Nawigacja

 • Teatrzyk jasełkowy

  17.12.2014

  Przez ostatnie kilka dni uczniowie klasy II SP przygotowywali się do wystawienia jasełek. Uczyli się swoich ról na pamięć oraz doskonalili śpiewanie kolęd.Przygotowali się do dwóch występów. Na pierwszy  zaprosili panią Dyrektor oraz dzieci   z oddziału przedszkolnego. Na drugi natomiast kolegów i koleżanki  klas I i III. Dzieci miały zaszczyt zaprezentować się przed zaproszonymi gośćmi. 

  J.R

 • Zapraszamy na jasełka!

 • GALA STYPENDIALNA

  19 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzię się kolejna Gala Stypendialna, na której zostaną wręczone stypendia najzdolniejszej młodzieży z naszej gminy.

  W  bieżącym roku stypendia za osiądnięcia w nauce otrzymają następujacy uczniowie naszej szkoły:

  1. Jakub Sylwester Kowalski

  2. Wiktor Kragiel

  3. Przemysław Kostek

  Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzyma Adam Mazanek.

   Gratulujemy!

  W załaczeniu prezentacja o naszych uczniach.

  STYPENDYSCI_NAGRODY_BURMISTRZA_KORSZ_2014.pptx

  dyrektor Marta Kragiel

 • CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA!

  Serdecznie zapraszam na wystawę prac  wykonanych

  przez uczniów klas IV-VI SP

  a nawiązujących do tematyki Świąt Bożego Narodzenia,

  którą obejrzeć będzie można w dniu 18.12.14r.

  od godz. 9.00

  na parterze w naszej szkole. 

  A. Baten

 • 11.12.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu TENIS STOŁOWY W SROKOWIE.

 • Zimowa przerwa świąteczna

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, że w dniach od 22.12  do 31.12 trwa zimowa przerwa świąteczna. W dniach nieświątecznych, tj. 22-23 grudnia oraz 29 - 31 grudnia szkoła zorganizuje dla dzieci, ktorych oboje rodziców pracują, zajęcia świetlicowe. Jeśli państwo chcą zgłosić udział dziecka w zajęciach, proszę o zgłoszenie tego faktu na karteczkach, które dzieci otrzymają w piątek 12 grudnia. Zajęcia będą się odbywały od godz. 9.00 do 13.00. Nie organizujemy dowozu i dożywiania.

  2 stycznia zgodnie z decyzją Dyrektora Szkoły, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze - przygotowania do Jasełek, na które dzieci MOGĄ przyjść w godz. 9.00 - 13.00.

  5 stycznia szkoła pracuje zgodnie z planem lekcji. 

  Dyrektor Marta Kragiel

 • Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych pt.,, Twoja energia''.

  04.12.2014

  Dnia 4 grudnia uczniowie klasy II i III SP brali udział w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez Pracownię Edukacyjno -Wydawniczą Edytorium dr nauk humanistycznych Małgorzaty Kasperczakowej. Animatorzy przeprowadzili zajęcia na temat : Twoja energia. Ich celem  było uświadomienie dzieciom , czym jst energia i jak odpowiedzialnie z niej korzystać. Poszerzenie świadomości ekologicznej. Odkrycie przez uczniów systemów energii odnawialnej oraz przedstawienie zalet i korzyści płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii .Podsumowaniem warsztatów było wspólne uzupełnienie dekalogu postanowień. Uczniowie otrzymali książeczki,, Okrąż świat z energią ". Zawiera ona podstawowe wiadomości o energii jak również obrazki do kolorowania. Dzięki tej książeczce mogą sami utrwalić wiadomości zdobyte na zajęciach oraz zapoznać z nimi domowników. Dodatkowym prezentem dla wszystkich były plecaki z logo firmy ,, edp renewables". Zajęcia pezeprowadzone przez animatorów były ciekawe , a uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli. 

