Nawigacja

 • Kolejny wyjazd w ramach SZKOŁY WSPÓŁPRACY

  22.02.2015

  Zapraszamy gimnazjalistów, rodziców i nauczycieli oraz wszystkich przyjaciól szkoły na wspólny wyjazd do Mrągowa na spektakl teatralny" Wszystko przez Judasza", który odbędzie się 18 kwietnia 2015r.

  Koszt wyjazdu 80 zł. Liczba osób ograniczona do 38! 

  Zapisy u pani Izabeli Kuncer lub pani Marty Kragiel.

 • Wycieczka do Kętrzyna

        Kętrzyn jest miastem, które wciąż zadziwia i zachęca do przyjazdu. W ramach integrowania się zespołów klasowych, w dniu 27 lutego 2015r. wyruszyliśmy do wyżej wspomnianego miasta, aby wspólnie bawić się na kętrzyńskim lodowisku oraz obejrzeć dwie wystawy. Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 8.30. Pierwszym miejscem docelowym było lodowisko, na którym bawili się zarówno uczniowie, jak i wychowawcy klas. Następnie udaliśmy się do KCK na wystawę ,,Smak świata". Jadąc do dworzec kolejowy podziwialiśmy miasto, zastanawialiśmy się nad zmianami, które w nim zaszły. Po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy odnowiony dworzec PKP oraz wystawę ,,Kętrzyn- miasto na kolejowym szlaku". Do szkoły wróciliśmy ok. godziny 11, zmęczeni ale zadowoleni. Już planujemy kolejne wycieczki.

  A.L.

 • Ruszyły zajęcia gimnastyczne i akrobatyczne.

  19.02.2015

  19 lutego odbyły się pierwsze zajęcia z gimnastyki akrobatycznej dla młodzieży oraz z gimnastyki relaksacyjnej dla pań. Zajęcia akrobatyczne rozpoczynaja się we czwartki o godz. 14.00 i trwają do 15.30. O 17.30 spotykają się panie, które relaksują się podczas wykonywania ćwiczeń z piłką gimnastyczną. Zapraszamy jescze tych niezdecydowanych. Zajęcia prowadzi pan Maciej Stefański.

 • Muzyczne przerwy ruszyły!

  17.02.2015

  17 lutego 2015r. odbyły się pierwsze ,,muzyczne przerwy", przedsięwzięcie realizowane       w ramach Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy. Młodzież naszej szkoły umila sobie czas przerwy ulubioną muzyką. Jedni słuchają, drudzy podrygują, jeszcze inni tańczą ile sił..., a raczej przerwy, starcza. Repertuar wybiarany jest przez uczniów. Każdy trzeci wtorek i piątek miesiąca będziemy spędzać czas przy muzycznych propozycjach poszczególnych klas. Fajna inicjatywa uczniowska, oby wiecej takich pomysłów! Widać, że projekt " Szkoła Współpracy" jest w naszej szkole ciekawie realizowany.

  A.L.

   

 • Igraszki na śniegu.

   

     Na śniegu można fantastycznie się bawić tzn. jeździć na sankach, jeździć na łyżwach, jeździć na nartach, ale snieg to doskonały materiał do zabaw twórczych. Taki sposób wykorzystania tego "materiału" , czyli sposób na igraszki ze śniegiem ma klasa VI, która na lekcji wychowania fizycznego potrafiła połączyć zabawę ruchową z zabawą twórczą . Gratulujemy fantastycznych pomysłów.

  K. Baten 

 • Słodkie walentynki w Łankiejmach

        Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję ,,Kup słodką walentynkę osobie, którą lubisz": Rodzicom, uczniom i tym, którzy nie oparli sie słodkim łakociom. Dnia 13 lutego 2015r. obchodzilismy w szkole Dzień św. Walentego. Karty walentynkowe oraz liczne ciasta, babeczki, ciasteczka, galaretki, rurki, itp. można było nabyć na kiermaszu zorganizowanym przez starsze klasy SP.

  A.L.

                                        

 • Zabawa choinkowa

  22.01.2015

  Dnia 22 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla najmłodszych poprowadzona przez przedstawicieli Ośrodka Wypoczynkowego Gwarek w Pieknej Górze.Zabawa trwała od 10.00 do 12.00 . Dzieci bawiły się w rytmie znanych przebojów dyskotekowych wraz z wróżkami , dla chętnych malowano twarzowe tatuaże no i największą atrakcją była ogromna dmuchana zjeżdżalnia  -zamek. Uwieńczeniem zabawy było przybycie mikołaja , który obdarował dzieci paczkami . Tym miłym i slodkim akcentem czas było kończyć zabawę. Do siego roku.....         

     Zofia Chrzanowska

   

 • "Niebiański przewrót" w Łankiejmach

  6 stycznia obchodziliśmy święto Trzech Króli. Szliśmy do kościołów, spotykaliśmy się przy żłóbkach, śpiewaliśmy kolędy, a po południu … Byliśmy w szkole w Łankiejmach! Tego właśnie dnia, już po raz trzeci, odbyły się Bożonarodzeniowe Spotkania ze Sztuką. W tym roku uroczystość miała nietypową oprawę. W ramach projektu „Szkoła Współpracy” grupa ponad 20 osób przygotowała jasełka pt. „ Niebiański przewrót”. Wśród aktorów byli przede wszystkim dorośli: rodzice i babcie uczniów, przyjaciele szkoły, nauczyciele oraz sama Pani dyrektor, Marta Kragiel. Pomagała im grupa kilkorga uczniów z gimnazjum i dwoje trzecioklasistów. Nad powodzeniem przedsięwzięcia czuwały Panie Janina Zacharewicz i Izabela Kuncer, nauczycielki z ZS w Łankiejmach.

  Świat przedstawiony opowieści podzielono na dwie przestrzenie – nieba, w którym trwają przygotowania do narodzenia Jezusa oraz piekła, gdzie diabły pod kierunkiem Lucyfera planują popsucie poczynań aniołów. Wysyłają swojego szpiega, aby doniósł im, po co na ziemi tyle zamieszania. A tymczasem w niebie święty Piotr przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną z tymi, którzy chcieliby wejść spokojnie do nieba… Wiele się działo. Było i śmiesznie, i strasznie, i wzruszająco. Niech żałują ci, którzy nie przyszli.

  Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że udało nam się przygotować przedstawienie z tak zróżnicowaną grupą. Dzięki zaangażowaniu każdego aktora odnieśliśmy sukces. Jego miarą były rozbawione miny gości oglądających jasełka, słowa podziękowania i uznania widzów. A było ich wielu… Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: burmistrz Korsz, Pan Ryszard Ostrowski z wraz z Małżonką, dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach, Pani Jadwiga Hajduk, sołtysi Kraskowa i  Łankiejm, Pani Małgorzata Zubek i Pan Leon Gałecki oraz radni – Panie Danuta Jutal i Czesława Orłowska – Staniszewska.

  Dodać należy, że po występach wszyscy mieli okazję pośpiewać kolędy, gdyż przeprowadzono wspólną zabawę – karaoke. Goście mogli także skorzystać z kawiarenki, która oferowała pyszne ciasta oraz ciepłe napoje.

  W szkole w Łankiejmach na pewno każdy mógł odczuć świąteczną atmosferę. 

  I.K.

 • Podróż do świata energii z EDP Renewables

   

  20 szkół podstawowych w 6 województwach objął ogólnopolski program  edukacyjny “Twoja energia” przygotowany przez ekspertów EDP Renewables, inwestora farm wiatrowych. Uczestnicy przy wsparciu nauczycieli i animatorów odbędą podróż do świata energii odnawialnej oraz nauczą się jak dbać o środowisko. Program 4 grudnia zawitał również do Korsz.

  „Twoja energia” jest przykładem zaangażowania firmy w rozwój społeczeństwa i przyszłych pokoleń – mówi Łukasz Zagórski, zastępca dyrektora generalnego EDP Renewables. - Staramy się edukować dzisiejszą młodzież tak, aby była bardziej zaangażowana w ochronę środowiska i świadoma konieczność poszanowania współobywateli – mówi Zagórski.

  Zajęcia w ramach programu „Twoja energia” są skierowane do uczniów z klas II-III. Odbywają się w szkołach podstawowych w gminach Korsze, Margonin, Gołańcz, Iłża, Zgorzelec i Sulików. Lekcje koncentrują się na tematyce odnawialnych źródeł energii i ich wpływie na otoczenie. Pokazują także różnice pomiędzy odnawialnymi, a konwencjonalnymi sposobami pozyskania energii.  

  Podczas zajęć prowadzący zapraszają uczniów do świata energii: słonecznej, wodnej, wiatrowej oraz geotermalnej i biomasy. Każdy ze światów ma swojego bohatera m.in. Lolka Wiatrolka, Patryczka Promyczka czy Jagodę Wodę. Na dzieci czeka wesoła i pouczającą podróż po odnawialnych źródłach energii.

  Ponadto działaniom towarzyszy film edukacyjny o różnych sposobach wykorzystania wiatru oraz zeszyt ucznia i inne materiały dydaktyczne  pomagające w uświadomieniu dzieciom znaczenia odpowiedzialnego korzystania z energii oraz korzyści płynących z pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych.

   

 • 16.12.2014

   Świąteczne warsztaty plastyczne w OP.

       Na kilka dni przed świętami dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą zaprosiły rodziców do wspólnych zabaw plastycznych. Pomysłów było dużo a efekty zaskoczyły wszystkich uczestników zajęć. Wystawkę można oglądać w holu przed salą OP oraz w albumie fotograficznym. Dziękuję Rodzicom za kreatywność i zaangażowanie .

          A.Pająkyes

 • Teatrzyk jasełkowy

  17.12.2014

  Przez ostatnie kilka dni uczniowie klasy II SP przygotowywali się do wystawienia jasełek. Uczyli się swoich ról na pamięć oraz doskonalili śpiewanie kolęd.Przygotowali się do dwóch występów. Na pierwszy  zaprosili panią Dyrektor oraz dzieci   z oddziału przedszkolnego. Na drugi natomiast kolegów i koleżanki  klas I i III. Dzieci miały zaszczyt zaprezentować się przed zaproszonymi gośćmi. 

  J.R

 • GALA STYPENDIALNA

  19 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzię się kolejna Gala Stypendialna, na której zostaną wręczone stypendia najzdolniejszej młodzieży z naszej gminy.

  W  bieżącym roku stypendia za osiądnięcia w nauce otrzymają następujacy uczniowie naszej szkoły:

  1. Jakub Sylwester Kowalski

  2. Wiktor Kragiel

  3. Przemysław Kostek

  Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzyma Adam Mazanek.

   Gratulujemy!

  W załaczeniu prezentacja o naszych uczniach.

  STYPENDYSCI_NAGRODY_BURMISTRZA_KORSZ_2014.pptx

  dyrektor Marta Kragiel

 • CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA!

  Serdecznie zapraszam na wystawę prac  wykonanych

  przez uczniów klas IV-VI SP

  a nawiązujących do tematyki Świąt Bożego Narodzenia,

  którą obejrzeć będzie można w dniu 18.12.14r.

  od godz. 9.00

  na parterze w naszej szkole. 

  A. Baten

 • 11.12.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu TENIS STOŁOWY W SROKOWIE.

 • Zimowa przerwa świąteczna

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, że w dniach od 22.12  do 31.12 trwa zimowa przerwa świąteczna. W dniach nieświątecznych, tj. 22-23 grudnia oraz 29 - 31 grudnia szkoła zorganizuje dla dzieci, ktorych oboje rodziców pracują, zajęcia świetlicowe. Jeśli państwo chcą zgłosić udział dziecka w zajęciach, proszę o zgłoszenie tego faktu na karteczkach, które dzieci otrzymają w piątek 12 grudnia. Zajęcia będą się odbywały od godz. 9.00 do 13.00. Nie organizujemy dowozu i dożywiania.

  2 stycznia zgodnie z decyzją Dyrektora Szkoły, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze - przygotowania do Jasełek, na które dzieci MOGĄ przyjść w godz. 9.00 - 13.00.

  5 stycznia szkoła pracuje zgodnie z planem lekcji. 

  Dyrektor Marta Kragiel

 • Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych pt.,, Twoja energia''.

  04.12.2014

  Dnia 4 grudnia uczniowie klasy II i III SP brali udział w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez Pracownię Edukacyjno -Wydawniczą Edytorium dr nauk humanistycznych Małgorzaty Kasperczakowej. Animatorzy przeprowadzili zajęcia na temat : Twoja energia. Ich celem  było uświadomienie dzieciom , czym jst energia i jak odpowiedzialnie z niej korzystać. Poszerzenie świadomości ekologicznej. Odkrycie przez uczniów systemów energii odnawialnej oraz przedstawienie zalet i korzyści płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii .Podsumowaniem warsztatów było wspólne uzupełnienie dekalogu postanowień. Uczniowie otrzymali książeczki,, Okrąż świat z energią ". Zawiera ona podstawowe wiadomości o energii jak również obrazki do kolorowania. Dzięki tej książeczce mogą sami utrwalić wiadomości zdobyte na zajęciach oraz zapoznać z nimi domowników. Dodatkowym prezentem dla wszystkich były plecaki z logo firmy ,, edp renewables". Zajęcia pezeprowadzone przez animatorów były ciekawe , a uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli. 

    Janina Zacharewicz, J.R

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć