Nawigacja

 • REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO, SP I GIMNAZJUM

  13.03.2015

  W dniach 20 - 30 marca będą przyjmowane:

  a) wnioski o zapisanie dziecka urodzonego w 2010 r. do oddziału przedszkolnego w Łankiejmach

  b) zgłoszenia dzieci urodzonych w roku 2009 i 2008 do klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach

  c) zgłoszenia dzieci - uczniów klas VI do I klasy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Łankiejmach.

  Proszę o terminowe wykonanie obowiązku zapisania dziecka do szkół.

  Wszystkie potrzebne dokumenty można pobrać ze strony internetowej szkoły - ZAKŁADKA REKRUTACJA lub w sekretariacie.

  Marta Kragiel - dyrektor szkoły

 • Jak w naszej szkole wita się wiosnę?

  21.03.2015

  Pierwszy Dzien Wiosny w naszej szkole obchodziliśmy 20 marca.Na ten dzień organizatorzy imprezy p.W. Sieruta i p. Z. Chrzanowska zorganizowały uczniom dzień pełen atrakcji. Uczniowie klas IV- VI SP i I -III G spotkali się z młodym podróżnikiem, który samotnie przez pól roku przemierzał Amerykę Południową. Dzieci klas I-III SP oraz oddział przedszkolny oglądały bajki , następnie udały się na ognisko.W międzyczasie p.dyr. M. Kragiel zebrała uczniów na boisku szkolnym by pokazać im zjawisko zaćmienia słońca.Kolejnym punktem programu były prezentacje multimedialne przygotowane przez nauczycieli prowadzących zajęcia świetlicowe. Uczniowie klas SP zaprezentowali wiersze i piosenki w języku angielskim.Klasa V SP przedstawiła prezentację z wycieczki do ,,Mazurolandii". Następnie uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę V i VI SP pod kierunkiem p. W. Sieruty.Klasy I-III SP oraz oddział przedszkolny wzięły udział w konkursie na najciekawsze wiosenne przebranie.Najciekawsze wiosenne kreacje zostały nagrodzone :) Po części artystycznej odbyły sie rozgrywki sportowe pod czujnym okiem panów od wychowania fizycznego. Na zakończenie imprezy wszyscy udali sie na ognisko . Ale się działo .....

       Z. Chrzanowska

 • Lekcja o historii naszego regionu w kętrzyńskim muzeum

          Po intergracyjnych zawodach sportowych i warsztatach wielkanocnych w poniedziałek i wtorek (9 i 10 III 2015r.) uczniowie klas IV - VI pojechali w środę 11 marca do kętrzyńskiego muzeum. Pani, która oprowadzała w barwny sposób opowiedziała  o zbiorach muzeum. Można było obejrzeć eksponaty z czasów pruskich, krzyżackich i późniejszych. Młodzież chętnie wspólpracowała z przewodnikiem wykazując się wiedzą na temat naszego regionu. Z zimowych wyjazdów do Kętrzyna powstanie zbiorowa praca upamietniająca wycieczki.

  A.L.

 • 12.03.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Integracja klas IV - VI SP.

 • Malowane wyklejane pisanki

  W dniu 10.03.2015r. klasy IV -VI naszej szkoły spotkały się żeby tradycji wielkanocnej stało sie zadość ,a mianowicie spotkały się żeby malować cudne pisanki. Techniki plastyczne jakie dzieci wykorzystały do swoich prac były przeróżne,  a jednocześnie bardzo pomysłowe. Nad pracą dzieci czuwały panie wychowawczynie. Mam nadzieję , że kolorowe pisanki zostaną zauważone  w konkursie powiatowym.  Powodzeniasmiley!!!!

  A.Baten

 • Gimnazjalna Strefa Ciszy

  Nasza szkoła może poszczycić się nowym, ciekawym przedsięwzięciem. Od dzisiaj uczniowie gimnazjum korzystają z "Gimnazjalnej Strefy Ciszy" - miejsca, które sami wymyślili w czasie warsztatów przygotowujących do udziału w projekcie "Szkoła Współpracy". Aby takie działanie zrealizować, należało zaplanować kolejne etapy pracy.

  Już na początku roku szkolnego powstał plan tworzenia strefy ciszy. W czasie dożynek sprzedawano ciasto przygotowane przez rodziców oraz nauczycieli, a także przeprowadzono loterię fantową. To właśnie z tej inicjatywy pochodziły fundusze na realizację projektu. Następnie przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum spotykali się, aby ustalić, jak ma to miejsce wyglądać i  co w związku z tym należy kupić lub pozyskać od darczyńców. Okazało się to trudnym zadaniem, gdyż pomysłów na urządzenie strefy ciszy było wiele. Ustalono jednak wstępny wygląd i zamówiono potrzebne elementy - pufy oraz tapetę. Jeden z rodziców uczniów klasy II zaoferował kanapę, inny firankę i dywan.

  Kolejne działanie to ustalenie regulaminu korzystania z nowego miejsca, czym zajęli się Kuba Kowalski i Wiktor Kragiel. Uczniowie klasy III wykonali natomiast tablicę informującą, gdzie znaleźć strefę ciszy.

  Najtrudniejszym etapem było jednak przygotowanie ścian. W poprzednim tygodniu Pan konserwator je zagruntował i odmalował. Dobrze, że chętni do pomocy okazali się również rodzice uczniów z klasy I. To oni we wtorkowe przedpołudnie wytapetowali kącik ciszy.

  Środa to czas na rozmieszczenie wszystkich elementów, czyli najprzyjemniejsza część pracy. Uczniowie klasy II z wielkim zapałem rozstawiali meble, ustawiali kwiaty i dywan, a wreszcie przy pomocy nieocenionej pani Iwony przykleili 3 części tablicy suchościeralnej, na której gimnazjaliści będą mogli umieszczać swoje przemyślenia. 

  Mamy nadzieję, ze "Gimnazjalna Strefa Ciszy" będzie najprzyjemniejszym miejscem w szkole, miejscem, gdzie każdy spragniony spokoju uczeń posłucha przez słuchawki muzyki, poczyta coś ciekawego czy przygotuje się do kolejnych zajęć.

  W imieniu wszystkich uczniów serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom i Pracownikom szkoły, którzy aktywnie zaangażowali się w prace związane z realizacją projektu:

  - Pani Marcie Kragiel,

  - Pani Agnieszce Bakiewicz,

  - Państwu Elżbiecie i Danielowi Boguszom, 

  - Pani Joannie Śniadach,

  - Pani Sylwii Weiss,

  - Pani Iwonie Filipczuk,

  - Panu Jarosławowi Gaconiowi.

                                                                                                                                                                                             I. K.

 • 11.03.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gimnazjalna Strefa Ciszy.

 • Kolejny wyjazd w ramach SZKOŁY WSPÓŁPRACY

  22.02.2015

  Zapraszamy gimnazjalistów, rodziców i nauczycieli oraz wszystkich przyjaciól szkoły na wspólny wyjazd do Mrągowa na spektakl teatralny" Wszystko przez Judasza", który odbędzie się 18 kwietnia 2015r.

  Koszt wyjazdu 80 zł. Liczba osób ograniczona do 38! 

  Zapisy u pani Izabeli Kuncer lub pani Marty Kragiel.

 • Wycieczka do Kętrzyna

        Kętrzyn jest miastem, które wciąż zadziwia i zachęca do przyjazdu. W ramach integrowania się zespołów klasowych, w dniu 27 lutego 2015r. wyruszyliśmy do wyżej wspomnianego miasta, aby wspólnie bawić się na kętrzyńskim lodowisku oraz obejrzeć dwie wystawy. Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 8.30. Pierwszym miejscem docelowym było lodowisko, na którym bawili się zarówno uczniowie, jak i wychowawcy klas. Następnie udaliśmy się do KCK na wystawę ,,Smak świata". Jadąc do dworzec kolejowy podziwialiśmy miasto, zastanawialiśmy się nad zmianami, które w nim zaszły. Po dotarciu na miejsce zwiedziliśmy odnowiony dworzec PKP oraz wystawę ,,Kętrzyn- miasto na kolejowym szlaku". Do szkoły wróciliśmy ok. godziny 11, zmęczeni ale zadowoleni. Już planujemy kolejne wycieczki.

  A.L.

 • Ruszyły zajęcia gimnastyczne i akrobatyczne.

  19.02.2015

  19 lutego odbyły się pierwsze zajęcia z gimnastyki akrobatycznej dla młodzieży oraz z gimnastyki relaksacyjnej dla pań. Zajęcia akrobatyczne rozpoczynaja się we czwartki o godz. 14.00 i trwają do 15.30. O 17.30 spotykają się panie, które relaksują się podczas wykonywania ćwiczeń z piłką gimnastyczną. Zapraszamy jescze tych niezdecydowanych. Zajęcia prowadzi pan Maciej Stefański.

 • Muzyczne przerwy ruszyły!

  17.02.2015

  17 lutego 2015r. odbyły się pierwsze ,,muzyczne przerwy", przedsięwzięcie realizowane       w ramach Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy. Młodzież naszej szkoły umila sobie czas przerwy ulubioną muzyką. Jedni słuchają, drudzy podrygują, jeszcze inni tańczą ile sił..., a raczej przerwy, starcza. Repertuar wybiarany jest przez uczniów. Każdy trzeci wtorek i piątek miesiąca będziemy spędzać czas przy muzycznych propozycjach poszczególnych klas. Fajna inicjatywa uczniowska, oby wiecej takich pomysłów! Widać, że projekt " Szkoła Współpracy" jest w naszej szkole ciekawie realizowany.

  A.L.

   

 • Igraszki na śniegu.

   

     Na śniegu można fantastycznie się bawić tzn. jeździć na sankach, jeździć na łyżwach, jeździć na nartach, ale snieg to doskonały materiał do zabaw twórczych. Taki sposób wykorzystania tego "materiału" , czyli sposób na igraszki ze śniegiem ma klasa VI, która na lekcji wychowania fizycznego potrafiła połączyć zabawę ruchową z zabawą twórczą . Gratulujemy fantastycznych pomysłów.

  K. Baten 

 • Słodkie walentynki w Łankiejmach

        Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję ,,Kup słodką walentynkę osobie, którą lubisz": Rodzicom, uczniom i tym, którzy nie oparli sie słodkim łakociom. Dnia 13 lutego 2015r. obchodzilismy w szkole Dzień św. Walentego. Karty walentynkowe oraz liczne ciasta, babeczki, ciasteczka, galaretki, rurki, itp. można było nabyć na kiermaszu zorganizowanym przez starsze klasy SP.

  A.L.

                                        

 • Zabawa choinkowa

  22.01.2015

  Dnia 22 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla najmłodszych poprowadzona przez przedstawicieli Ośrodka Wypoczynkowego Gwarek w Pieknej Górze.Zabawa trwała od 10.00 do 12.00 . Dzieci bawiły się w rytmie znanych przebojów dyskotekowych wraz z wróżkami , dla chętnych malowano twarzowe tatuaże no i największą atrakcją była ogromna dmuchana zjeżdżalnia  -zamek. Uwieńczeniem zabawy było przybycie mikołaja , który obdarował dzieci paczkami . Tym miłym i slodkim akcentem czas było kończyć zabawę. Do siego roku.....         

     Zofia Chrzanowska

   

 • "Niebiański przewrót" w Łankiejmach

  6 stycznia obchodziliśmy święto Trzech Króli. Szliśmy do kościołów, spotykaliśmy się przy żłóbkach, śpiewaliśmy kolędy, a po południu … Byliśmy w szkole w Łankiejmach! Tego właśnie dnia, już po raz trzeci, odbyły się Bożonarodzeniowe Spotkania ze Sztuką. W tym roku uroczystość miała nietypową oprawę. W ramach projektu „Szkoła Współpracy” grupa ponad 20 osób przygotowała jasełka pt. „ Niebiański przewrót”. Wśród aktorów byli przede wszystkim dorośli: rodzice i babcie uczniów, przyjaciele szkoły, nauczyciele oraz sama Pani dyrektor, Marta Kragiel. Pomagała im grupa kilkorga uczniów z gimnazjum i dwoje trzecioklasistów. Nad powodzeniem przedsięwzięcia czuwały Panie Janina Zacharewicz i Izabela Kuncer, nauczycielki z ZS w Łankiejmach.

  Świat przedstawiony opowieści podzielono na dwie przestrzenie – nieba, w którym trwają przygotowania do narodzenia Jezusa oraz piekła, gdzie diabły pod kierunkiem Lucyfera planują popsucie poczynań aniołów. Wysyłają swojego szpiega, aby doniósł im, po co na ziemi tyle zamieszania. A tymczasem w niebie święty Piotr przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną z tymi, którzy chcieliby wejść spokojnie do nieba… Wiele się działo. Było i śmiesznie, i strasznie, i wzruszająco. Niech żałują ci, którzy nie przyszli.

  Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że udało nam się przygotować przedstawienie z tak zróżnicowaną grupą. Dzięki zaangażowaniu każdego aktora odnieśliśmy sukces. Jego miarą były rozbawione miny gości oglądających jasełka, słowa podziękowania i uznania widzów. A było ich wielu… Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: burmistrz Korsz, Pan Ryszard Ostrowski z wraz z Małżonką, dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach, Pani Jadwiga Hajduk, sołtysi Kraskowa i  Łankiejm, Pani Małgorzata Zubek i Pan Leon Gałecki oraz radni – Panie Danuta Jutal i Czesława Orłowska – Staniszewska.

  Dodać należy, że po występach wszyscy mieli okazję pośpiewać kolędy, gdyż przeprowadzono wspólną zabawę – karaoke. Goście mogli także skorzystać z kawiarenki, która oferowała pyszne ciasta oraz ciepłe napoje.

  W szkole w Łankiejmach na pewno każdy mógł odczuć świąteczną atmosferę. 

  I.K.

 • Podróż do świata energii z EDP Renewables

   

  20 szkół podstawowych w 6 województwach objął ogólnopolski program  edukacyjny “Twoja energia” przygotowany przez ekspertów EDP Renewables, inwestora farm wiatrowych. Uczestnicy przy wsparciu nauczycieli i animatorów odbędą podróż do świata energii odnawialnej oraz nauczą się jak dbać o środowisko. Program 4 grudnia zawitał również do Korsz.

  „Twoja energia” jest przykładem zaangażowania firmy w rozwój społeczeństwa i przyszłych pokoleń – mówi Łukasz Zagórski, zastępca dyrektora generalnego EDP Renewables. - Staramy się edukować dzisiejszą młodzież tak, aby była bardziej zaangażowana w ochronę środowiska i świadoma konieczność poszanowania współobywateli – mówi Zagórski.

  Zajęcia w ramach programu „Twoja energia” są skierowane do uczniów z klas II-III. Odbywają się w szkołach podstawowych w gminach Korsze, Margonin, Gołańcz, Iłża, Zgorzelec i Sulików. Lekcje koncentrują się na tematyce odnawialnych źródeł energii i ich wpływie na otoczenie. Pokazują także różnice pomiędzy odnawialnymi, a konwencjonalnymi sposobami pozyskania energii.  

  Podczas zajęć prowadzący zapraszają uczniów do świata energii: słonecznej, wodnej, wiatrowej oraz geotermalnej i biomasy. Każdy ze światów ma swojego bohatera m.in. Lolka Wiatrolka, Patryczka Promyczka czy Jagodę Wodę. Na dzieci czeka wesoła i pouczającą podróż po odnawialnych źródłach energii.

  Ponadto działaniom towarzyszy film edukacyjny o różnych sposobach wykorzystania wiatru oraz zeszyt ucznia i inne materiały dydaktyczne  pomagające w uświadomieniu dzieciom znaczenia odpowiedzialnego korzystania z energii oraz korzyści płynących z pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych.

   

 • 16.12.2014

   Świąteczne warsztaty plastyczne w OP.

       Na kilka dni przed świętami dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą zaprosiły rodziców do wspólnych zabaw plastycznych. Pomysłów było dużo a efekty zaskoczyły wszystkich uczestników zajęć. Wystawkę można oglądać w holu przed salą OP oraz w albumie fotograficznym. Dziękuję Rodzicom za kreatywność i zaangażowanie .

          A.Pająkyes

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Łankiejmach
  Łankiejmy 10
  11-430 Korsze
 • 089 754 33 63

Galeria zdjęć