    Janina Zacharewicz, J.R

   

 • Mikołaju, Mikołaju co ty robisz w naszym kraju?

  Mikołaju, Mikołaju
  co Ty robisz w naszym kraju?
  Robię piłki i korale
  a dla Ciebie piękną lalę!

     Tymi słowami chcę przybliżyć dzień 5 grudnia 2014r. w klasie IV. Wtedy właśnie obchodziliśmy nasze pierwsze    z nową wychowawczynią klasowe mikołajki. Żeby podkreślić ten dzień, wszyscy ubraliśmy się na kolor czerwony. Na głowach mieliśmy czapki lub inne ozdoby związane z tradycją mikołajkową. Każde dziecko otrzymało słodkie upominki. Później przyszedł czas na pracę. Rozpoczeliśmy strojenie naszej sali w duchu bożonarodzeniowym.

  A.L.

 • 04.12.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Warszawy.

 • 30.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Warsztaty bożonarodzeniowe.

 • Warsztaty bożonarodzeniowe w kl. 4

    Żeby tradycji stało sie zadość, wszyscy o wszystkich pamiętali, po pocztach i sklepach nie biegali, uczniowie klasy 4 wraz z rodzicami postanowili wykonać kartki i ozdoby bożonarodzeniowe. Dnia 28 listopada 2014r. w ramach godziny z wychowawcą, pomysły, kolorowe papiery, cekiny, kleje, brokaty wypełniały kartki i czasami sypały sie na ubrania uczestników warsztów. Efekty pracy można zobaczyc w naszej galerii. Duzi i mali pracowali z wielkim zapałem. Rodzicom serdecznie dziękuje za zaangażowanie w pracy.

  A.L.

 • Warszawo witaj!

  22.11.2014

  22 listopada 2014r. po raz kolejny udało nam się zorganizować wycieczkę do ciekawego miejsca. Tym razem w ramach programu "Szkoła Współpracy" udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Pomysł wyjazdu narodził się jeszcze w czasie planowania zadań projektowych. Już wtedy pragnęliśmy zaprosić uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły do wspólnego spędzenia czasu, ale nie w szkole, lecz poza nią. Najlepszym pomysłem okazała się wycieczka. Na ogłoszenie informujące o niej odpowiedziało aż 45 osób!

  Wczesnym rankiem wyruszliśmy z Łankiejm w stronę stolicy. Na miejsce dotarliśmy bez większych przeszkód. Urzekła nas Warszawa, jej ciekawa zabudowa - przede wszystkim wieżowce - zrobiła wielkie wrażenie. Do Muzeum Powstania Warszawskiego weszliśmy punktualnie o godzinie 12. Z dwiema paniami przewodniczkami obejrzeliśmy wystawy. Widzieliśmy filmy przedstawiające czasy II wojny światowej, słyszeliśmy głosy powstańców wspominających najważniejsze dla nich chwile, podziwialiśmy samolot, który pomagał warszawiakom, ale największe wrażenie na nas wywarły przejście przez kanał oraz odgłosy nalotu bombowego. W czasie tej niezwykłej wędrówki w przeszłości poznaliśmy ważny dla każdego Polaka fragment naszej historii.

  Po wizycie w muzeum postanowiliśmy udać się na spacer po Starym Mieście. Przewodnikiem okazał się być absolwent naszej szkoły, pan Łukasz Wrona, który pokazał nam najciekawsze i najpiękniejsze miejsca na Starówce. Zobaczyliśmy m.in. Zamek Królewski, Rynek, Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Teatr Narodowy. Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na obiad. Kiedy wyszliśmy z restauracji, naszym oczom ukazała się Warszawa w nowej odsłonie - tym razem wieczornej. Pięknie oświetlone budynki, zarówno zabytki,jak i nowoczesne wieżowce, zaskoczyły nas swoim wyglądem. Czas niestety sprawił, że musieliśmy wracać do domów. 

  Uważamy, że wycieczka bardzo się udała. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących wiadomości z historii, zobaczyliśmy najważniejsze miejsca w naszej stolicy, a co najważniejsze - wspólnie spędziliśmy czas. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. 

  I. K.

 • 27.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Andrzejkowy zawrót głowy.

 • Andrzejkowy zawrót głowy

     Wspaniałe chwile przy wróżbach i muzyce spędzili w dniu dzisiejszym uczestnicy zabawy andrzejkowej, zorganizowanej  z inicjatywy rodziców i przy ich pomocy. Uczniowie klas IV - VI poznawali swoje przyszłe losy. Dowiedzieli się jak na imię ma ich przyszła miłość, który zawód będą wykonywać w przyszłości. Tradycyjnie lano wosk przez klucz, a tajemnicze kształty, które z niego pojawiały się, dostarczały wiele śmiechu i pytań, bo cóż może znaczyć ogon syreny w falach lub zlepek gwiazd? Ciekawe wróżby, które przygotowali rodzice i wychowawczynie długo pozostaną w naszej pamięci. Po przepowiedniach przyszedł czas na tańce. Profesjonalną obsługę muzyczną zapewnił nam były uczeń Sebastian, za co bardzo dziękujemy. Pląsom w parach, kółeczku i solo nie było końca. Radosna atmosfera sprawiła, że do tanców dołączali sie także rodzice. Niech żałuje ten, kto nie przyszedł! Oprócz wróżb i tańców można było popróbowac domowych wypieków przygotowanych przez nasze mamy. A było co jeść, palce lizać! Wyborna zabawa była możliwa dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli oraz dzieci. Już planujemy kolejne zabawy w 2015r.

  A.L.

   

 • I w końcu nadszedł ten dzień....

  12 listopada dzień szczególny dla uczniów klasy I , którzy właśnie dziś za sprawą p. Dyrektor Marty Kragiel złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach. Klasa II i III SP przygotowała program artystyczny dla młodszych koleżanek i kolegów. Po zakończonej uroczystości nowo pasowani uczniowie otrzymali birety oraz drobne upominki od starszych uczniów po czym udali się do klasy na poczestunek przygotowany przez rodziców. Dzień był pełen wrażeń nie tylko dla pierwszaków ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

        Z. Chrzanowska

 • Święto Niepodległości

  Dnia 7 listopada 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Z tej okazji uroczystą akademię rozpoczęliśmy od wystąpienia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Celem listu było zachęcenie nauczycieli do przeprowadzania „lekcji patriotyzmu", a rodziców, dzieci i młodzież - do aktywnego celebrowania tego wyjątkowego dnia, m.in. poprzez przygotowywanie kokard narodowych. Po wystąpieniu Pani Dyrektor nastąpiło wyprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu szkolnego. Zaraz po tym uczniowie kl. V wraz z wychowawczynią p. E. Wądołowską zaprosili wszystkich zebranych na uroczystości do wysłuchania wspomnień o Polsce w postaci tematycznych utworów lirycznych. Obejrzeliśmy także krótki film, który śmiało można nazwać lekcją powtórzeniową o naszych symbolach narodowych.

  W tym dniu również ogłoszone zostały wyniki konkursów historycznych organizowanych przez p. Anetę Lesik. W klasach IV –VI SP tematem konkursu było:,, Jak można być patriotą dziś” i wyróżniona została praca uczennicy Emilii Fedczak. Natomiast zadaniem konkursowym dla uczniów klas I –III Gim było stworzenie filmu na temat: ,,Walka Polaków o odzyskanie niepodległości w latach 1794 – 1918” i w tym konkursie wyróżniono pracę uczennicy Klaudii Bereda. Pani Aneta wręczyła konkursowiczkom dyplom oraz drobny upominek.

  Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze i zgodnie z założonym planem.

  E. Wądołowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć