Nawigacja

 • MISTRZOWIE GMINY Z ŁANKIEJM

  W dniu 01.10.2015 w Korszach na "Orliku" rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w PN Szkół Gimnazjalnych. Chłopcy z Gimnazjum z Łankiejm zajęli I miejsce pokonując w meczu finałowym zespół z Korsz 1:0. Dziewczęta zajęły II miejsce. Nasi mistrzowie 24.10.2015 r. będą grali w  Reszlu o  Mistrzostwo Powiatu. Dnia 29.09.2015 r. w tym samym miejscu odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych. Nasi zawodnicy zajęli II miejsce chłopcy i  dziewczęta.

  Krzysztof Baten

 •   Zapraszam uczniów otwartych na sztukę plastyczną  na zajęciach koła plastycznego ,

  w każdą środę o godz. 14.05., do sali 03.

  A.Baten

   

 • Czym jest projekt ,,chceinternet.pl"?

  Projekt chceinternet.pl realizowany jest przez Województwo Warmińsko-Mazurskie w ramach wyznaczonych celów przez Europejską Agendę Cyfrową 2020 w zakresie zapewnienia powszechnego dostępu do Internetu szerokopasmowego. Uczniowie naszej szkoły również mają wkład w szerzenie informacji i zbieranie danych dotyczących zapotrzebowania na internet w małych miejscowościach. Młodzież z klasy II gimnazjum rozkleiła plakaty, rozniosła ulotki i zebrała potrzebne informacje, z których dane zostały przesłane do Urzędu Marszałkowskiego. Projekt objął miejscowości: Korsze, Łankiejmy, Sątopy, Suśnik, Długi Lasek, Dłużec Mały, Wandajny. 

  A.Lesik

   

 • 04.10.2015

  Moduł STATUT SZKOŁY został zmodyfikowany

 • 01.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Otrzęsiny 2015.

 • Gimnastyczny szał zdrowych ciał

  29.09.2015

  3 października, tj. w sobotę wyjeżdżamy do Mikołajek na basen. Koszt uczestnictwa: 20 zł dla uczniów i 35 zł dla dorosłych. Planujemy pobyt dwugodzinny w strefie basenów Tropicana. Zbiórka o godz. 8.30 przy szkole. Zapisy u p. Marty Kragiel lub p. Macieja Stefańskiego. Natomiast od 5 października zaczynamy zajęcia akrobatyczne dla dzieci i młodzieży oraz gimnastyczne i nordic walking dla dorosłych. 

  Zapraszamy

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     25 września 2015r. obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła razem z innymi szkołami na świecie włączyła się w obchody tego święta.

      Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia maja okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Osoba, która w tym dniu zda egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskuje tytuł: MT EXPERT.

     Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych. W tym dniu młodsi sprawdzą, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

  Egzamin odbędzie się 25.09.2015r. w godzinach:

  9.20-9.30

  10.15-10.25

  11.05-11.15

  12.00-12.15

  Ag.L. i D.D.

 • Opłata na ubezpieczenie NNW

  22.09.2015

  Uprzejmie informuję, że w wyniku prowadzonych negocjacji, w dniu wczorajszym podpisano umowę ubezpieczeniową NNW na sumę 10 000 zł, przy czym składka została obniżona w stosunku do podanej w dniu 1 września. Ubezpieczycielem jest firma PZU. Wysokość składki wynosi  24 zł i taką kwotę należy wpłacić do końca września. Osoby, które wpłaciły 30 zł, otrzymają zwrot nadpłaconej składki w kwocie 6 zł na najbliższym zebraniu rodziców. 

 • 21.09.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyprawa - Poprawa.

 • Eksperymenty Małego Naukowca

  21.09.2015

  Rozpoczęło juz swoją działalność kółko pod nazwą Eksperynenty Małego Naukowca. Chętnych uczniów z klas I-III SP zapraszam we wtorki na 6-stej godzinie lekcyjnej do klasopracowni nr 102 na wspólne odkrywanie świata :)

         Z. Ch.

 • UWAGA GIMNAZJALIŚCI!

  13 października wyjeżdzamy na wycieczkę do Świdra ( woj. mazowieckie). Wyjazd ok. godz. 4.00 rano, powrót ok. 20.00.

  Koszt 65 zł. Zapisy u pani dyrektor.

  Jest to wycieczka dydaktyczna. Ponizej znajduja sie opisy lekcji, które się odbędą  w Obserwatorium Geofizycznym w Świdrze. Do zajęć terenowych konieczne są długie kalosze - gumaczki.

  Pole magnetyczne i elektryczne Ziemi

  Czas trwania: 2 x 45 minut

  Podczas tej części zajęć uczniowie poznają historię badań geofizycznych, zapoznają się z aparaturą stosowaną do pomiarów: pól magnetycznych i elektrycznych Ziemi, parametrów meteorologicznych, zanieczyszczeń powietrza oraz dowiedzą się, jakie zjawiska elektryczne zachodzą w atmosferze.

  W czasie wizyty w obserwatorium przedstawione zostaną następujące zagadnienia:

  • historia wybranych badań geofizycznych, w szczególności powstania pierwszego na ziemiach polskich obserwatorium magnetycznego w Świdrze, wyjaśnienie potrzeby prowadzenia ciągłych obserwacji i pomiarów na całym globie;
  • prezentacja wybranej aparatury pomiarowej stosowanej do pomiarów pól magnetycznych i elektrycznych Ziemi, parametrów meteorologicznych, zanieczyszczeń powietrza, omówienie procesu rozwoju czujników pomiarowych jako ważnego składnika badań naukowych;
  • omówienie podstawowych zjawisk elektryczności atmosfery i meteorologii, np. jakie jest źródło prądu elektrycznego w atmosferze, dlaczego cząstki powietrza obdarzone są ładunkiem elektrycznym, czy krople deszczu i śniegu mogą być naładowane, dlaczego w każdym czasie na całym globie występują burze, jak je policzyć.

  Zajęcia terenowe w dolinie Świdra

  Czas trwania: 120 minut

  Podczas zajęć terenowych uczniowie poznają jeden z prawych dopływów Wisły – rzekę Świder. Przemieszczając się wzdłuż doliny wykonają podstawowe pomiary dotyczące rzeki, jej doliny, nurtu oraz podstawowe obserwacje terenowe. W czasie zajęć zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

  • morfologia doliny rzecznej – koryto, łożysko, tarasy, kolejność powstawania elementów doliny rzecznej;
  • geologia doliny rzecznej – formy nagromadzenia osadów w obrębie koryta, przyrastanie i utrwalanie tarasu zalewowego, tarasy nadzalewowe;
  • procesy transportu materiału w korycie – transport pojedynczych ziaren piasku, powstawanie i ruch zmarszczek, powstawanie i ruch pręg oraz odsypów.

  Uczestnicy wycieczki będą mogli wykonać: profil morfologiczny doliny, pomiary prędkości prądu, prędkości poruszania się zmarszczek i form o większych rozmiarach. Na bieżąco będą komentowane zjawiska i procesy zachodzące w miejscach obserwacji, np. powstawanie śladów działalności organizmów żyjących na dnie rzeki.

  Badania geofizyczne w Arktyce

  Czas trwania: 45 minut

  Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk prowadzi badania polarne, m.in. w oparciu o własną bazę – Polską Stację Polarną Hornsund na Spitsbergenie. Stacja została założona w 1957 roku z inicjatywy wybitnego polskiego geologa i polarnika, Stanisława Siedleckiego. Nieprzerwanie od 1978 roku  prowadzone są w niej całoroczne obserwacje i pomiary geofizyczne.

  W jednym z budynków w Obserwatorium w Świdrze, w tzw. domku modrzewiowym, przygotowano wystawę polarną, na której prezentowane są zarówno przyrządy pomiarowe stosowane do badań Arktyki, jak i sprzęt codziennego użytku niezbędny polarnikom do tego, aby przetrwać trudne warunki klimatu polarnego. Po zwiedzaniu wystawy uczniowie mogą obejrzeć filmy przedstawiające życie w stacji polarnej, florę i faunę Spitsbergenu oraz relacje z wypraw.

 • 20.09.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akcja " Wyprawa- poprawa" OP i kl.1.

 • Wizyta policjantów

  14.09.2015

  W poniedziałek 14 września w klasach I - III SP odbyły się spotkania z policjantami. Celem spotkań było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania po drogach  oraz bezpieczeństwa podczas jazdy autobusem szkolnym. Policjanci przypomnieli dzieciom jak należy zachować się kiedy spotykamy nieznajome osoby oraz o niebezpieczeństwie w sieci. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe i dowiedziały się dlaczego należy je nosić kiedy zapada zmrok.

     Z. Ch  J.R

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

  30.08.2015

  Zapraszamy uczniów i rodziców na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/16.

  Program uroczystości:

  8.30 - msza św. na rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego

  9.15 - uroczysty apel

  - ceremoniał szkolny z udziałem sztandaru, przedstawienie wychowawców oraz podstawowych zadań szkoły w roku szkolnym 2015/16. 

  11.00 - zakończenie uroczystości.

 • CZAS NA ZDROWIE W ŁANKIEJMACH

  Uczniowie klasy III gimnazjum otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie CZAS NA ZAROWIE. Sa to Klaudia Bereda, Wiktor Kragiel, Martyna Gbur, Jakub Sylwester Kowalski, Piotr Kostek.

  Krzysztof Baten

 • TRADYCJE, ZWYCZAJE, OBRZĘDY

  W środę tj. 9 września dzięki uprzejmości pań  z Koła Gospodyń Wiejskich w Łankiejmach i panu Sołtysowi dzieci z klasy IV mogły zobaczyć, w jaki sposób wykonuje się wieniec dożynkowy. Panie pokazały nam ,jakie naturalne materiały użyły do uplecenia , tak przepięknego wieńca. Myślę, że każdy badacz polskiej kultury ludowej byłby mile zaskoczony takim efektem pracy, jaki zobaczyliśmy.

  Gratulujemy cierpliwości, dokładności i samozaparcia wszystkim osobom , które podjęły się temu wyzwaniu.

  A. Baten

 • Plany lekcji

  30.08.2015

  Informuję, że w zakładce O SZKOLE znajdują się aktualne, nowe plany lekcji.

  Marta Kragiel - dyrektor

 • Informacje dla dojeżdżających

  30.08.2015

  Informuję,że w zakładce O SZKOLE znajdują się dozkłądy dowożenia do szkoły oraz rozkłady odjazdów dzieci ze szkoły. Prosze o zapoznanie się i przybycie na 5 minut wcześniej przed planowanym odjazdem.

  Marta Kragiel - dyrektor

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć