani Małgorzata Zubek i Pan Leon Gałecki oraz radni – Panie Danuta Jutal i Czesława Orłowska – Staniszewska.

  Dodać należy, że po występach wszyscy mieli okazję pośpiewać kolędy, gdyż przeprowadzono wspólną zabawę – karaoke. Goście mogli także skorzystać z kawiarenki, która oferowała pyszne ciasta oraz ciepłe napoje.

  W szkole w Łankiejmach na pewno każdy mógł odczuć świąteczną atmosferę. 

  I.K.

 • Zabawa choinkowa

  22.01.2015

  Dnia 22 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla najmłodszych poprowadzona przez przedstawicieli Ośrodka Wypoczynkowego Gwarek w Pieknej Górze.Zabawa trwała od 10.00 do 12.00 . Dzieci bawiły się w rytmie znanych przebojów dyskotekowych wraz z wróżkami , dla chętnych malowano twarzowe tatuaże no i największą atrakcją była ogromna dmuchana zjeżdżalnia  -zamek. Uwieńczeniem zabawy było przybycie mikołaja , który obdarował dzieci paczkami . Tym miłym i slodkim akcentem czas było kończyć zabawę. Do siego roku.....         

     Zofia Chrzanowska

   

 • MOC ATRAKCJI - PÓŁZIMOWISKO

  08.01.2015

  Zapraszamy do Zespołu Szkół w Łankiejmach na półzimowisko     "MOC ATRAKCJI", które odbędzie się w dniach 2.02 – 6.02.2015r.

  Program zimowiska:

  2.02. – startujemy z zabawami integracyjnymi, zawodami sportowymi, tańcami oraz             przepisami bezpieczeństwa

  3.02 – wyjeżdżamy na basen  do Mikołajek, czyli dzień atrakcji wodnych – pobyt dwugodzinny w Parku Tropikana

  4.02 – organizujemy zabawy na świeżym powietrzu, ognisko  z pieczeniem kiełbasek, zawody sportowe i zajęcia plastyczne

  5.02 – wyjeżdżamy do Kętrzyna na lodowisko i kręgielnię, czyli rozruszamy i ręce i nogi

  6.02 – GWÓŹDŹ PROGRAMU – wyjeżdżamy do Gwarka w Pięknej Górze, a tam moc atrakcji, czyli zajęcia Team building, Intel show oraz warsztaty kulinarne Master Cook

  Zapewniamy: jeden ciepły posiłek lub prowiant w przypadku wyjazdów, zajęcia od godz. 9.30 do 14.30 ( w przypadku wyjazdów, godziny zakończenia zajęć mogą się przesunąć), opiekę wykwalifikowanej kadry.

  Koszt uczestnictwa dla dzieci od 7 do 12 lat – 55,00 zł

  Koszt uczestnictwa dla młodzieży od 12 do 16 lat – 70,00 zł

  Zapisy i wpłaty do 23 stycznia 2015r. w sekretariacie szkoły.

  Kadra pólzimowiska: mgr Aneta Pająk, mgr Maciej Stefański

  Kierownik półzimowiska: mgr Marta Kragiel

 • Podróż do świata energii z EDP Renewables

   

  20 szkół podstawowych w 6 województwach objął ogólnopolski program  edukacyjny “Twoja energia” przygotowany przez ekspertów EDP Renewables, inwestora farm wiatrowych. Uczestnicy przy wsparciu nauczycieli i animatorów odbędą podróż do świata energii odnawialnej oraz nauczą się jak dbać o środowisko. Program 4 grudnia zawitał również do Korsz.

  „Twoja energia” jest przykładem zaangażowania firmy w rozwój społeczeństwa i przyszłych pokoleń – mówi Łukasz Zagórski, zastępca dyrektora generalnego EDP Renewables. - Staramy się edukować dzisiejszą młodzież tak, aby była bardziej zaangażowana w ochronę środowiska i świadoma konieczność poszanowania współobywateli – mówi Zagórski.

  Zajęcia w ramach programu „Twoja energia” są skierowane do uczniów z klas II-III. Odbywają się w szkołach podstawowych w gminach Korsze, Margonin, Gołańcz, Iłża, Zgorzelec i Sulików. Lekcje koncentrują się na tematyce odnawialnych źródeł energii i ich wpływie na otoczenie. Pokazują także różnice pomiędzy odnawialnymi, a konwencjonalnymi sposobami pozyskania energii.  

  Podczas zajęć prowadzący zapraszają uczniów do świata energii: słonecznej, wodnej, wiatrowej oraz geotermalnej i biomasy. Każdy ze światów ma swojego bohatera m.in. Lolka Wiatrolka, Patryczka Promyczka czy Jagodę Wodę. Na dzieci czeka wesoła i pouczającą podróż po odnawialnych źródłach energii.

  Ponadto działaniom towarzyszy film edukacyjny o różnych sposobach wykorzystania wiatru oraz zeszyt ucznia i inne materiały dydaktyczne  pomagające w uświadomieniu dzieciom znaczenia odpowiedzialnego korzystania z energii oraz korzyści płynących z pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych.

   

 • Zapytanie ofertowe

  02.01.2015

  Łankiejmy, 02.01.2015r.

  Znak sprawy: ZS. 2300.1.2015

  ZAPYTANIE OFERTOWE

   Zespół Szkół w Łankiejmach, Łankiejmy 10, 11-430 Korsze zaprasza do złożenia oferty na:

  Dostawę oleju napędowego grzewczego Ekoterm Plus na rok 2015 w ilości ok. 23 tys. litrów ( w zależności od warunków pogodowych)

   

  Termin realizacji zamówienia: 12.01.2015r. – pierwszy transport w ilości 5 tys. litrów

  Przedmiot zamówienia:

  Olej napędowy grzewczy Ekoterm Plus – dostawa do Zespołu Szkół w Łankiejmach  w 5 transportach w ciągu roku , po 4-5 tys. litrów

   

  Oferty należy składać w Zespole Szkól w Łankiejmach (adres jak wyżej), przesłać na adres email: zslankiejmy@interia.pl lub faksem na nr 89 754 33 63 w terminie do dnia 9 stycznia 2015r. do godz. 13.00.

   

   

  Szczegółowych informacji w zakresie realizacji zamówienia udzieli: dyr. Marta Kragiel

  Tel/fax: 89 754 33 63, email: zslankiejmy@interia.pl

  mgr Marta Kragiel

 • 16.12.2014

   Świąteczne warsztaty plastyczne w OP.

       Na kilka dni przed świętami dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą zaprosiły rodziców do wspólnych zabaw plastycznych. Pomysłów było dużo a efekty zaskoczyły wszystkich uczestników zajęć. Wystawkę można oglądać w holu przed salą OP oraz w albumie fotograficznym. Dziękuję Rodzicom za kreatywność i zaangażowanie .

          A.Pająkyes

 • Teatrzyk jasełkowy

  17.12.2014

  Przez ostatnie kilka dni uczniowie klasy II SP przygotowywali się do wystawienia jasełek. Uczyli się swoich ról na pamięć oraz doskonalili śpiewanie kolęd.Przygotowali się do dwóch występów. Na pierwszy  zaprosili panią Dyrektor oraz dzieci   z oddziału przedszkolnego. Na drugi natomiast kolegów i koleżanki  klas I i III. Dzieci miały zaszczyt zaprezentować się przed zaproszonymi gośćmi. 

  J.R

 • Zapraszamy na jasełka!

 • GALA STYPENDIALNA

  19 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzię się kolejna Gala Stypendialna, na której zostaną wręczone stypendia najzdolniejszej młodzieży z naszej gminy.

  W  bieżącym roku stypendia za osiądnięcia w nauce otrzymają następujacy uczniowie naszej szkoły:

  1. Jakub Sylwester Kowalski

  2. Wiktor Kragiel

  3. Przemysław Kostek

  Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzyma Adam Mazanek.

   Gratulujemy!

  W załaczeniu prezentacja o naszych uczniach.

  STYPENDYSCI_NAGRODY_BURMISTRZA_KORSZ_2014.pptx

  dyrektor Marta Kragiel

 • CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA!

  Serdecznie zapraszam na wystawę prac  wykonanych

  przez uczniów klas IV-VI SP

  a nawiązujących do tematyki Świąt Bożego Narodzenia,

  którą obejrzeć będzie można w dniu 18.12.14r.

  od godz. 9.00

  na parterze w naszej szkole. 

  A. Baten

 • 11.12.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu TENIS STOŁOWY W SROKOWIE.

 • Zimowa przerwa świąteczna

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, że w dniach od 22.12  do 31.12 trwa zimowa przerwa świąteczna. W dniach nieświątecznych, tj. 22-23 grudnia oraz 29 - 31 grudnia szkoła zorganizuje dla dzieci, ktorych oboje rodziców pracują, zajęcia świetlicowe. Jeśli państwo chcą zgłosić udział dziecka w zajęciach, proszę o zgłoszenie tego faktu na karteczkach, które dzieci otrzymają w piątek 12 grudnia. Zajęcia będą się odbywały od godz. 9.00 do 13.00. Nie organizujemy dowozu i dożywiania.

  2 stycznia zgodnie z decyzją Dyrektora Szkoły, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze - przygotowania do Jasełek, na które dzieci MOGĄ przyjść w godz. 9.00 - 13.00.

  5 stycznia szkoła pracuje zgodnie z planem lekcji. 

  Dyrektor Marta Kragiel

 • Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych pt.,, Twoja energia''.

  04.12.2014

  Dnia 4 grudnia uczniowie klasy II i III SP brali udział w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez Pracownię Edukacyjno -Wydawniczą Edytorium dr nauk humanistycznych Małgorzaty Kasperczakowej. Animatorzy przeprowadzili zajęcia na temat : Twoja energia. Ich celem  było uświadomienie dzieciom , czym jst energia i jak odpowiedzialnie z niej korzystać. Poszerzenie świadomości ekologicznej. Odkrycie przez uczniów systemów energii odnawialnej oraz przedstawienie zalet i korzyści płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii .Podsumowaniem warsztatów było wspólne uzupełnienie dekalogu postanowień. Uczniowie otrzymali książeczki,, Okrąż świat z energią ". Zawiera ona podstawowe wiadomości o energii jak również obrazki do kolorowania. Dzięki tej książeczce mogą sami utrwalić wiadomości zdobyte na zajęciach oraz zapoznać z nimi domowników. Dodatkowym prezentem dla wszystkich były plecaki z logo firmy ,, edp renewables". Zajęcia pezeprowadzone przez animatorów były ciekawe , a uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli. 

    Janina Zacharewicz, J.R

   

 • Mikołaju, Mikołaju co ty robisz w naszym kraju?

  Mikołaju, Mikołaju
  co Ty robisz w naszym kraju?
  Robię piłki i korale
  a dla Ciebie piękną lalę!

     Tymi słowami chcę przybliżyć dzień 5 grudnia 2014r. w klasie IV. Wtedy właśnie obchodziliśmy nasze pierwsze    z nową wychowawczynią klasowe mikołajki. Żeby podkreślić ten dzień, wszyscy ubraliśmy się na kolor czerwony. Na głowach mieliśmy czapki lub inne ozdoby związane z tradycją mikołajkową. Każde dziecko otrzymało słodkie upominki. Później przyszedł czas na pracę. Rozpoczeliśmy strojenie naszej sali w duchu bożonarodzeniowym.

  A.L.

 • 04.12.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Warszawy.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć