Nawigacja

 • Zakończenie roku szkolnego

  22.06.2015

  Zapraszamy rodziców na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/15.

  Program uroczystości:

  8.30 - msza św. dziękczynna za cały rok szkolny

  9.15 - uroczysty apel

  - ceremoniał szkolny z udziałem sztandaru, ślubowanie absolwentów, podsumowanie osiągnięć uczniów, nagrody i świadectwa z wyróżnieniem, podziękowania uczniom i rodzicom, uroczyste podziękowanie za pracę pani Janinie Zacharewicz oraz podziękowanie za lata pracy przy szkolnym księgozbiorze paniom Jadwidze Hajduk oraz Annie Konopka.

  11.00 - zakończenie uroczystości i rozpoczęcie wakacji

 • Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2015/16

  22.06.2015

  W zakładce " dokumenty szkoły" znajduje się aktualny wykaz podręczników na rok szkolny 2015/16.

  Uwaga RODZICE!

  Uczniowie klas I , II, IV SP, I gim nie kupują książek - niezbędne podręczniki wypożyczycie ze szkolnej biblioteki na początku września.

  Proszę zaopatrzyć dzieci w zeszyty oraz zakupić po 1 ryzie papieru ksero na każdego ucznia.

  Podręczniki do religii zakupi ksiądz katecheta i to z Nim będzie się można rozliczyć na początku września.

  Rodzice uczniów przyszłej klasy I mogą już wypożyczyć z biblioteki - Nasz Elementarz cz.1.

  Pozostałe klasy zaopatrują się samodzielnie w podręczniki ( nie dotyczy religii) - w większości przypadków można je odkupić od uczniów ze starszych klas.

   

 • Wycieczka do arboretum w Kudypach

  18.05.2015

  18 maja 2015 młodzież gimnazjalna oraz starsze klasy szkoły podstawowej odbyły wycieczkę do arboretum w Kudypach. Celem wycieczki była realizacja podstawy programowej z biologii i przyrody oraz wspólne poznawanie piękna i różnorodności otaczającej nas przyrody. Wspólnie z panią przewodnik obeszliśmy trasę turystyczną, na której poznaliśmy wiele ciekawych roślin, zaobserwowaliśmy gniazdo os oraz spotkaliśmy przerażonego padalca. Po obejrzeniu wystawy w muzeum, przejściu ścieżki przyrodniczej i wykonanu serii pamiątkowych zdjęć, udaliśmy się na ognisko. Po posiłku klasa II gimnazjum zaliczyła jeszcze element zielonej szkoły - odbyła się lekcja fizyki poświęcona podsumowaniu wiadomości o falach i ruchu falowym. Do domów wróciliśmy pełni nowych doświadczeń i wrażeń.

  Marta Kragiel

 • 17.06.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podchody klas II i III gimnazjum.

 • Podchody, czyli jak bawią się gimnazjaliści z klas II i III

  W ramach obchodów Dni Rodziny, w piątek 12 czerwca, uczniowie z klas II i III gimnazjum przypomnieli sobie, jak się gra w podchody. Martyna Gbur przygotowała dla trzecioklasistów ciekawą trasę i niezwykłe zadania, np. nakręcenie filmiku, sfotografowanie roślin czy pożyczenie soli od mieszkańców Łankiejm. Śmiechu było co niemiara. Po tak wyczerpującym spacerze uczniowie mogli odpocząć na Wesołej Polanie i posilić się kiełbaskami z ogniska. Zachęcam do obejrzenia zdjęć w galerii.

                                                                                                                                                                                           I. Kuncer

 • 17.06.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bractwo PAX.

 • Czy można się dobrze bawić, czytając książki? "Bractwo PAX" zaprasza!

  Uczniowie dwóch klas szkoł podstawowej - szóstoklasiści i piątoklasiści - z wielką niecierpliwością czekali na grę związaną z nowymi książkami o tajemniczej nazwie PAX. "Jest to skierowana do młodzieży seria w dziesięciu częściach, stworzona przez światowej sławy autorkę kryminałów Åsę Larsson, we współpracy z pisarką Ingelą Korsell i ilustratorem Henrikiem Jonssonem. Bohaterami są bracia, jedenastoletni Alrik i dziewięcioletni Viggo, którzy mieszkają w rodzinie zastępczej na szwedzkiej prowincji. Wkrótce okazuje się,  że życie w małym miasteczku może być o wiele bardziej ekscytujące, niż mogłoby się wydawać. Udziałem chłopców stają się przygody groźne i  niesamowite jak w horrorze, związane z podziemną magiczną biblioteką i tajemną historią ich nowego miejsca zamieszkania. Akcja książek toczy się w szybkim tempie, dostosowanym do młodych odbiorców" - tak prezentuje lekturę wydawnictwo.

  Gra „Bractwo PAX”, której punktem wyjścia były książki oraz jedno krótkie spotkanie z grupą osób biorących w niej udział, pozwoliło uczniom wykazać się sprytem i umiejętnością rozwiązywania zagadek. Po przeczytaniu fragmentów pierwszej części dzieci szukały tajemniczych znaków, wypełniały diagramy, wykonywały polecenia ukryte w balonach. Najważniejszym jednak zadaniem okazało się wymyślenie hasła podsumowującego działania uczniów i ich wiedzę na temat lektury. Najciekawszą rymowankę ułożyły dziewczynki z klasy VI - Maja Afrykańska, Oliwia Sufryd i Oliwia Wiercińska, za co otrzymały w nagrodę książki oraz latarki. Natomiast pozostali uczestnicy gry zostali nagrodzeni pamiątkowymi ołówkami.

                                                                                                                                                                      I. Kuncer

   

   

 • Lepsza Szkoła

  Uczniowie klasy II SP w tym roku szkolnym  po raz kolejny brali udział w projekcie GWO "Lepsza Szkoła". Dzięki niemu mogli sprawdzić jakie umiejętności opanowali i odnieść swoje wyniki do wyników uczniów z całej Polski. Rodzice także otrzymywali szczegółowe raporty na temat postępów w nauce swoich dzieci.

  J. R.

 • Wycieczka z Benim .

  17.06.2015

  17 czerwca długo oczekiwana wycieczka - darmowy przejazd pociągiem intercity w ramach Programu Grupy PKP Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu dzisiaj miała miejsce.Dzieci z klasy pierwszej udały się pociągiem do Giżycka. To była już druga podróż pociągiem w ramach Programu tylko nieco dłuższa, bo trwająca 45 mninut . Po przyjeździe do Giżycka czekały na dzieci kolejne atrakcje, rejs statkiem po jeziorze Niegocin,spacer po nowo wybudowanym moście , atrakcje nad jeziorem. Miło i wesoło minął nam czas .Pora wracać było do domu. Zmęczeni ale i zadowoleni wsiedliśmy do pociągu. Tak to dobrnęliśmy do końca programu Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu . Dzieci nabyły umiejętność nie tylko jak bezpiecznie podróżować ,ale również jak bezpiecznie posługiwać się energią elektryczną , być bezpiecznym w sieci oraz co znaczy bezpieczeństwo ekologiczne.Tak wyposażone w wiedzę mogą bezpiecznie spędzać nadchodzące wakcje.

     Z.Ch.

 • Bawimy się z całą rodziną - gry i zabawy podwórkowe

  12 i 13 czerwca w Łankiejmach obchodziliśmy Dni Rodziny. W piątek uczniowie klas VI i I-IIII G wspólnie bawili się w podchody. Po południu odbył się turniej dzikich drużyn w piłkę nożną. Brały w nim udział 4 drużyny. Wygrana drużyna otrzymała piłkę oraz getry dla zawodników ufundowane przez prezesa UKS Tytan. Wieczorem pod bacznym okiem pani instruktor  odbył się dla chętnych pań spacer metodą Nordic Walking. Oprócz szlifowania umiejętności chodzenia z kijkami panie podziwiały malownicze tereny rozciągające się wokół farmy wiatrowej. 

  Sobota to dzień wspólnych zabaw z całą rodziną. Przed południem 5 rodzinnych drużyn wystartowało w rajdzie rowerowym, który nie polegał tylko na szybkim pokonaniu trasy, ale także należało wykonać wcześniej przygotowane przez organizatorów zadania.Trzy  drużyny zajęły pierwsze miejsce, a dwie pozostałe miejsce  drugie. Zabawy popołudniowe to  okazja przypomnienia sobie przez rodziców i dziadków dziecięcych lat, a dzieciom poznanie dawnych zabaw i gier podwórkowych. Wszyscy chętnie brali udział w takich zabawach jak: kamyki, klasy, kuba, państwa - miasta czy też masło - trzasło, kwadrant lub wyścigi kapsli. Za uczestnictwo w zabawie rodziny   zbierały punkty na na karcie dziecka, które były przepustką do pokoju nagród. 

  Pomysł wskrzeszenia dawnych zabaw w jakie kiedyś bawiono się  na podwórkach spodobał się dzieciom na tyle, że chetnie uczestniczą w nich  na przerwach oraz podczas zajęć świetlicowych.

   

  J. R

 • Z wizytą w Krainie Warmisia

  12 czerwca dzieci z klas I - III SP wyjechały do krainy Warmisia "Warmiolandii".Pobyt w tym miejscu gier i zabaw był dla dzieci wielką frajdą. Korzystały z wielu atrakcji i wszystkie cieszyły się dużym powodzeniem. Póżniej  wraz z "Szalonym Profesorem" wykonywały różne ciekawe doświadczenia z dziedziny alchemii .  

  J.R

 • MARSZ PO ZWYCIĘSTWO

  Dnia 07.06.2015 o godzinie 9.00 w Giżycku odbyły się Biegi Uliczne o Puchar Wysp Giżyckich 2015. W marszu Nordic Walking na dystansie 5 km kat. mężczyzn wygrał Krzysztof Baten UKS Tytan Łankiejmy, a Agata Baten UKS Tytan Łankiejmy pokonała dystans 21 km 97.5 m, w czasie 2 godzin 8 minut bijąc swój rekord dotychczasowy o blisko 20 minut zajmując 8 miejsce w swojej kategorii. Następnym wyzwaniem pani Agaty będzie pokonanie biegu maratońskiego to jest 42 km 195 m.

   Życzymy realizacji ambitnych planów.

  K.Baten  

 • "Znaszli historię Honoraty?" - czyli o XIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym Gimnazjalistów Karolewo'2015

  W sobotę 23 maja troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XIII Powiatowym Konkursie Gimnazjalistów w Karolewie. Nikola Białkowska, Wiktor Kragiel i Michał Zwierzyński musieli przypomieć sobie wszystkie zasady ortograficzne i interpunkcyjne, ponieważ przed nimi stanęło nie lada wyzwanie - dyktando najeżone trudnościami. Przez 30 minut udowadniali, że są najlepszymi pod względem poprawności zapisu gimnazjalistami w Łankiejmach. A jakie wyrazy usłyszeli w sobotę? Oto niektóre z nich:

  pospołu, raut, hipochondryk, Hipolit, pół - Anglik, żabot, maharadża Abdullah, łapu-capu,upstrzony, niby-rzęsy, podżegać, zadzierzgiwać, rozhisteryzowanym, Nowosądecczyzny, rzewieni.

  To tylko namiastka tego, z czym musieli zmierzyć się uczniowie naszej szkoły. Ich starania nie poszły jednak na marne - dwoje spośród nich zajęło miejsca "na podium". W kategorii klas III Nikola Białkowska uplasowała się na trzecim miejscu, natomiast Wiktor Kragiel otrzymał tytuł wicemistrza, zajmując zaszczytne drugie miejsce. Serdecznie gratuluję uczestnikom konkursu yes

                                                                                                                                                                                          I. Kuncer

 • 01.06.2015

  1 czerwca 2015r. uczniowie klas IV –VI SP wraz z wychowawcami wybrali się  na imprezę plenerową zorganizowaną przez fundację „Military Park” przy wsparciu  Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym dniu nie zabrakło atrakcji. Organizatorzy oprowadzili nas po lotnisku i opowiedzieli ciekawą historię tego miejsca. Dowiedzieliśmy się, że  Lotnisko to powstało w 1935 jako lotnisko sportowe, a następnie służyło jako zaplecze dla kwatery głównej Hitlera ,,Wilczy Szaniec” w Gierłoży do obsługi pasażerskiej kwatery Hitlera.  Zobaczyliśmy  także obelisk upamiętniający ofiary katastrofy w Smoleńsku. Następnie pod okiem instruktora zwiedziliśmy od środka samolot  AN 2, a także obejrzeliśmy z zaciekawieniem inne eksponaty samolotów. Potem wszystkich uczniów zaproszono do udziału w konkursie plastycznym o tematyce lotniczej. Nie zabrakło też chętnych do udziału w konkurencji strzelania z broni pneumatycznej. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich.  Instruktorzy starannie udzielali wskazówek dotyczących postępowania z bronią, jak również dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Na zakończenie imprezy najlepszym rozdano dyplomy oraz nagrody. W konkursie plastycznym I miejsce zdobyła Julita Manista; II miejsce – Emilia Fedczak; III miejsce – Oliwia Wiercińska. W strzelaniu najlepsi okazali się: Kacper Gawrych – zdobywca I miejsca; Izabela Huryń – II m.; Patryk Bakiewicz – III m. Po ogłoszeniu  wyników i wręczeniu nagród  posililiśmy się wojskowym bigosem z kuchni polowej. Czas spędzony na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo będziemy długo pamiętać, ponieważ spędzaliśmy go w przyjaznej atmosferze i zdrowej rywalizacji. Dostarczył nam także wiele niesamowitych przeżyć i wrażeń.

  E.W.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ DZIECKA NA LOTNISKU W WILAMOWIE.

   

   

   

 • Wycieczka do Korsz w ramach programu Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu.

  27.05.2015

  Klasa I SP w ramach realizacji programu Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu pod patronatem PKP wyruszyła w podróż pociągiem do Korsz.Była to wprawdzie  krótka podróż , ale jakże owocna :). Uczniowie mieli możliwość nie tylko poznać pracę kolejarzy, zwiedzić dworzec PKP, nastawnię ,obejrzeć zabytkową lokmotywę ale również złożyli wizytę w Urzędzie Pocztowym. Dzieci miały możliwość obejrzenia poczty ,, od kuchni '' , zobaczyły jaką pracę wykonują panie w okienkach, gdzie sortuje sie listy , jak waży sie i wysyła paczki. Każde dziecko otrzymało pocztówkę i długopis i musiało wypisać kartkę. Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Przychodni Zdrowia.Tam z kolei dzieci miały możliwość zobaczenia jak wyglądają gabinety lekarskie, gabinet rehabilitacji, gabinet zabiegowy.Nie lada atrakcją był pokaz badania EKG, mierzenia ciśnienia . Dzieci mogły sie zważyć i zmierzyć. Również w Przychodni dzieci otrzymały drobne upominki. My również podziękowaliśmy za miłe przyjęcie i przekazanie nam wiedzy wręczając kwiaty. Na zakończenie wycieczki udaliśmy sie na lody :) 

          Już niedługo czeka nas kolejna  wyprawa pociągiem...tylko o wiele dłuższaaaaaa..........szykujcie  sie Pierwszaki :) Z.Chrzanowska

 • Uroczystości Święta Szkoły

     Dnia 22 maja 2015 r.(piątek) w ZS Łankiejmy odbły się imprezy z okazji Święta Szkoły. Program zawierał: Pasowanie uczniów klasy I SP na czytelników biblioteki, przedstawienie Talent SHOW, zapoznanie z programem "Czas na zdrowie" ( przedstawienie prezentacji promującej zdrowie, przedstawienie filmu "Śmietnik w głowie", degustacja zdrowej żywności), wszyscy ćwiczymy w trakcie tańca ZUMBA - prowadzonego przez P.Zacharewicz. Następnie odbyły się występy językowe związane z dniem języków obcych. Na koniec odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursach, w różnych kategoriach : sportowych, językowych, fizycznych, muzycznych.

  K.Baten

   

 • NASZ AKCENT NA FESTIWALU EKOLOGICZNYM ,,CZYSTY POWIAT"

   23 MAJA 2015R. ODBYŁ SIĘ W KĘTRZYNIE FESTIWAL EKOLOGICZNY. MIELIŚMY TAM SWÓJ MAŁY UDZIAŁ, GDYŻ RAZEM Z GRUPĄ TANECZNĄ ,,JUMP" Z MOK-U W KORSZACH WYSTĄPILI NASI UCZNIOWIE: IZA, MARTYNA I KACPER. TRZYMAMY KCIUKI ZA NASTĘPNE WYSTEPY TEJ UTALENTOWANEJ GRUPY. ZAPRASZAM DO GALERII ZE ZDJECIAMI.

  A.L.

 • Szkolny konkurs "Język polski - lubię i rozumiem" - podsumowanie

  Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum od października do kwietnia zmagali się z zadaniami polonistycznymi będącymi poszczególnymi etapami konkursu "Język polski - lubię i rozumiem". Sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w wielu płaszczyznach - znajomości polskich przysłów, ortografii, interpunkcji, poprawności językowej, teorii literatury oraz pisania pracy na zadany temat.

  W konkursie wzięło udział w sumie 48 uczniów, z czego 9 rozwiązało wszystkie zadania z co najmniej 4 etapów. Na wyróżnienie zasługują następujące osoby:

  - rozwiązanie większości zadań - K. Hymol, W. Pryszczepko, P. Zacharewicz i M. Zwierzyński;

  - III m. K. Bereda (kl. II g.)

  - II m. B. Białkowski (kl. I g.) i E. Fedczak (kl. VI)

  - I m. N. Białkowska (kl. III g.) i J. Czejdo (kl. IV)

  Gratuluję wiedzy, umiejętności i wytrwałości yes

                                                                                                                              Organizatorka - I.Kuncer

 • Z wizytą w Straży Granicznej

  18.05.2015

    Z okazji Święta Straży Granicznej, które przypada 16 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły ( oddział przedszkolny i klasa I SP ) wybrali się z wizytą do Straży Granicznej w Sępopolu. Było to pierwsze spotkanie dzieci z pracownikami SG. St. chor. SG Mariusz Kragiel opowiedział dzieciom na czym polega praca SG, pokazał dzieciom sprzęt jakim posługują się podczas wykonywanej pracy : noktowizory, lornetki, kamizelki odblaskowe, kamizelki kuloodporne, kajdanki , hełm.) Uczniowie mogli wszystkiego dotknąć i wszystko przymierzyć :) Nie lada atrakcją zwłaszcza dla chłopców okazał się pokaz broni. Na zewnątrz dzieci mogły obejrzeć wyszkolone psy i pozostały sprzęt wyspecjalizowany SG ( samochody , łódź , motory.) Po zakończonej prezentacji sprzętu dzieci podziękowały wręczając kwiaty i przygotowaną pocztówkę z życzeniami. Pełni wrażeń wrócili do autokaru pytając czy jeszcze kiedyś odwiedzimy Straż Graniczną w Sępopolu :)

     Z. Chrzanowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć